Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebből a videóból értelmezhetőv...

Ebből a videóból értelmezhetővé válik a Jobbik filozófiája?

Figyelt kérdés

A lényeg:


A Dunafert megvásárolta egy befektető aki egyszerűen csak azért tette hogy lenyúlhassa a piacai, amit a válság még meg is erősített.


A Jobbik nem pusztán az adott cég veszteségeit tekinti meghatározónak hanem a működése vagy a megszűnése miatt kialakuló hatások vizsgálatát is a gazdasági externáliák révén.


http://www.youtube.com/watch?v=6hmLBpnI530&feature=player_em..



2013. szept. 6. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

hát ebből látszik, hogy a jobbik egy árpád-sávos komcsi párt


az, hogy a 90-es években nagyon bénán privatizáltak az tény, de ettől még egyértelmű, hogy egy államnak a gazdaság szabályozása feladata, nem pedig a egy szereplője



hogy az állam szociális garanciát nyújt a dolgozóinak? aha, azért tök jó itthon tanárnak lenni, és azért van, hogy angliából és németországból ide áramlik az összes orvos, hogy az ottani fizetésük hétszeresét keressék


de hogy hogyan, meg miből reprivatizálnának arra nincs válasz, ott csak rizsa, hogy majd jövő héten megmondom


és untersovszki egyetlen értelmes kérdése, hogy oké, és van rá piac? van... ennyi a válasz, de hogy mi, meg hogy, azt már a szavazók fantáziájára bízza


tipikus jobbikos (és komcsi) attitűd, hogy mindent meg lehet tenni, csak döntés kérdése, a körülmények és a realitás nem számít, olyan, mintha most én eldönteném, hogy holnap veszek egy házat, függetlenül attól, hogy van-e rá pénzem... nem fogok


a szocik valóban 20-ról 35-re emelték az áfát, de ők is vitték 25-ről 30-ra, de az már nem lényeges


tipikus mellébeszélő, csúsztató rizsa


gratulálok annak, aki ezeket látja a messiásnak

2013. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
20-róé 25-re, és 25-ről 20-ra, bocs
2013. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Komplikato ***** válasza:
49%

Hát én szkeptikus vagyok. Ezt egy csomó mindenről állították, aztán nézd meg a pécsi vízművet ... átvette az önkormányzat a "gonosz" külföldi cégtől, azóta a lakosság adóforintjaiból pengetik az évi 5 milliárdos kis bukót.

Ha a videóban tévednek és mondjuk avultság vagy piac hiányában döglődik a Dunaferr, akkor meg az állam fog évente 25-30 milliárdot bukni vele.

2013. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Mindegy mennyit bukik, majd bezárja ha nem megy, de a külföldieket akkor is ki kell takarítani az országból.
2013. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
nekem van erste bankos részvényem, így egy külföldi cég tulajdonosa vagyok, akkor most már én is külföldi vagyok?
2013. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös!


Te kajakra ilyen retardált vagy vagy csak megjátszod??

2013. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"gratulálok annak, aki ezeket látja a messiásnak



Biztos igazad van.


A gond hogy téged cseppet sem zavar hogy ismét egy piackivásárlás történt. Ahogy az sem hogy ha bezárják akkor lehet hogy nem csak az az 1500ember bukja az állását hanem a negatív externáliák miatt még 1500 és így lehet hogy olcsóbb lenne dotálni míg nem szerezne vissza abból a piacból eleget ami kivásároltak.


De biztos a faék az okos.

2013. szept. 6. 12:39
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os jól olvasta a fekete humor, szarkazmus, és az összdemagógiából önironizáló mixet .p muaahahahah
2013. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Komplikato ***** válasza:

"Mindegy mennyit bukik, majd bezárja ha nem megy, de a külföldieket akkor is ki kell takarítani az országból."


Hááát végül is. Az OTP nevezetű ismeretlen kis cég 2012-ben tök vesztességes volt itthon, még is volt majd' 110-120 milliárdos profitocskája a bolgár és orosz részlegeiből. Remélem a bolgárok és oroszok is így gondolják és ezt a csúnya külföldi multit elkergetik. Vagy ott van a MOL nevezetű noname cég, vajon a horvátok a gonosz külföldi vezéreit le tudják csukni vesztegetés miatt? Esetleg nem kéne a CBA nevezetű multi üzletláncait becsukni pl. Szlovákiában?


Vagy ezek a marhára megfontolt, nemzetközi gazdasági viszonyokkal köszönő viszonyban sem lévő, valóságtól elrugaszkodott hülye megoldások mindig csak az egyik félre vonatkozhatnak, mi?

2013. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

""gratulálok annak, aki ezeket látja a messiásnak


Biztos igazad van.


A gond hogy téged cseppet sem zavar hogy ismét egy piackivásárlás történt. Ahogy az sem hogy ha bezárják akkor lehet hogy nem csak az az 1500ember bukja az állását hanem a negatív externáliák miatt még 1500 és így lehet hogy olcsóbb lenne dotálni míg nem szerezne vissza abból a piacból eleget ami kivásároltak.


De biztos a faék az okos."


Mi baj van a piackivásárlásban? A piac nem közkincs. A pozíciókért versenyezni kell. Az állam viszont ne versenyezzen az én adómból. Ő szabályozzon az én adómból. Nem is tud versenyezni, ezért kellett eladni.


Az, hogy egy csomó ember elveszti az állását az szomorú, de miért az én adómból kell fenntartani még őket is?


Nálunk szofisztikáltabb gazdaságokban a veszteséges cégek tönkremennek, és a nyereségesek meg beruháznak. Az állam pedig szabályozza és nem uralja a piacot. Amióta az emberi társadalmak kialakultak ez így működik normálisan. Nincs benne semmi új.

2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!