Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért vannak meggyőződ...

Egyesek miért vannak meggyőződve arról, hogy ha kimennek Romániába hőbörögni egy focimeccsre és megtámadják az ottani rendőröket, azzal az erdélyi magyarságon segítenek?

Figyelt kérdés

Szóval hogy működik ez az ő logikájuk szerint? Mi annak a folyamatnak a menete, amivel a kopasz fejjel, lerészegedve, üvöltözve megtámadom a rendőröket c. nagysikerű előadástól eljutunk az erdélyi magyarok jólétéig?


Mert ezt hallom az ilyen emberektől. Amikor azt mondom, hogy ez az egész péntek esti bukaresti lázongás és primitívség teljesen ostobaság volt, akkor az a válasz, hogy ők legalább kiálltak a magyarságért. Hogy van ez?



2013. szept. 8. 11:53
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

igazából ez is olyan dolog, hogy nézőpont kérdése az egész

a TV előtt ülve, vagy a híradásokat nézve könnyen levonja az ember azt az egyszerű következtetést, hogy "na a magyar focihuligánok már megint csinálják a feszkót románba, mekkora gyökerek"

én sem voltam kint a meccsen de egy percig sem ítélem el azokat akik kint voltak és büszke vagyok rájuk, mert szerintem 1. osztályú volt, ahogyan képviselték az országot

itt könnyen lehet beszélni betyárseregről, meg fradista huligánokról meg mindenről, de azt ajánlom az összes embernek, hogy csak próbáljon meg belegondolni a következőkbe:

1. mikor bukarestben leszálltak a magyarok a vonatról, a csendőrök minden különösebb ok nélkül már csesztették őket és végig is vertek közöttük

2. a bukaresti arénában kb 50 000 román kezdett el kígyót, békát kiabálni a magyarokra

3. a magyar himnuszt valószínűleg még a magyar táborban sem lehetett tisztán hallani mert a románok kifütyülték az egészet

4. a meccs ideje alatt az autóval meccsre érkező magyarok autóit megrongálták

5. a meccs előtti nap egy újpest szurkolót egy boltban románok összevertek

és még folytathatnám a felsorolást

nem voltam ugyan kint, de ezek tények és egyik esetben sem a magyarok provokálták ki a balhét

szóval mielőtt leminősítenénk azt a 3000 embert aki kint volt, próbáljunk meg belegondolni, hogy mi hasonló helyzetben mennyire tudtuk volna megőrizni a hidegvérünket

2013. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Hogy tudsz ilyen kérdést feltenni te sz.arfa.szú?? Kint se voltál, azt se tudod miről beszélsz csak amit a médiából hallassz. Nézzél már meg egy pár videót a youtube-on, hogy mi is volt igazából. Én nem voltam bukarestben akkor, de simán kivehető a videókból, hogy a rendőrök okkal, ok nélkül ütötték a magyar szurkolókat, még azokat is akik nem voltak huligánok. Ilyen hozzáállású magyar embertől akkor meg sem kérdezem, hogy mi a véleménye a Dunaszerdahelyen történtekről, vagy ami Pozsonyban történt még 1992-ben. Tudatlan vagy, mert nem érted meg, hogy romániába vagy szlovákiába kimenni meccsre szurkolni, szinte egyenlő az öngyilkossággal, az ottani hatóságok parancsba adják, hogy ha egy magyar drukker csúnyán néz akkor már a lehető legkeményebben lépjenek fel, üssenek akit csak érnek. Ébredj fel! Ezekbe az országokba menni, háború, és csak a legbátrabbak mernek elmenni, amiért büszkének kellene lenned! A románok örömtáncot járnak amikor látják, hogy magyar ember vernek! A szlovákok is! Szerbek is! Ne légy már ennyire csicska! Légy férfi!
2016. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert primitívek, a magyarságukról meg csak annyit, hogy sok közülük még helyesen írni sem tud magyarul, és öt költőt nem tudnának felsorolni.
2019. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!