Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tud a baloldal...

Miért nem tud a baloldal végre miniszterelnök jelöltet megnevezni? Nem akar senki hátrébb lépni, se Bajnai, se Mesterházi?

Figyelt kérdés
Így nem sikerülhet Orbán ellen nyerni,az biztos.
2013. szept. 14. 19:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ha a széles baloldali összefogás létrejönne,akkor minden lehet.Ne felejtsd el nagyon sok a bizonytalan szavazó,ez jelenleg eléri a 45 %-ot,ami rettentően sok.

Ez azt mutatja,hogy a fidesz kormány sem teljesít nagyon jól,hiszen soha ennyien nem mentek el innen.

Ja de igen,talán 1956 őszén,akkor politikailag,most gazdaságilag a fiatalok özönlenek nyugatra.

2013. szept. 14. 20:41
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
És ne felejtsük el, hogy kb. 500 000 balos kiment külföldre dolgozni.
2013. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
Hát de ha egy normális jelöltje nincs a baloldalnak, mégis kit nevezzenek??
2013. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7%
a baloldal összes vezetője levitézlett kommunsiata-liberális szörnyszülött!
2013. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezzel még mindig több szavazót csábítanak, mint vesztenek. Aki több szavazatot kap listán, az adja az embert, pont. A jelenlegi közvéleménykutatások szerint ugye Mesterházy lenne a jelölt, és az ő személye/az MSZP miatt szerintem kevesebben szavaznának rájuk. Mivel (ahogy írod) rengeteg a bizonytalan szavazó, előfordulhat, hogy az összefogás pártjai közül jóval többen fordulnak az Együtthöz, mint az MSZP-hez. Tehát az MSZP-t akár meg is verheti Bajnai. Az más kérdés, hogy a kormányváltás így sem biztos (szerintem egyébként nem valószínű).


Amúgy gondolj bele, felhív téged egy ismeretlen szám, és megkérdezi, melyik pártra szavazol. Ha ellenzéki vagy, és tisztában vagy vele, mi folyik a közmédiában, hallottál már a Kubatov-listáról, ha dolgozik rokonod "kényes" helyen, vagy csak mondjuk munkát keresel: te megmondanád a vonal másik végén lévő ismeretlennek, hogy kivel szimpatizálsz? Szerintem sokan inkább bizonytalannak adják ki magukat. (Persze nem vitatom, hogy a kormány áldásos tevékenysége sok fideszest is elbizonytalanított...)



És figyeljük meg a híres jobboldali vitakultúrát:


"Ne röhögtess már..Vona Gábornak meg a Jobbiknak a seggét is nehezen látnák még együtt is nem, hogy külön külön..


Ha az előbbi írásom nem igaz akkor biztos, hogy ennek az országnak a 40%-a hülye!"

Ha én is a te mennyei érvelési képességeddel rendelkeznék, esetleg visszaszólnék valamit a te stílusodban. De inkább felhívom a figyelmed az ismert viccre: ki az őrült, ha mindenki szembe jön az autópályán?


"És ne felejtsük el, hogy kb. 500 000 balos kiment külföldre dolgozni."

A hazaárulót lefelejtetted!

2013. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az előzőhöz: Sok igazat írtál,sokban egyet is értek.

Abban különösen,hogy hogy sok korábbi fideszes is elbizonytalanodik.Most nagyon erős médiás befolyás várható,és nagyon hamar elkezdődött a kampány,a kormányoldal is érzi ezt a bizonytalanságot. Ha ez így folytatódik,akkor tavaszi beleőrülünk a kampányba.Igaza volt Ádernek aki fideszes létére arra kérte a pártokat ne kampányoljanak még,mert az ország ügyei most fontosabbak,mint az ígérgetés a jövőre.A MTv1,Kossuth rádió,Duna Tv lassan nézhetetlen kezd lenni a dicshimnuszoktól.Elég már a" jobban teljesít"-mondatból.Komolyan már lassan "dejavű" érzésem támad 1980-as években érzem magam.Ilyen még nem volt az elmúlt 20 évben.

2013. szept. 15. 14:48
 17/18 anonim ***** válasza:
Most ez arról szól,ki tépje a nagyobb koncot.Ahogy közeledik a választást,egyre jobban megy majd az urambátyámozás,ki van ez találva,pontról,pontra felépítve.Dörzsölt profik,mi meg vakon tartottak,csak tapogatni tudunk.Amit írtam,azaz an tapogatásom leírása,ezért készséggel próbálok nektek is hinni
2013. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mivel semmi esélyük a bársony székre,minek neveznének meg elnök jelöltet?! Ők is tudják ezt,ezért ragaszkodik mindegyikük a "képzelt" hatalmához.Egyikük sem adja alább,nem alázza önmagát.Ne is foglalkozzunk velük,kár az időért!
2013. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!