Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Támogatnátok-e,...

Jobbikosok! Támogatnátok-e, hogy a Jobbik együttműködjön a Fidesszel a kétharmados többséget igénylő változtatásokban?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint a Fidesznek egyedül nem lesz kétharmada, viszont a Jobbik biztosan bejut. Ti - jobbikosok - hogyan vélekedtek, állampolgárság, választási rendszer,parlament működési rendje ügyeiben együtt kellene-e működnie a Jobbiknak a Fidesszel?
2009. nov. 4. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

persze, CSAK olyan kérdésekben, amikkel egyetért a Jobbik is!! ahogy ismerem ezt a pártot, ez így is lesz, nem hiszem, hogy behódolnak olyan dolgokban, amivel nem értenek egyet. szerintem ki fognak állni a jó dolgokért.


szebb jövőt!

2009. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én fideszes vagyok de szerintem is meg tudnának egyezni pl. olyan kérdésekben, amelyek törvényesen megakadályozzák az ilyen Gyurcsány félék további országrombolását.
2009. nov. 4. 10:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes „játék „ a Fidesszel a koalíció, a példák azt mutatják.

Szeretne a Fidesz narancs egypártrendszerben működni és igyekszik erodálni a partnereit.

A mai álláspont szerint a Jobbik nem kíván koalícióra lépni, de mindent támogat ami az ország hasznára válik. Ami a kétséges az maga a Fidesz politikája, hiszen ha nem akarják a duális gazdasági rendszert,

átalakítani, a multikat megadóztatni, az Eu s szerepünket, feltételeinket, átgondolni, a bankszférát, szolgáltatásra és piaci versenyre kényszeríteni, akkor sok feszültség lehetséges!

Az állampolgárság ügyében szerintem nem lesz gond, viszont a rendszer átalakító törvényekben komoly egyezkedések lehetségesek. A Jobbik sokkal protekcionistább és radikálisabban érdekérvényesítőbb felfogású, nem fog megtűrni egy kiskaput sem.

Gondolok itt az önkormányzatok gazdálkodására, közbeszerzésekre, pályázatok feltételrendszereire stb. Ez okozhat feszültséget, hiszen a Fidesz háta mögött már áll néhány érdek csoport, amiket (ha nem vagyunk naivak) ki kell szolgálniuk, vagy ki kellene!

Én támogatnám de csak a tiszta eseteket, ami 100% ban a magyar társadalom érdekekit szolgálják.

2009. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem támogatnám,a Fidesz olyan mint a kis gömböc,felfalja a koalíciós partnereit.Így tűnt el a Kisgazda Párt,a keresztény demokratákat szintén felfalta és ezt a sorsot szánta az MDF-nek is,de Ők eddig ellenálltak.
2009. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

MIndegyik párt- a Jobbik is- fűt-fát ígér a választások előtt,amiből azután semmi nem valósul meg.A Fideszé sem fog,a Jobbiké pedig még úgy sem.

Ha a két párt koalícióra lépne,az katasztrófa lenne belföldön is,de a külkapcsolatokban is.Ha megadóztatnák a tőkét,vagy egyéb szankciókat vezetnének be,akkor kivonnák a tőkéjüket az ordszágból,elmennének oda,ahol biztonságban érezhetik a pénzüket,és biztosan nem lennének új beruházások.A tőzsde is összeomlana.A bezárt gyárakból elküldött munkások nem lennének hálásak a Jobbiknak!A Bankokat pedig nem lehet semmire kényszeríteni.Ha a Jobbiknak lennének reálisan gondolkodó közgadászaik,ezt tudniuk kellene.A programjuk nem valósítható meg.Ha erőltetik a kötelező hittatanulást,akkor az emberek nagyrésze tiltakozna és felháborodna ezen.

Külföldön pedig nagyon rossz néven vennék,hogy az országban egy szélsőjobboldali pártnak meghatározó szerepe vanA Fidesz nem engedheti meg magának a Jobbikkal való koalíciót.Akármennyire hatalomra akar törni OV,ennyit azért ő is tud.

2009. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Én Vona válaszával értek egyet, azon kérdésekben, amely a magyarság érdekeit szolgálja, természetesen szavazhatnak egyformán a parlamentben a fideszesek és a jobbikosok.
2009. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

MIndegyik párt- a Jobbik is- fűt-fát ígér a választások előtt,amiből azután semmi nem valósul meg.


Te aztán hatalmas MSZP rajongó lehetsz, az a fajta aki előtt lelőné gyurex az anyát előtted, akkor is ő lenne az isten a számodra. Nem az MSZP ből kellene végre kiindulni! Létezik más is attól hogy te nem ismered.


Neked halovány fogalmad nincs a tőke mozgásáról!

Az adó az nem a multik kívánság műsora, illetve nem annak kell lennie ha nem akarunk mi megdögleni a terheinkbe, csak azért hogy a tőke minél nagyobb realizált profitot vigyen ki az országból.

Próbáld már megérteni, hogy a magyar emberek fizetik helyettük a szolgáltatásokat, ami nem fenntartható.

Mi a francból gondolod hogy az a multi aki nem adózik és Európa legkevesebb bérét fizeti, az elfog menni, ha az átlag színvonal felé kell hogy közelítsen! Hova megy? Mindenütt többet kell neki fizetni.

De a külföld! 1990 ota csak a külföldiek elégedettek velünk, mi meg szo.unk, ennek véget kell vetni.

Eddig csak arról szólt a történek, hogy miként lehet kijátszani a közös vagyonunkat annak aki tömi a politikusok zsebét, te is kiosztanál 30milliárd támogatást ha kapnál belőle 1-2 őt!

Te még az üvegen sem vagy képes átlátni!

2009. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok se jobbikos se fideszes se mszp-s vagy szdsz-es, de úgy gondolom, az lenne a jó, ha akármi is lesz a választási eredmény, mindegyik bekerülő párt önálló maradna, és nem olvadna be egy se máshova. Így elkerülhető lenne, hogy "egyeduralkodóvá" váljon egy párt, és együtt kéne működniük ahhoz, hogy meghozzanak egy döntést, kénytelenek lennének alaposan kidolgozni, hogy mindenki számára legyenek megfelelő megszavazható pontjai. Ha nem akarják, hogy külföldön rajtunk nevessenek, felnőtt politizálást kell folytatniuk, az pedig az eddigi politikai viselkedéssel fel kell hagyni.

Hogy képesek lesznek-e erre, azt nem tudom. A Jobbikról eddig mindenhol azt hallottam, hogy nem zárkóznak el az együttműködéstől, ha olyan dologról van szó, de nem akarnak koalíciót.

2009. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

én nem szeretném, ha a Fidesz "közösködne" a jobbikkal.

Egy Fideszes

2009. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Koalíció semmi esetre se, de együttműködés lehetséges..
2009. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!