Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem rombolták le a...

Miért nem rombolták le a Szovjet-emlékművet?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik, de amit képvisel, az korántsem. Az pedig, hogy az álkommunisták oda járnak tüntetni, még annyira sem. Miért nem rombolták le a rendszerváltás után?

2013. szept. 6. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés.
2013. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem a kommunizmust jelképezi, hanem a Budapest felszabadításakor/megszállásakor elesett szovjet katonáknak állít emléket.


Ha lerombolnánk akkor az oroszok is nyugodt szívvel fordíthatnák ki a sírokból a hadifogolyként a Szovjetunióban elhunyt magyar katonákat. Kb. ugyan olyan lenne a kettő...

2013. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én tettem fel ezt a kérdést, azt mondták hogy azért mert ezek az emlékművek az embereknek állít emléket akik meghaltak.

Ez dilemma valahol, mert megszállók voltak, de valahol mégis csak emberek.

És mint embereknek állít emléket, akik a háborúban meghaltak.

De tudomásom szerint csak annyit szoktak ráírni ezekre hogy "Emlékül az elhunyt szovjet katonáknak" ami még rendben van.

Állítólag nekünk is vannak ilyenjeink külföldön.

2013. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a temetőben külön kialakítottk egy zárt kertet, ahol a háborúban elhunyt katonák sírjai vannak. Magyaroké, oroszoké, németeké, szerbeké. Egy emlékmű van, a hősi halottaknak.

A szovjet emlékművek egyrésze alatt is vannak halottak.

De a Don-kanyarban is van emlékmű az ott meghalt magyar katonáknak.

2013. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem pedig le kellene rombolni, már csak a tiltott jelképek miatt is (azaz azok már nem tiltottak, de nemrég azok voltak mégsem volt baj)

A katonákat nem ki kell forgatni ,hogy majd vigyék el a csontjaikat a kóbor kutyák, hanem szépen kihantolni őket, és tisztességes, új temetést adni nekik egy temetőben, oda egy márványtábla,arra rá írni,hogy ki mit és miért, és csókolom, nincs hullagyalázás, és nincs szovjet emlékmű sem Budapest közepén.

Mindenki boldog...

2013. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert emlékműveket rombolni olyan barbár szokás, mely csak a legsötétebb emberek fejében fordul meg.
2013. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemzetközi szerződés védi az emlékművet, úgy ahogy a volt szovjet államokban lévő magyar emlékműveket is.
2013. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem adnának érte a MÉH-be semmit
2013. szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De ha az oroszok felszantanak a magyar sírokat Oroszországban akkor fel lennél háborodva....

Én utálom a kommunistákat, de nem kell ezeket megsemmisíteni. A Sztálin szobrot azt ledöntötték azt jól tettek 56ban, de pl a szovjet katona szobrát miert kellene megsemmisíteni?

2013. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó egyébként ne legyél benne biztos hogy az oroszok már akkor neme fölszántották a sírokat amikor erre jöttek, gulágról nem is beszélve.
2013. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!