Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a magyar bíróságo...

Támogatnátok a magyar bíróságok függetlenségének visszaállítását vagy a jelenlegi rendszer a jobb?

Figyelt kérdés
Szerintem helytelen, hogy a strassbourgi bíróság felülbírálhatja a magyar bíróságokat. Ez súlyosan sérti az ország szuverenitását.
2013. máj. 1. 19:12
 1/9 ConnectCare ***** válasza:
79%
Külföldi bíróság magyar bírósági ítéletet csak akkor vizsgálhat, ha az az Európai Unió jogát sérti, vagy pl. háborús bűncselekményt érint az ügy. Egyébként a magyar bíróságok függetlenek, csak úgy nem lehet beleszólni semmilyen bírósági döntésbe.
2013. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Most a függetlenség alatt a strassbourgi biroságtol valo függetlenséget érted?
2013. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tetszik költözz Etiópiában.
2013. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de a mostani nem jó, amikor most is szabadlábra helyezték azokat a cigányokat akik idős magatehetetlen embereket támadtak meg otthonukban és kínozták meg őket, rabolták ki.
2013. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Annak Strassbourghoz nem sok köze volt._Szimplán a hülye magyar törvénykezés megspékelve a szokásos töketlenkedéssel hogy 4 év alatt nem tudnak egy egyértelmű ügyben ítéletet hozni.

2013. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem felháborítók az ilyen ítéletek:

[link]

[link]

2013. máj. 1. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Valamit nagyon félreértesz, azért nem általános felülbírálatról van szó.

Az sokkal rosszabb, hogy az itthoni politika szól bele az ítélkezésbe...

2013. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az még csak hagyján hogy az itthoni, de még van hogy a külföldi is.

És igen tudom hogy nem sok köze van, és azért is mondtam hogy a jelenlegi semmiképp sem jó, a kérdés első felét figyelmen kívül hagyva.

Igazán lehetne keményíteni a büntetéseken, de az eu úgyis beleszólna, szóval ilyen értelemben sem független.

2013. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ConnectCare ***** válasza:

"Igazán lehetne keményíteni a büntetéseken, de az eu úgyis beleszólna, szóval ilyen értelemben sem független"


Természetesen szabadon szigoríthat vagy enyhíthet büntetési tételeken egy ország, ebbe senki nem szólhat bele, ha az egész bizonyos keretek között marad. Ezeket a kereteket pedig olyan dolgok alkotják, mint, hogy nem lehet megalázó, kegyetlen büntetést kitalálni, nem lehet olyat, amiben nem tudja a fogvatartott, hogy mikor szabadul vagy szabadul-e egyáltalán vagy nem lehet halálbüntetést bevezetni. Ezek nemzetközi kötelezettségekből erednek, melyeket minden kulturált állam tiszteletben tart. Ha ez nem így történik, azért szoktak szólni.


Így ha valamit 2-ről 3, 4, 5 évre emelnek, azért nem szól senki, de ha pl. a lehetséges büntetés pl. megkövezésre, kínzásra stb. változna, akkor azt szóvá teszik, szerintem egyébként helyesen.

2013. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!