Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak a magyarok...

Miért vannak a magyarok (sokan) elvarázsolva a multi témában?

Figyelt kérdés

Vicc hogy sokan milliós munkaadónak tüntetik fel a multikat.

Nem tudom hogy ez a balib hazugság miért ennyire elterjedt miközben nem igaz.


[link]


Alig 410e multik által foglalkoztatott ember hazánkban.

Ezeknek egy jelentős része simán dolgozna akkor is ha nem a multinál tenné hiszen pld a kermultik csak a létező igényt elégítik ki. Ha igény van akkor más boltok formájában de lenne munkájuk és ugye nem vinnék ki a hasznot az országból ami évről évre externáliáktól növekedve újra tőkésedve megjelenne a gazdaságunkban.

De sok sok olyan multi van aki piacot vásárolt nálunk és létezett magyar megfelelője is amíg ki nem csinálta.


Most komolyan ész érvekkel nem lenne időszerű a multik támogatásáról át állni a magyar komparatív előnyök kiaknázására, a magyar hozzáadott értékek termelésére előállítására?



2013. szept. 5. 15:22
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

" Nem az a demagógia, amit én írtam, hanem amire reagáltam.


Jahh értem!

Nem elég a 23 év tapasztalata, és az ész érvek, meg a link.

Neked egy isteni jel kell ugye?


Ok itt a lehetőség előtted.

Írj ész érveket linkelj stb stb és meggyőzhetsz.

2013. szept. 5. 16:03
 12/28 ConnectCare ***** válasza:
88%

Újabb válaszom, amitől nem fog nőni a népszerűségem itt, de például én örülök annak, hogy egy multiba éjjel kettőkor is be fogok tudni menni megvenni pontosan azt a márkájú Kenyából importált hagyma illatosítású papírzsebkendőt, amit az egész városban sehol nem lehet máshol megvenni, miközben használhatom ingyen a mosdót, ingyen parkolhatok, vehetek még az üzletsoron egy gombóc fagyit, befizethetem a számláim stb. (utóbbi kettőt nem feltétlenül éjjel kettőkor, de amúgy igen :)). Ráadásul mindezt sokszor jóval olcsóbban mint a kisboltokban.


De egyébként a vásárló "szavaz" az egész rendszerről. A multik kitiltása helyett inkább engem kellene meggyőzni, hogy miért lesz nekem jobb a sarki kisboltban vásárolni a multik helyett és akkor majd én (és jelentős számú vásárlótársam) átszokunk oda. (Kivéve az IKEA, arról maga a Jóisten se tudna ledumálni :D)


De nagy csábítás eddig nem volt kisbolt részről! Se valami kedvezményprogram, se bolthálózat, bármi összefogás, semmi. Még a kártyás fizetés lehetőségét is csak úgy 2100 környékére várom az átlag kisboltba.

2013. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
6%

"Nyilván a termelő multikat nem kell bántani"


Szerintem meg őket is ki kell váltani magyar cégekkel.

2013. szept. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%
Te most mit vitatkozol velem? Írta az az ész, hogy semmiféle import nem kell, zárjuk le a határokat, erre írtam, hogy baromság. Kész, a multi témádhoz nem tudok hozzászólni.
2013. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
6%

"De egyébként a vásárló "szavaz" az egész rendszerről. A multik kitiltása helyett inkább engem kellene meggyőzni, hogy miért lesz nekem jobb a sarki kisboltban vásárolni a multik helyett és akkor majd én (és jelentős számú vásárlótársam) átszokunk oda."


Téged senki sem fog tudni meggyőzni. Olyan szinten vagy önmagad ellensége, hogy inkább a saját munkabéred csökkentését és adóid emelkedését támogatod (hiszen a multik ezt hozzák el neked), csak azért hogy a nyugatnak nyalhass.

2013. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

" Írta az az ész, hogy semmiféle import nem kell, zárjuk le a határokat, "


Bemásolnád a zárjuk le a határokat mondatot valaki más hozzászólásából? Ugyanis itt rajtad kívül még senki sem írta ezt le. :D

2013. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
6%

Száz szónak is egy a vége: A multikat ki kell hajtani!


Amíg itt vannak senki se várjon javulást sem életszínvonalban, sem pedig munkakörülményekben.

2013. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Megtudhatnám, hogy akik a multikat ennyire rühellik, hol dolgoznak?
2013. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
9%

"Az még hagyján, hogy nem lenne géped, "


Persze, hát h lenne már, gépet csak multi árulhat, magyar embernek meg van tiltva:D

2013. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%

"Újabb válaszom, amitől nem fog nőni a népszerűségem itt, de például én örülök annak, hogy egy multiba éjjel kettőkor is be fogok tudni menni megvenni pontosan azt a márkájú Kenyából importált hagyma illatosítású papírzsebkendőt, amit az egész városban sehol nem lehet máshol megvenni, miközben használhatom ingyen a mosdót, ingyen parkolhatok, vehetek még az üzletsoron egy gombóc fagyit, befizethetem a számláim stb. (utóbbi kettőt nem feltétlenül éjjel kettőkor, de amúgy igen :)). Ráadásul mindezt sokszor jóval olcsóbban mint a kisboltokban."


A megoldás: magyar tulajdonú óriásáruház kell.

2013. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!