Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bajai Fidesz-győzelemből...

A bajai Fidesz-győzelemből lehet valamire következtetni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

igen, négy dologra


1: a fidesz megverhető, ne feledjük kb. 60 szavazaton múlott a győzelmük


2: nagyon gusztustalan kampány várható


3: a fidesz a választási csalásoktól sem fog megriadni


4: a baloldalnak még rengeteg munkája van a mozgósításban

2013. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerinted kevés ez a 60 szavazat?

467 szavazatot kapott a nyertes!!

2013. szept. 24. 10:21
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Fogalmazzunk úgy, a tavalyi 58%-ról, 46%-ra esett vissza az eredmény (tavaly is volt egy választás).

További tény a durvuló kampány és a szervezett csalás, még inkább a felülről szervezett, módszeres támadás, vegzálás, lejáratás. Továbbá az is tény, hogy a tettesek és követőik mindent letagadnak, az érdemi és megnyugtató vizsgálatra nincs törvényi szavatosság, ezért bármely fél bizonyíthatóság nélkül állíthat bármit. Ha más nem is, ez mindenképp a kormányzat felelőssége, és a céljaira is rávilágít.

2013. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

60 szavazat max akkor kis különbség ha több ezren szavaznak legalább. De ott kevesebb mint 1000en szavaztak.

Ez a 9%os különbség reális Baján.

Persze a 2010es választásokat kivéve, de az más eset.

Baja 2006-10 között is fideszes volt, 14 után is az lesz. Persze nem lesz akkora főlény mint 3 éve mikor is minden önkormányzati helyet fideszes nyert, de ez nem is lényeges.


Arra lehet csak következtetni, hogy akik össze-vissza hazudtak 2002-10 között újra behülyítették a bal oldal szavazóit és bármilyen büntetés letöltése nélkül tovább bűnözhetnek.

2013. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Arra lehet következtetni, hogy a bajai nagyobb része szavazott a FIDESZ-re, mint másra.


Semmi másra.

2013. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

A Baja.hu-ról olvastam az eredményt, de közbe utánanéztem és ott nem a véglegest írták ki, ezért írtam 9%-ot.

De ez lényegtelen is, a végeredmény számít.


Amúgy én se 2010ben, se jövőre nem szavazok/szavaztam.

2013. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Baján a Fideszre szavaztak a cigányok is. Őket csoportosan vitték a szavazásra.

Az elsővel értek egyet.

2013. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bumbi02 ***** válasza:
92%

Ha valaki venné a fáradtságot összehasonlítani ugyanezen körzet 2010-es választási eredményét a mostanival, akkor lehetne következtetni.


Anno 2010-ben ugyanebben - 3as bajai körzet - a Fidesz torony magasan 58,9%-kal nyert, míg a második helyen az MSZP jelöltje 22,7%-kal, majd utolsóként egy független 18,3%-kal végzett.

2013-ban a Fidesz 48,9%-ot, a baloldali összefogás 40,8%-ot szerzett..Nem kell ehhez nagy logika, hogy az ember következtessen.. A Fidesz támogatottsága Baján 10%-ot esett, a baloldal képes volt - itt - összefogni. (a két választáson a részvételi arány ugyanakkora volt)

2013. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8: Ez baromság.

A 2010es választás eredményei nem tükrözik a pártok valós támogatottságát.

Sokkal inkább azt, hogy kik akarták leváltani a baloldalt. Így azok is a fideszre szavaztak akik normál körülmények között nem.

Most viszont nem a baloldal van a kormányon. Bár ugyanazok a bűnözök vezetik őket.


2010es szavazások idején (legyen önkormányzati v. országgyűlési) sokkal rosszabb volt a kormány megítélése.

Persze az elég vicces, hogy voltak olyan h.lyék akik még akkor is rájuk szavaztak. Ebből is látszik, hogy felesleges az egész szavazósdi, mert a többség h.lye.

2013. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a legtöbb szavazás Protest szavazás...valaki-valami ellen, nem valamiért.
2013. szept. 24. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!