Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal hogyan oldaná meg...

A baloldal hogyan oldaná meg a munkanélküliséget, hogyan adna új munkahelyeket?

Figyelt kérdés
Ellenzékből könnyű beszélni, mi a tervük?
2013. szept. 25. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
sehogy nem oldaná meg és nem is akarja! a baloldal a nyugdíjasoknak ígérget, mert velük lehet választást nyerni. de ez igaz a Fideszre is. amíg ennyi a nyugdíjas, ők a döntően befolyásoló tényezők, nem a dolgozók.
2013. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Először inkább beszéljünk a kormányzó jobboldalról! Neki mi a terve erre a problémára? Ő hogyan oldaná meg?

Mert a közmunka nem a probléma megoldása, csupán az elfedése és a statisztika javítása. Vannak előnyei, az tény (legalább csinálnak valamit ezek az emberek, nem a semmiért kapnak pénzt), de gazdasági értelemben csak viszik a pénzt, az esetek 99,9%ban nem termelnek GDPt.

2013. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok balis, de szerintem sehogy.

Lett volna rá lehetőségük bőven.

2002-2006 között gazdaságtörténeti szemszögből nézve is az egyik legélénkebb konjunktúra volt a világon.

Annyi pénz állt rendelkezésre gyakorlatilag amennyit csak akart egy állam. 2 ciklust kaptak az az, akár középtávú programokat is megvalósíthattak volna.


És mi is lett az eredmény?



Már látom hogy mit fognak írni!

A nagytőke számára ideális közeg megteremtése?

És? Utána?

Már sokszor bebizonyosodott hogy a nagytőke nem csinál nyarat, sőt összességében inkább munkaerő leépítő hatása van mint serkentő. A gazdasági szerkezetünkre ami a legnagyobb problémánk meg semmi hatása nincs.


Már látom ahogy erre a kérdésre is ilyen válaszok fognak érkezni.


Miért a Fidesz mit csinál?

A Jobbik mit csinálna?


Fel sem merül bennük hogy a kérdés nem ez, hanem hogy a baloldal a tapasztalatok alapján és a lehetőségeket tekintve mit is csinálna.

2013. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A közmunka sem megoldás az biztos, csak átmeneti fogalkoztatás minimális pénzért. De ha tegyük fel holnaptól a Bajnai-Mesterházy-Gyurcsány kormány van hatalmon, mihez kezdene ezzel a sok munkanélkülivel? Mert ellenzékből nagyon könnyen magyaráznak, kritizálnak, szidnak, de nekik van valami konkrét megoldásuk?
2013. szept. 25. 13:20
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

hát akárki kezdene végre a probléma megoldásába, ez nem úgy megy h egyik napról amásikra...


összetett a dolog, én kb úgy képezelem józan eszemmel hogy alacsonyabb adóterhek = magasabb jövedelmek a fogyasztóknál, nagyobb vásárlóerő = nő a kereslet a javak,szolgáltatások iránt = növekvő kereslet okán növekszik a kínálat is, azaz több munkahely lesz.

2013. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Nincs egy szuper ötlet ami mindent megold egycsapásra.

A közmunka is csak a puzzle egy darabja.

A közmunka elsődleges funkciója hogy a feketemunkát minimalizálja azzal hogy ne legyen ideje feketén dolgozni az illetőnek. Ha meg a fekete munkát választja akkor ne vegye fel a segélyt. A másik szempont hogy le legyen kötve valamilyen szinten és ne süllyedjen a munkanélküli teljes apátiába. Illetve ha az állam képes a lassú változásokat előidézni akkor szinergikusan kapcsolódjanak egyre nagyobb számba a versenyszféra alá a közmunka programjai. Pld öntözés támogatásához kellenek a vízelvezető árkok a közmunka program segítségével felújítva. Vagy a tisztább környezet jelentette idegenforgalom bővülése. Stb stb.

A közmunka önmagába semmit nem old meg, csak egy lehetőséget jelent a megoldásra.

2013. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

"összetett a dolog, én kb úgy képezelem józan eszemmel hogy alacsonyabb adóterhek = magasabb jövedelmek a fogyasztóknál, nagyobb vásárlóerő = nő a kereslet a javak,szolgáltatások iránt = növekvő kereslet okán növekszik a kínálat is, azaz több munkahely lesz.



Sajnos ez nem ennyire egyszerű.

Hogy oldanád meg hogy a magasabb bérek a hazai gazdaságban gerjesszenek externáliákat és ne az import vigye ki?


Kitől vonnád el az alacsonyabb adók forrását?

Ha a szoc rendszerből az = fogyasztás visszaesés.

Ha gazdaságtól az = kevesebb beruházás.


A gazdaság egy szinergikus rendszer, ahol mindennek van hatása mindenre.

2013. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem ismerem a részletes programjukat, de a korábbiak alapján szerintem beruházásokkal. Ilyen pl. az útvonalak fejlesztése (egy cég nem fog egy kisvárosba költözni, ahova egy rendes út sem visz), öntözési rendszer és egyéb mezőgazdasági modernizálás (épp nemrég hallottam, hogy a mezőgazdasági termelés és foglalkoztatottásg ugrásszerűen megnőne), stb.


Csak sejtem, hogy most is hasonló terveik lehetnek. De az biztos, hogy ezek minimum középtávú tervek, a problémákat egy ciklus alatt nem fogják tudni megoldani.

2013. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

"Ne kiabálj kisöreg! Nem vagyok a haverod! Van egy szint ami alatt már nem barátkozok, te már ez alatt vagy.


Nyilván igazad lehet, és csak egy butácska valaki vagyok.

Mindegy, hiszen nem lehet mindenki olyan széles látókörű és mindenben profi intellektus mint te.

De halkan had jegyezzem meg. Az intelligenciától elég távol rekedt kísérlet egy kérdésre kérdéssel válaszolni, és talán az építő jellege meg a benne rejlő vitakultúra is megkérdőjelezhető.


De bocsáss meg ha valamivel megsértettelek.



"Ha kérdésre vagy kiváncsi akkor kérdez meg baloldalit.


Ez esetben még érhetetlenebb hogy miért válaszolsz egy kérdésre kérdéssel!

2013. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

kedves kérdező!


1. a hitelezési és a beruházási kedvet újraindító gazdaságpolitkával


2. hatékony, átlátható és stabil közteherviseléssel


3. a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő oktatási rendszerrel


4. az eu-s források hatékony közvetítési rendszerével


Ezek azok a pillérek, amik elindítanak olyan folyamatokat, amik lassan (évtized) szorítják vissza a munkanélküliséget.


Gyors megoldás nincs, vagyis ami most történik, hogy elmegy egy generáció az országból.


Ha tényleg érdekel, olvasd el a programot, nyilvános, google a barátod.

2013. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!