Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak a magyarok...

Miért vannak a magyarok (sokan) elvarázsolva a multi témában?

Figyelt kérdés

Vicc hogy sokan milliós munkaadónak tüntetik fel a multikat.

Nem tudom hogy ez a balib hazugság miért ennyire elterjedt miközben nem igaz.


[link]


Alig 410e multik által foglalkoztatott ember hazánkban.

Ezeknek egy jelentős része simán dolgozna akkor is ha nem a multinál tenné hiszen pld a kermultik csak a létező igényt elégítik ki. Ha igény van akkor más boltok formájában de lenne munkájuk és ugye nem vinnék ki a hasznot az országból ami évről évre externáliáktól növekedve újra tőkésedve megjelenne a gazdaságunkban.

De sok sok olyan multi van aki piacot vásárolt nálunk és létezett magyar megfelelője is amíg ki nem csinálta.


Most komolyan ész érvekkel nem lenne időszerű a multik támogatásáról át állni a magyar komparatív előnyök kiaknázására, a magyar hozzáadott értékek termelésére előállítására?



2013. szept. 5. 15:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
6%

" Megtudhatnám, hogy akik a multikat ennyire rühellik, hol dolgoznak?"


Meg. De megtudhatnám hogy jön ez ide? Én a KÖVIZIGNÉL. Annak ellenére, hogy úgy vélem semmi közöd mások munkájához válaszoltam. De áruld el miért izgat téged ennyire ki hol dolgozik? Nem minden ember tolerálja a multik kártékonyságát és nem is mindenki hajlandó asszisztálni ehhez.

2013. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

" Megtudhatnám, hogy akik a multikat ennyire rühellik, hol dolgoznak?"


Én is elárulom. Saját műhelyemben dolgozom.


Te hol dolgozol, aki ezt megkérdezted?

2013. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
9%
Ja és mielőtt azt hinnéd nincs összehasonlítási alapom elárulom közel tíz évet húztam én is le egy nemzetközi multi baromfi feldolgozó üzemében igazán embertelen körülmények és rengeteg túlóra közepette sz*rért húgyért. Információim szerint ma már ezeket a túlórákat ki sem fizetik, ugyanakkor kötelezően írják elő és aki nem vállalja annak felmondanak. Lehet a multik s*ggét nyalni, ha valaki nagyon utálja önmagát, de legalább a társadalom többi tagjával ne csesszetek már így ki!
2013. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Komplikato ***** válasza:
82%

"Információim szerint ma már ezeket a túlórákat ki sem fizetik, ugyanakkor kötelezően írják elő és aki nem vállalja annak felmondanak."


na ja ilyet csak a "gonosz külföldi multi" csinál és pl. annál a magyar cégnél, ahol az Eline háztartási gépeket szerelik nincs az, hogy nem fizet túlóráket, de ha nem vállalod kirúgnak, meg akkor is ha szabira vagy betegszabira mész? Te valami Meseországban laksz?


Másrészt 2011-2012-ben nem a nagynénikém írta át 4x a Munka Törvény Könyvét, ahol is csak és kizárólag a munkavállalók jogait szűkítették be a végletekig. Na melyik kormány is volt akkor? Biztos semmi köze nincs a fenti problémákhoz, mi? Vagy a szakszervezetek összes jogainak bekorlátozásához se.


Azt meg már vezesse le valaki ebből a Népmesei Magyar Cégek mindent kiváltanak katyvaszból, hogy öregem PÉNZ, LOVÉ, GUBA, TŐKE, az honnan a jó fenéből jön? Hozza a Húsvéti nyuszi? vagy mi?

2013. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 ConnectCare ***** válasza:
83%
Én is éppen arra gondoltam, hogy itt sok válaszolónak inkább a magyar munkajoggal van problémája, mint kifejezetten a multikkal.
2013. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"és pl. annál a magyar cégnél, ahol az Eline háztartási gépeket szerelik"


Eline? Magyar cég? Linked is van? Én még sosem hallottam róla...

2013. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Azt meg már vezesse le valaki ebből a Népmesei Magyar Cégek mindent kiváltanak katyvaszból, hogy öregem PÉNZ, LOVÉ, GUBA, TŐKE, az honnan a jó fenéből jön? Hozza a Húsvéti nyuszi? vagy mi?"


Az van bőven. Itt pénzben még sosem volt hiány.

2013. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Én is éppen arra gondoltam, hogy itt sok válaszolónak inkább a magyar munkajoggal van problémája, mint kifejezetten a multikkal."


Mi problémám lenne a magyar munkajoggal? A magyar munkajog még egyetlen fillért sem szipkázott ki az országból.

2013. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!