Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esélyem elhelyezkedni...

Van esélyem elhelyezkedni közgazdász diplomával és három felsöfokú nyelvtudással Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jelenleg nemzetközi gazdálkodàst tanulok, angolul felsöfokon, nèmetül ès franciául közèpfokon beszèlek, ezeket szeretnèm feltornázni, illetva hamarosan gyakorlatra menni iskola mellett.


Olyan nagy lelkesedèssel vágtam bele, rengeteget tanulok ès dolgozok is suli mellett, de egyre jobban elkeserìt a sok negatív tapasztalat, amit nap mint nap hallok...


2013. szept. 15. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

A nyavajgók hangosak, akik meg jól keresnek azok elfoglaltak a munkájukkal és nem online fórumokra kommentelgetnek.


A kezdésed remek, már a 3 nyelvtudással jobb vagy az iskolatársaid 90-95%-nál. Ezt használd ésszel, ne az első útszéli céghez menj gyakornokoskodni, akiről hallasz, hanem valami normális multihoz.


Végezd el a mestert is és garantáltan lesz átlag feletti fizetésed, jó előrejutási lehetőségekkel, teljesen legálisan.

2013. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Ja és még a nyelvekhez: az angolt és a német+francia közül még egyet tanulj szakmai nyelvként (szerintem a francia hasznosabb) vagy ha nagyon ráérsz tornázd fel valamelyiket felsőfokra.


Mindezt persze hétköznapi értelemben értve, tehát felsőfok=folyékony kommunikáció, középfok=szinte folyékony kommunikáció hétköznapi szituációkban. Az, hogy mit ír a nyelvvizsgád egy idő után senkit nem fog érdekelni.

2013. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Biztosan van.

De az a probléma hogy egy társadalomban nem ez az átlag.

Ha te sem tudsz elhelyezkedni akkor tényleg komoly bajok vannak, komolyabbak mint ahogy azt lehetségesnek tartjuk.

2013. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó nyelvtudással biztosan van esélyed.


Szerintem Nyugat-Európában, Amerikában sem biztos, hogy jobbak lennének az esélyeid, mivel ilyen végzettségűekből ott is van bőven, ráadásul anyanyelvűekkel kellene versenyezni.

2013. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Esélye mindenkinek van. A kérdés, hogy a szakmádban és a nyelvekben mennyire vagy jó valójában.
2013. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Magyarországon aligha. Közgazdászból iszonyatos túlképzés van, a 90% a munkanélküliek táborát gyarapítja.

A másik meg hogy a munkáltatók döntő többsége görény ,és pályakezdőt csakazértsem hajlandó fölvenni, egyből elvárja a profit. Ha van ismerősöd, vagy protekciód, náluk érdemes próbálkozni esetleg.

2013. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Én közgazdász vagyok, és csak egy középfokú nyelvvizsgám van. Van munkám, és nem is keresek rosszul (idén szereztem a diplomám). Úgyhogy hajrá!
2013. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Minden a kapcsolatokon múlik, és azon, hogy mennyire tudod "eladni" a pályázatodat tudásod!
2013. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

"Magyarországon aligha. Közgazdászból iszonyatos túlképzés van, a 90% a munkanélküliek táborát gyarapítja.

A másik meg hogy a munkáltatók döntő többsége görény ,és pályakezdőt csakazértsem hajlandó fölvenni, egyből elvárja a profit. Ha van ismerősöd, vagy protekciód, náluk érdemes próbálkozni esetleg."


Nagyon nem vagy képben.

2013. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

19:06, aha, akkor biztos poénból mennek külföldre dolgozni.

A munkaügyinél meg azért állnak sorban a diplomás jogászok/közgazdászok, mert inkább élnek segélyen...

2013. szept. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!