Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lassan már az egész világ...

Ha lassan már az egész világ antiszemita Izrael szerint, akkor nem kellene elgondolkodni hogy vajon igaz-e vagy hogy miért?

Figyelt kérdés

"Izraelből most az Európai Unió szimbolikus középpontját pécézték ki - Svédország, Norvégia és Magyarország után."


"A szerző – belgiumi zsidó, aki Izraelbe vándorolt – elmondja, egy felmérés szerint Európa felnőttjeinek mintegy fele, 150 millió ember, meg van róla győződve, hogy az izraeliek úgy bánnak a palesztinokkal, mint korábban a nácik a zsidókkal."


[link]



2013. szept. 25. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Ugyan , nem kell figyelni ezekre a zsidókra.

Ha valaki csúnyán néz egy rabbira, akkor már antiszemitizmust kiabálnak , meg beképzelik, hogy a bakancsok ropognak.


Pedig a kritika és az antiszemitizmus nem ugyanaz.

2013. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Kacx+alfahir.hu= provokáció.


Értem én, hogy rájött a szélsőjobb, hogy már senki előtt sem lehet a jovonk.info-t hiteles forrásként feltüntetni és most bereggeltek egy új címet, 10%-kal visszafogottabb zsidózással, de ez nem változtat a tényeken.


Szedd be a gyógyszered, te építészmester.

2013. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kacx+alfahir.hu= provokáció.


Nem értem miért lenne a kritika provokáció?

Vagy nem lehet beszélni olyan témákról ahol a zsidók számára kínos? Na ne viccelj.


"Értem én, hogy rájött a szélsőjobb, hogy már senki előtt sem lehet a jovonk.info-t hiteles forrásként feltüntetni és most bereggeltek egy új címet, 10%-kal visszafogottabb zsidózással, de ez nem változtat a tényeken.


Nem értesz te semmit.

Egyszerűen a holoüzletet már senki nem eszi és megértették az átlag emberek hogy az egész csak arra jó hogy elfedje a valóságot. Hogy előnyöket kovácsolhassanak és hogy befoghassák a száját bár kinek. Pontosan te és a hozzád hasonlóak nem értik hogy ez ma már nem szélső és jobb hanem az egyszerű emberek véleménye. Nem lehet egy szomorú történelmi esemény mögé bújni 1000 évig és onnan lőni mindenkire aki az aktualitásokban kritikus.

Kezd lezárulni egy korszak és és bár biztos kínos sokaknak de alkalmazkodni kellene és nem hőbörögni meg antiszemitázni. Egyszerűen kezd kifulladni az a zsarolási potencia ami a zsidóknak a vitorlaszelét biztosítja már 70éve.


"Szedd be a gyógyszered, te építészmester.


Nézd.

Én nem fogom felvenni a kesztyűt ilyen személyeskedésekre reagálva. Ezt az attitűdöt meghagyom neked, élj vele belátásod szerint.

2013. szept. 25. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"Kacx+alfahir.hu= provokáció."


Pedig így van. Mivel a nevedet kiírod (ez mondjuk becsülendő) tudjuk hogy mindig ugyanaz a szélsőjobber kommentál/provokál. hunhir-es meg alfahir-es cikkekkel kéne foglalkoznunk? mi van a kuruc-cal? (van még egyáltalán?) onnan is hozhatsz néha vmit nekünk.

2013. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

"Egyszerűen a holoüzletet már senki nem eszi és megértették az átlag emberek hogy az egész csak arra jó hogy elfedje a valóságot [...] Pontosan te és a hozzád hasonlóak nem értik hogy ez ma már nem szélső és jobb hanem az egyszerű emberek véleménye."


Igen, valóban van erre egy fogalom, de nem az, amiről beszélsz. Inkább ezzel próbálkozz: [link]

2013. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Pedig ez így van.



Ha te mondod akkor biztos.

Persze érdekes hogy te jobban tudod hogy én mire gondolok mind jómagam.


"Mivel a nevedet kiírod (ez mondjuk becsülendő) tudjuk hogy mindig ugyanaz a szélsőjobber kommentál/provokál.


Miért ne írnám ki? A pontok nem érdekelnek, ész érvekkel viszont szeretek vitatkozni. (jelen eset nem az)

Ennyi erővel zs vel sem kezdhetek mondatot sőt zs vel kezdődő zsavakat sem mert az már antiszemita provokáció.


"hunhir-es meg alfahir-es cikkekkel kéne foglalkoznunk? mi van a kuruc-cal? (van még egyáltalán?) onnan is hozhatsz néha vmit nekünk.


Ha nem akarsz ne foglalkozz, de mindenkitől csak annyit várhatunk el amire képes, én is ezt teszem.

Nem szoktam kurucozni, nem érdekel.

Az alfa elég jó és az index is illetve van még néhány színvonalas oldal. Ha nem is értünk mindegyik cikkel egyet attól még lehet róla véleményünk.

De nem is értelek. Az alfa a Jerusalem Post "Belgiumban az antiszemitizmus új magasságokat ér el" írására reagál és belőle merít, az az nem is kísérel meg nem létező kritikát megfogalmazni.

2013. szept. 25. 14:13
 7/12 A kérdező kommentje:

"Igen, valóban van erre egy fogalom, de nem az, amiről beszélsz. Inkább ezzel próbálkozz: [link]



Én ezt pontosan fordítva látom.

Hogy ha végignézed a kommenteket talán kirajzolódik hogy hol találhatsz érveket és logikát. Talán az lehet a hangsúlyosabb.

