Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja itt mindenkinek a...

Mi a baja itt mindenkinek a cigány kultúra stb. oktatásával?

Figyelt kérdés

Először is magamtól idézek.


"A magyarországi cigányság kultúrájáról, dialektikai változásairól, demográfiai folyamatairól a xx. századba, megkülönböztetett helyzetükből adódó csomó dologról doktori disszertációt lehetne írni. Ne szívasson már itt 1-2 írni sem tudó, hogy nincs mit tanítani belőle. Én most végeztem középiskolában és töriből is vannak cigányos tételek ÉVEK ÓTA, ugyanúgy megtanultam mint a felvilágosodást, világháborúkat, középkori társadalmakat."


Na már most évek óta tanulunk a cigányokról, amikor mi töriből odaértünk utolsó évben, volt óra tartva direkt erről. Ebben nincs semmi meglepő a történelem része a cigányság történelme ugyanúgy, Magyarországon főleg aktuális.


Ugyanakkor, miért akarja olyan sok szülő megtagadni a tudást a gyerekeitől? Ne olvasson a gyerek Sartreot mert komcsi volt? Ne nézzen Chaplint, mert komcsi volt? Ne olvasson Lenint, mert Lenin volt? Aki ráadásul egy ragyogó elme volt és a fogalmazási készségei is megsüvegelendőek, A "baloldaliság" a kommunizmus gyermekbetegsége, ez anno kötelező volt közgázon.


Mindegy is, na de még valami, írják itt, hogy ráerőltetik a gyerekekre, most komolyan itt a szülők, meg mindenki azt hiszi, hogy a tanárok azt nevelnék a gyerekekbe, hogy fessék magukat barnára és zsamó zsé meg hasonlók? .....


Végezetül azt, hogy a cigány.kultúra az lopás,csalás,agresszió,hazudozás stb. meg erre tanítanák a gyerekeket az már komolytalan végképp...és nem nem vagyok cigánybarát meg semmi se cigányvédő, csak álljunk már meg egy szóra és vetkőzzük le ezt a nyugati ignoranciát.



2013. aug. 31. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
46%

Na most elmondom miért:


A Magyar Magyar? Igen. Akkor miért ne lenne tananyag.


A Cigány Magyar? NEM!! Akkor miért lenne tananyag.


Ennyi erővel tanulhatnánk:

-Horvát

-Lengyel

-Cseh

-Bolgár

-Német

-Osztrák

-Orosz

-Ukrán


Meg még majdnem minden nép kultúráját mivel szinte mindenkihez van vagy volt köze a történelem során a magyaroknak..


Magyar tanuljon magyar kultúrát én 14 éves vagyok és úgy látom társaim többsége a magyarral sincs tisztába..nem, hogy még majd másét tanulja és az a már főleg cigány legyen..hagyjuk már!

2013. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem semmin hisztiznek főleg olyanok akik szerintem jó ha évente egyszer elmennek szülőire aztán azt sem tudják mit tanul a gyerek.
2013. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
76%

Tudod mire megy ki az egész, kérdező?


Arra, hogy beleakarják nevelni az emberek, hogy jobban tolerálják az élősködést , bűnözést.

Hogy, legyenek politikailag korrektek.


A Fidesz ezzel elég messze ment.

Még az MSZP sem mert ilyen messze menni, pedig voltak nekik is érdekes dolgaik.

2013. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
21%
emberekbe*
2013. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenném, magyarul kisbetűvel írjuk az általad felsorolt összes nép nevét, az országoké nagy.


Valamint, a cigány kultúra, és népesség jelen van velünk él, Magyarország része aktuálpolitikailag és gazdaságilag is mert kell utalni sokat rájuk is. De. Se a lengyel,kirgiz,norvég,marslakó egyik sem szerves része az mai magyarországi létnek, vagy elenyészően (németek). Amúgy erre a válaszra nem is kellett volna reagálni, mert tömény hülyeség és kb. egy érzelemkitörés, de én voltam a buta.

2013. aug. 31. 18:34
 6/61 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy más népek kultúrájáról kell tanulni, egyáltalán nem gond. A probléma ezzel az egésszel, hogy azért kell megismerni a cigányságot, hogy ne legyünk velük szemben kirekesztőek, mintha a magyarok hibája lenne, hogy a cigányság nem képes beilleszkedni és együtt élni. Szóval ennek a kizárólagos célja az agymosás, és a kollektív bűntudat belenevelése a gyerekekbe.
2013. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
30%

"A probléma ezzel az egésszel, hogy azért kell megismerni a cigányságot, hogy ne legyünk velük szemben kirekesztőek, mintha a magyarok hibája lenne, hogy a cigányság nem képes beilleszkedni és együtt élni. Szóval ennek a kizárólagos célja az agymosás, és a kollektív bűntudat belenevelése a gyerekekbe."


Ezt ki mondta? Mármint rajtad kívül? Úgy spekulálsz, hogy semmit se tudsz a tananyagról, csak fested az ördögöt a falra, mert már az elején elfogult vagy. Ne tegyél úgy, mintha valami nagy igazságot lepleztél volna le, csak bérrettegő vagy.

2013. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
67%

Ezzel egyedül az a baj, hogy NINCS CIGÁNY KULTÚRA!


Bárhol jársz Európában, mindenütt mást értenek rajta.

Egyedül a bűnözői életmód a közös nevező.

2013. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
58%

"Valamint, a cigány kultúra, és népesség jelen van velünk él, Magyarország része aktuálpolitikailag és gazdaságilag is mert kell utalni sokat rájuk is. De. Se a lengyel,kirgiz,norvég,marslakó egyik sem szerves része az mai magyarországi létnek, vagy elenyészően (németek). Amúgy erre a válaszra nem is kellett volna reagálni, mert tömény hülyeség és kb. egy érzelemkitörés, de én voltam a buta.

"


Te tényleg ekkora hülye vagy?


Ha a cigányokra figyelmet kell adni akkor jogosan elvárhatná az a 16.000 horvát is, hogy tanítsák a kultúrájukat! Ellenben bármelyik más nép is! Arról nem szólva, hogy ha horvátot kéne tanulni akkor a szülők igen csekély körülbelül egy százaléka akadna ki így a MAGYAR szülők 99%-a ki van akadva.

2013. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ne várj itt normális válaszokat (egy kettőt leszámítva). Mindenki mindenben csak a rosszat látja. Ahogy látod sokan képesek még összeesküvés elmélet is ráhúzni még az ilyen témákra is.

A másik gond, hogy sokan a cigány történelmet a jelenlegi cigány helytettel azonosítják. Sajnos ennyire telik a többségnek, könnyebb mindenre ráhúzni valamilyen nyögvenyelős, logikátlan eszmét mint sem kicsit elvonatkoztatni a negatívumoktól és végre a jót is látni. Komolyan mondom a magyarok egy része mazochista és direktben keresi mindenben a rosszat, hogy még többet kelljen idegeskednie.

2013. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!