Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországi Magyarok! Miért...

Magyarországi Magyarok! Miért engeditek, hogy szavazzunk?

Figyelt kérdés

Kolozsváron élek, igényeltem és megkaptam a magyar állampolgárságot.

Viszont le voltam döbbenve, amikor mondták, hogy én szavazhatok is.


Miért? Amit én megszavazok, az rám nincs kihatással, csak rátok. Felelőtlenség lenne bárki mellett is dönteni. Ti innátok a levét.


...vagy ahogyan erre felé szokás mondani: A ti *********** verjük a csalánt?


Miért engeditek ezt a hazaárulást?


2013. szept. 11. 12:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem mi engedtük. Hazánkban diktatúra van és a diktátor döntött így.
2013. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 norzsu válasza:
100%

Én nagyon nem örülök neki, hogy szavazhatnak a külhoni magyarok.

Pont ezért: "Amit én megszavazok, az rám nincs kihatással, csak rátok." De egy fecske nem csinál nyarat..

2013. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Azért engedjük, mert tudjuk, hogy nem ez fogja a Fideszt megmenteni. KEzdjük ott, hogy listára nem szavazhattok...
2013. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
akarommondani csak listáson szavazhattok
2013. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

miért vetted fel az állampolgárságot? valahol csak fontos lehetett ez neked is...

olyan meg egyszerűen nincs, hogy valaki állampolgár, de nem szavazhat, ezt mégis hogy gondolta bárki? csökkentett állampolgárság? fél állampolgárság? ha egyszer állampolgár, akkor állampolgár, ezen belül nem lehet megkülönböztetni senkit. ha nem érzed úgy hogy érint a téma, akkor nem szavazol és kész. amúgy elég szomorú és szégyenteljes, hogy itt egyes magyarok úgy érzik, a többi magyartól kell félniük!

2013. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Biztos azért szavazhatunk mert 2014 re már Magyarország lesz az ahol élünk , egyébként pedig azért mivel az ottani emberek is követik a politikát , és ebből is lehet látni hogy teljesen befogadja az országba a hataáron túliakat is .
2013. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
a kérdező annyira kolozsvári mint én
2013. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Azért vettem fel, mert magyar vagyok ès szeretem a hazámat, még ha nem is élek ott. Nem érzném magam "kevésbé magyarnak/állampolgárnak", ha nem szavazhatnék. Úgy gondolom, hogy az a normális hozzáállás, hogy mindenki itt szavaz, ahol él.


Amerikai állampolgár barátom nem szavazhat, mert Ukrajnában él életvitelszerűen.

Iráni állampolgár barátom sem szavazhat a hazájában, mert nincs Iránban állandó lakcíme, hiába tölti az év felét ott.

Német állampogár barátom, akinek egyébként diplomáciai státusza van Magyarországon sem szavazhat a hazájában, mert Nálatok él és rá nincsen kihatással a politikai döntése.

Volt szomszédom, aki román állampolgár elköltözött Anglába a munkavállalás miatt régebben, amikor még szívesen látták a románokat ott, neki sem szabad szavazni a hazájában.


Magyarországon érdekes módon senki sem háborodik fel, hogy egy ilyen alaptörvény van, ami megengedi ezt. Illetve mindenki a "csökkentett" állampolgárral jön. Nem az.


Ezt úgy hívják, hogy ésszerű.

2013. szept. 12. 01:12
 19/19 anonim ***** válasza:

3 dolgot fűznék hozzá a témához:

1. A 2004-es népszavazáson az igenek többségben voltak, csak a szükséges részvételi arány nem volt meg. Ez azért egy fontos szempont.

2. A külhoni magyarok csak listára szavazhatnak és az új választási törvény alapján a szavazás egyértelműen az egyéni választókerületekben fog eldőlni, nem a listára leadott szavazatok alapján. Becslések szerint a külhoni szavazatok 2-3 mandátumról fognak dönteni a 200 fős parlamaentben, ami nagyjából 1%... Ettől függetlenül én is amellett vagyok, hogy a külhoni magyarok magyarországi pártoktól független helyi képviselőket küldhessenek a magyar országgyűlésbe, akik sokkal jobban megértik és tudják tolmácsolni az országgyűlésben a külhoni magyarok problémáit.

3. Aki nem érzi szükségét az ne szavazzon. Ugyanolyan állampolgári joga most már a külhoniaknak is szavazni vagy nem szavazni mint a határokon belülieknek. Kérdező ha te úgy érzed rád semmiféle hatással nem lesz az, hogy Magyarországon mi történik, akkor ne szavazz ennyire egyszerű.

2013. szept. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!