Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartja fontosnak a 18...

Miért tartja fontosnak a 18 éven aluliak gyermekvállalásának anyagi támogatását az MSZP?

Figyelt kérdés

Egy család nem azért fog gyereket vállalni, mert a kormány 228 ezer forintra emeli az első gyerek születésekor adható támogatás összegét, ez nem így működik, a nő nem egy sorsjegy, de látszik, hogy nagyon teper a Fidesz, mert jönnek a választások - mondta Kunhalmi Ágnes az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. Az MSZP szakpolitikusa szerint a párok nem azért vállalnak gyereke, mert azért ad X forintot a kormány, hanem azért, mert megértek rá.


A politikus úgy véli, komolyan diszkriminatív intézkedés lenne, hogy 18 éven aluliaknak nem járna ez a támogatás. Húznak egy határt, és aki ennél fiatalabban szül, az nem egyenrangú magyar a Fidesz szemében – jelentette ki.


[link]



2013. szept. 21. 09:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

# 10:


És mi alapján fogod eldönteni, hogy ki a cigány?

2013. szept. 21. 11:00
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

Szerinted van 200e forintnyi különbség egy olyan között, aki 1 nap múlva lesz 18 éves és egy olyan között, aki 1 nappal múlt 18 éves? na ügye.


ez a törvény így ebben a formában pontosan arról szól, amit itt a válaszoknál is meg lehet figyelni. a Fidesz tudja, hogy sz*rban van és dörgölődzik a szélsőjobbhoz.

2013. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

# 12:


Nekem az a gondom, hogy az MSZP egy olyan társadalmi devianciát kíván támogatni, hogy valaki 15-16 évesen, egzisztencia nélkül szül úgy, hogy még ő maga is kiskorú. Az is elég nagy probléma, ha valaki 18 évesen a semmibe szül gyereket. Ellenben egy jó esetben 8 általánost végzett, 16-17 éves lánynak, aki nem tudja folytatni még a középiskolai tanulmányait sem, milyen esélyei lesznek a munkaerőpiacon, vagy a normális életre?


Így részben igazuk van a hozzászólóknak, hogy az MSZP gesztusa elsősorban a megélhetési gyermekvállalóknak szól, racionális magyarázata nincs.

2013. szept. 21. 11:53
 14/18 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezés hol marad zsenikém?


"cég, amely kisgyermekes nőket foglalkoztat, minimum 8 évig, maximum a gyermek 18 éves koráig mentesülhetne a járulékfizetés alól"


Te hol olvasod ki ebből hogy a a 18 éven aluliak gyermekvállalásának anyagi támogatását tartanák fotosnak...

2013. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És azzal mi van, hogy 18 éven aluliakat küldenek be a trafikokba ellenőrizni?
2013. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


el kellene döntened, hogy mi a gondod. ha a megélhetési gyerekvállalók, akkor tökmindegy a 18 éves korhatár, mert legfeljebb megvárja és utána megélhetési gyerekvállal. ebből a szempontból pont tökmindegy, hogy van-e korhatár, vagy sem.


ha meg azért aggódsz, hogy mi lesz a 15-16 évesen gyereket szült lányokkal, akkor meg pont nem kellene tőlük megvonni az anyagi segítséget.


egyébként meg az, hogy valaki valamit nem ellenez, még nem jelenti azt, hogy támogatja is. fel kellene már ébredni ebből az egybites gondolkodásból...

2013. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

# 14:


"A politikus úgy véli, komolyan diszkriminatív intézkedés lenne, hogy 18 éven aluliaknak nem járna ez a támogatás. Húznak egy határt, és aki ennél fiatalabban szül, az nem egyenrangú magyar a Fidesz szemében – jelentette ki."


Egyébként meg szerintem vegyél vissza a stílusodból!

2013. szept. 22. 09:24
 18/18 A kérdező kommentje:

# 16:


Kedves válaszoló!


Én már eldöntöttem magamban. Egyszerűen én nem tartom helyesnek, ha valaki 18 éves kor alatt, jó esetben általános iskolai végzettséggel, mely ma a magyar munkaerőpiacon semmire nem elég, a saját jövőjét is tönkretéve szül. Ez pedig generálja a megélhetési gyermekszülést.


Egyebekben a kérdésem lehet rosszul fogalmaztam meg, én azt szeretném, ha az MSZP szimpatizánsok érvelnének amellett, hogy azért kell támogatni a 18 éven aluliak gyermekvállalását, mert... Tehát, hogy a 18 éven aluliak gyermekvállalásának támogatásából milyen haszna lesz a társadalomnak, nekem adófizetőnek. Mutassatok olyan példákat, ahol egy 16 éves anya tisztességben felnevelte a gyermekét.

2013. szept. 22. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!