Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál emberek/pártok...

Szavaznál emberek/pártok helyett magasan fejlett mesterséges intelligenciájú robotra?

Figyelt kérdés

Ami korrupció nélkül kiszámolja, hogy az erőforrások milyen kombinációjával érhető el a fenntartható gyarapodás minden társadalmi réteg számára és azt foglalja költségvetésbe/törvényekbe.


Tudom, hogy ez jelenleg sci-fi, de az elvre vagyok kíváncsi, hogy rábíznád-e sorsod egy gépre, amibe neked alapvetően tetsző irányvonalak vannak programozva.


2013. szept. 14. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
csak, akkor szeretném, ha a robotba bele lennének programozva a keresztény értékek is! keresztény értékek nélkül csak még nagyobb nyomort hozna a robot! a nép éhenhalna, a másik fele elhagyná az országot, úgy kiszámolná a robot, hogy egy embernek egy napra csak egy szelet kenyér jusson!
2013. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Rabiznam,de en inkabb kihagynam a vallasokat-egyresz mert diszkriminacio a tobbi vallassal szemben,hogy az o eletuket is "kereszteny robot" iranyitsa mikozben ok pl budhistak,masreszt pedig mindennemu befojasoltsagot ki kellene zarni a gep logikus gondolatmenetebol (foleg az emberi befolyasoltsagot)...
2013. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy a robot teljesen politikamentes, nem foglalkozik mocskolódással érzelmei nyilvánvalóan nincsenek. A robot alkotóinak elve, hogy a vezető robot feladata kizárólag az állam közszolgáltatásainak /oktatásának / eü-nek / működésének / bevételeinek (adóztatás) / kiadásainak (fejlesztés) olyan hatékony tervezése, amelyre egy ember képtelen. Alapszabályként bele van égetve, hogy az alap emberi élet szükségleteket (víz, étel, ruha, fűtés, tető) bármi áron biztosítania kell, elkerülendő az embertelen döntéseket. ellenben ismeri az összes gazdasági modellt, ami valaha létezett, és törvényeit a folyamatosan beérkező statisztikai adatokhoz és emberi közhangulat-pontozásokhoz aktualizálja.
2013. szept. 14. 23:06
 5/16 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, feltéve ha független szakemberek tartják karban a robotzseninket.
2013. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Keresztény értékű robot, hát ezen befokstam!!! :DD


Amúgy nem. Mi értelme lenne ennek az egésznek? A robot azt tudja kiszámolni, amit beleprogramoznak, tehát megadott képletek alapján, de akkor azt az ember is ki tudja számolni. Amúgy egyáltalán nem az a probléma, hogy nem tudunk költségvetést számolni, hanem hogy rohadt korrupt az ország.

2013. szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, lehet tőled venni ilyen " I LOVE SKYNET! " feliratú pólókat? Nekem kéne egy, köszi.
2013. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, a szívecskék lemaradtak a mondat elejéről és a végéről, sajnos azt nem tudja kiírni a GYK, de azokat is rakd majd oda. Kösz mégegyszer.
2013. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Boldogan szavaznek
2013. szept. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"csak, akkor szeretném, ha a robotba bele lennének programozva a keresztény értékek is!"


Bár ezen én is jót röhögtem, és bár nem is vagyok vallásos, de a válasz rávilágított a lényegre.


Rengeteg olyan kérdés van, amit nem lehet ésszel eldönteni, így a robot képtelen lenne kielégítő módon megoldani. (Az algoritmusa azt dobná ki, hogy "tökmindegy" rengeteg kérdésre, ami nekünk nagyon fontos :))

2013. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!