Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak jobb lenne...

Magyarországnak jobb lenne egy prezidenciális vagy félprezidenciális rendszer?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla?

2013. szept. 11. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom róla, hogy ha Magyarországon magyar embereknek teszel fel egy magyarokról szóló kérdést akkor azt magyar nyelven kellene kiírnod.
2013. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nem lenne jó, ha az ilyen Orbán-kaliberű hatalommániás politikusok nagyobb hatalmat kapnának. A 23:25-ös meg egy ostoba troll, aki feszültté és idegesítővé válik, amint nem ért valamit. Kedves 23:25, nem vettem észre, hogy pl. a Semipräsidentielles Regierungssystem vagy a Régime présidentiel kifejezések szerepeltek a kérdésben.
2013. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút. Vezérelvű állam kell meritokráciára alapozva, nem analfabétákat lejárt konzervért szavazásra csábító liberális demokrácia.
2013. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem volt elég a szocializmus? Még ha nem annak hívták, de lényegében az volt.

Nem lenne jobb.

2013. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha hazánk demokratikus ország (elvileg, gyakorlatban sajnos nem annyira), akkor az ilyen prezidentális rendszer csak ront a helyzeten, mert ez a demokrácia másik oldala. nem antidemokratikus rendszer az sem, de csak a hatalom legfelsőbb szerveinek ad demokratikus lehetőségeket, az alatta lévőknek nem. Ennek az emberek innák meg a levét, az embereknek jóval kevesebb beleszólásuk lenne a politikai életbe. A válasz tehát NEM!
2013. szept. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!