2013. szept. 25. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

"Hogy ha végignézed a kommenteket talán kirajzolódik hogy hol találhatsz érveket és logikát. Talán az lehet a hangsúlyosabb."


Ha végignézem a kurucinfó kommentjeit és azt látom, hogy 99%-ban mindenki atomot dobna az összes cigányra, izraelire, liberálisra, melegre, bevándorlóra, baloldalira, románra, feministára, "antimagyarra", akkor ez azt jelenti, hogy ez az ország véleménye?


Nem tudom miből veszed, hogy az ide írogatók a népesség objektív metszetét adják, mert nagyon nem, a Politika témakörben a vérjobbosok sokkal nagyobb többségben vannak, mint a társadalomban.


Az meg nyilvánvaló, hogy ez egy idő után egy öngeneráló folyamat: a cigányirtó kommentelők csak még több cigányirtó kommentelőt vonzanak be, nem pedig az ellensúlyt képviselőket, ahogy ezt a szócikk is írja


"A hamis konszenzus forrásai lehetnek:

Szelektivitás: általában olyan emberekkel keresünk kapcsolatot, akik hasonlóképpen gondolkodnak, vagy hasonló az értékrendjük"


Gondolom ennek a résznek az Internetre adaptált verzióját nem nehéz azonosítani ezzel a fórummal, az alfa meg hunhir.hu-s "híroldalaiddal" és hasonlókkal.


Látom, hogy ez történik, mert ebben a fórumrészben nevetséges, de veteránnak mondhatom magam, amiért tavaly tél óta járogatok ide. Azért, mert az ide írogatók átlagos élettartama 2-3 hónap, aztán megunják. Minél provokatívabb stílusban és minél nagyobb méretben űzik az ipart, annál hamarabb kiégnek és lelépnek. A nyár "sztárja", Legjobb kérdező se volt sehol még júniusban, se nincs sehol most sem. Ugyanezt ezer más nick és százalék+stílushoz köthető kommentelő esetén is láttam.

2013. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

""Ha végignézem a kurucinfó kommentjeit és azt látom, hogy 99%-ban mindenki atomot dobna az összes cigányra, izraelire, liberálisra, melegre, bevándorlóra, baloldalira, románra, feministára, "antimagyarra", akkor ez azt jelenti, hogy ez az ország véleménye?


Nem értem hogy jön ide a kuruc?

Tipikus példája vagy a mellébeszélésnek.

Miért nem lehet egy témára és pragmatikusan vitázni?



"Nem tudom miből veszed, hogy az ide írogatók a népesség objektív metszetét adják, mert nagyon nem, a Politika témakörben a vérjobbosok sokkal nagyobb többségben vannak, mint a társadalomban.


Én nem említettem hogy az ide írogatók!

Maga a az Izraeli lap írta hogy 150millióan.

Én általánosságban fogalmaztam meg hogy egyre többen és ez igaz is. ezelőtt 10 évvel tényleg akkora ritkaság volt a zsidó érdekekkel szembemenni hogy az kivételes volt, ma már nem ez a helyzet és többen kritizálnak a világban.

De ezt lehet felfedezni az ENSZ ben stb hiszen ma már sokan nyíltan szembe helyezkednek Izraelnek.



"Az meg nyilvánvaló, hogy ez egy idő után egy öngeneráló folyamat: a cigányirtó kommentelők csak még több cigányirtó kommentelőt vonzanak be, nem pedig az ellensúlyt képviselőket, ahogy ezt a szócikk is írja



Már megint eltérsz a tárgytól.

Döntsd el hogy miről vitatkozzunk, mert a téma nem az amit te leírsz.



"A hamis konszenzus forrásai lehetnek:

Szelektivitás: általában olyan emberekkel keresünk kapcsolatot, akik hasonlóképpen gondolkodnak, vagy hasonló az értékrendjük"



Nem keresek én senkit, csak látom a változásokat.



Gondolom ennek a résznek az Internetre adaptált verzióját nem nehéz azonosítani ezzel a fórummal, az alfa meg hunhir.hu-s "híroldalaiddal" és hasonlókkal.


A hunhírt nem ismertem, de az alfának mindenben utána lehet nézni. Amire hivatkozik az mindig igaz.

Persze nem is értem a felvetésed. Az indextől nem elvárható hogy ilyen írásokkal öngyilkosságot kövessen el.

Én ezt belátom, de te miért keresed az ellenséget?



"Látom, hogy ez történik, mert ebben a fórumrészben nevetséges, de veteránnak mondhatom magam, amiért tavaly tél óta járogatok ide. Azért, mert az ide írogatók átlagos élettartama 2-3 hónap, aztán megunják. Minél provokatívabb stílusban és minél nagyobb méretben űzik az ipart, annál hamarabb kiégnek és lelépnek. A nyár "sztárja", Legjobb kérdező se volt sehol még júniusban, se nincs sehol most sem. Ugyanezt ezer más nick és százalék+stílushoz köthető kommentelő esetén is láttam.


Én már elég rég fent vagyok, persze nem csak ezzel a nickkel. Persze szüneteket beiktatva, de már a 2010es választások alkalmával is sokakkal cseréltem eszmét.

Én soha nem cigányozom sem zsidózom és igyekszem pragmatikusan írni és kellő önfegyelemmel fogalmazni.

Nem értem hogy mire akarsz kilyukadni?

2013. szept. 25. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Az egesz vilag messzemenoen NEM antiszemita. Europa nem a vilag. Izrael szimpatikus Ausztraliaban, az USA-ban, Kanadaban, a Tavol-Keleten.

Egy szimpatia kozvelemenykutatas pld:

[link]

2013. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!