Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem alapít...

Magyarország miért nem alapít exportpiacra termelő állami üzemeket (pl. ruhagyár), amikben közmunkások dolgoznak? Így ugyanazt csinálhatnánk, mint Kína, és felpörögne a gazdaság.

Figyelt kérdés

2013. szept. 16. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Mert Eu tagok vagyunk és nem lehet. Folyamatos tűz alatt tartanának minket hiszen már maga az hogy közmunkásokkal dolgoztatunk a nemlétező szabadpiaccal összeférhetetlen feltételeket teremt. De Kínával soha nem foguk tudni versenyezni. Az ottani környezetvédelmi szabályok a munkavállalói jogok a szocháló stb stb teljesen

versenyképtelen helyzetbe hoz minket. De nem is lenne értelme hiszen itt az Eu ban teljesen más megélhetési költségek uralkodnak. A bérekkel versenyzés nem lehetséges az Eu ban. Csak a magasabb hozzáadott értékek lehetnek megfelelőek. Az állam amúgy se vállalkozzon arra ott vannak a vállalkozók. Az állam allokáljon olyan helyekre ahol komparatív előnyeink vannak és úgy hogy a klaszterek a tőke minél hamarabb tapadjon rá és piaci alapon szerveződjön tovább.

2013. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Mert ez nem úgy megy hogy alapítok egy ruhagyárat azt majd külföldön tonna számra megveszik.


Kínai példa azért nem jó, mert ott olyan olcsó a munkaerő hogy szinte minden nagyobb sportruha gyártó ott gyártja a ruhákat.

Ahhoz hasonló, olcsó munkaerő itt elképzelhetetlen..


Varrni sem tud mindenki...valszeg a közmunkások kis része tud. Ugye egy ruhagyárban nem kézzel varrnak, hanem géppel. Azt meg kell tanulni.


Mire gondoltál..nemzeti fecske és tanga üzemre?

2013. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Ennyi hülyeséget egy kérdésen belül...


1. Mert a közmunkások nem válnak egy csettintésre igény szerint ruha-, fém-, autó-, elektronikai-, stb. ipari szakmunkássá, ahhoz testvérek között is illene legalább 3 év szakközepes képzés


2. Mert nem Kína vagyunk, hanem egy légypiszok országocska nulla létező gyártási, technikai és szakemberkapacitással, tőkével.


3. Mert az ambíciózus kishal nem fogja lenyelni a tízezerszer nagyobb nagy halat akkor sem, ha a fene fenét eszik is.

2013. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kínával eleve nem tudnánk versenyezni......
2013. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kínával már az elejétől a 90es évek közepétől nem kellett volna kesztyűs kézzel bánni, hanem hatalmas védővámokkal sújtani az Eu nak. Akkor nem alakult volna ki a mai helyzet hogy ma már csak elvétve van könnyűipar az Eu ban és mindent a Kínai meg az Indiai áraszt el.

Persze akkor a nyugati országok akik Kínába fektettek be hogy ölték volna meg a periféria könnyűiparát és hogyan vehette volna át? Hiszen a Kínai termékek mögött nagy arányban Eu s nyugati országok tőkései állnak.

De akkor kik is buktak nagyot és egyoldalúan? Mi a perifériák ahogy ezt mát megszoktuk. A nyugatiak jóljártak hiszen a tőkéjük termel, a Kínai jóljárt mert van munkája, mi meg szívunk mint a porszívó mert csak megy ki a gepa mint a szél és eközben nincs munkalehetőség.


Szép kis jövő rajzolódik ki, ha a ma nem lenne elég!

2013. szept. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szidja az olcsó kínai, indiai, bangladesi árukat, de mégis megveszik.

A drága magyar árukat kellett volna vásárolni és akkor fennmaradt volna a magyar textilipar is.


Ma már az állam nem hozhatna létre ilyen államilag szubvencionált vállalatokat, tiltja az EU, WTO, OECD stb.

Az hogy az állami vállalat elad 5 milliárd forintnyi árut, ami neki viszont 10 milliárdba kerül évente, az nem tartható fenn sokáig.

Bár ilyenkor tényleg az szokott történni, hogy bezárják az évente 5 milliárd veszteséget termelő állami vállalatot és utána az állam évente 10 milliárdot kifizet szerkezetátalakítási támogatásra, segélyekre, rehabilitációra, korai nyugdíjazásokra, munkahelyteremtésre stb.

2013. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A magyar ember SOHA nem lenne hajlandó olyan körülmények között dolgozni, mínt a távolkeleti sweatshopok rabszolgái. Az életszínvonal nálunk nagyságrendekkel magasabb.
2013. szept. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az a baj h tönkre kellett tenni a gyárakat
2013. nov. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!