Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfelelő oktatás, életszínvon...

Megfelelő oktatás, életszínvonal mellett is lenne ilyen sok alsó tudati szinten élő, primitív, nem tudatos, felelőtlen, éljünk a mának akár a más kárára is, ember?

Figyelt kérdés

Bosszant hogy mennyi ilyen ember van, sokszor úgy érzem mintha majmom között élnék, akiket nem tudom hogy mi termelt ki, vagy ezek mindig voltak, vannak, lesznek?

Ez a sok proli, akik azt hiszik mekkora emberek, és azon agyalnak hogy éppen hogy tudnak pénzt harácsolni, másokat kihasználni, csalni, lopni, lelki ismeretet teljesen figyelmen kívül hagyni.

Nem csodálom hogy ez az ország itt tart, itt még egy kezdő béna politikus is simán befutó lehet hacsak annyit csinál hogy két prolit egymásnak uszít, a többinek meg szavazatért engedi nézni.

60 éve hülyítik a népet ezzel a tragikomédiába illő "politikának" nevezett bábszínházzal, ami ezer sebből vérzik, és egy kicsit is tudatos ember hamar felismeri hogy egy országszintű rabló banda által eljátszott színjáték az egész. Cirkusz van, kenyér nincs.

A sok amnéziás meg 23 év alatt, 4 évente cserélget 2 kazettát amin ugyan az a kész átverés van.

Miért érzem úgy sokszor hogy a majmom bolygóján élek?

Pedig én csak annyit várnék el a többi embertől hogy legyen lelke, esze, jóindulata.

Nem azt mondom hogy nincsenek ilyenek, csak azt hogy kevesen sajnos.



2013. szept. 28. 01:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A kulcsszó: a megfelelő életszínvonal. Ha ez nincs,akkor is elvárható lenne az emberektől ez,amit leírtál,de talán kevesebb éljünk a mának típusú harácsoló lenne.És akármit hoz az élet,nem szabadna kivesznie a jóindulatnak stb.
2013. szept. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ mit értesz megfelelő oktatás alatt. A mai oktatás ugyanis épp arra tanítja az embereket, hogy az embernek nincs lelke, kémiai anyagok, hormonok vezérlik és Isten nem létezik. Ennek a materialista világképnek köszönhetjük az éljünk a mának pénzharácsolókat.
2013. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazán értem a kérdésed lényegét, de megpróbálok az általánosság talaján maradva válaszolni.


"Megfelelő oktatás, életszínvonal


Ez mit jelent?

Nem értelmezhető hogy mit kellene tanítani ami a sok kifogásodra megfelelő választ adhatna.

Az életszínvonalát az átlagos ember nagyon nem tudja tágítani, azt a társadalmi lehetőségek a gazdasági fejlettséges a lokalitásnak határozza meg.

"még nem jött létre a búra alatti zseni társadalom"


"mellett is lenne ilyen sok alsó tudati szinten élő,


Na ez mi akar lenni? Milyen tudat lenne a számodra követendő, mivel lehet az ember tudatát csiszolni?


"primitív,


Na ne.


" nem tudatos, felelőtlen, éljünk a mának akár a más kárára is, ember?


Ez meg fogalmi zavar. Nem sok köze van a nem tudatosságnak a felelőtlenséghez, és ezután az éljünk a mának meg aztán teljesen kifordít mindent.

De ha össze akarom fogni a kritika csomagodat talán meg kellene értened hogy 100-150e ből ezek a fogalmak csak illúziók.


"Bosszant hogy mennyi ilyen ember van, sokszor úgy érzem mintha majmom között élnék,



Mondta a majom a rácsnak! Szabad vagyok! Én nem! (mondta a rács) Engem majmok köré zártak.


"akiket nem tudom hogy mi termelt ki, vagy ezek mindig voltak, vannak, lesznek?"


Szóval fogalmad nincs arról hogy mi miatt alakult így minden, de megnevezed a bűnösöket?

És jobbnak tartod magad másnál miközben nem tudod mi a megoldás!


"Ez a sok proli,


Hajjaj! És egyre több lesz.

Mert sajnos a mai rendszer ontja magából.

És nem csak nálunk hanem az egész világon.



"akik azt hiszik mekkora emberek, és azon agyalnak hogy éppen hogy tudnak pénzt harácsolni,


Általában ezek nem a prolik, ezek azok akik miatt egyre több a proli.


"másokat kihasználni, csalni, lopni, lelki ismeretet teljesen figyelmen kívül hagyni.


Ez sem a proli kategória inkább akik prolikat gyártanak.

Persze biztosan van proliból is ilyen, de hatalmas különbség hogy amikor az ember emberre vadászik azt a fennmaradásért életösztönből teszi, vagy csak a vadászat passziója hajtja.


"Nem csodálom hogy ez az ország itt tart, itt még egy kezdő béna politikus is simán befutó lehet hacsak annyit csinál hogy két prolit egymásnak uszít, a többinek meg szavazatért engedi nézni.


Tájékozatlan vagy.

Mert mindenütt a világon ez megy.

A prolik nem azért lesznek prolik mert annak szeretnének lenni, hanem mert egyre kevesebb esélye van az embernek hogy ne az legyen. Ezek után még az illúziót is elvenni tőlük hogy változhat a helyzetük, az nem egyszerű társadalom és szociálpszichológiai problémákkal járna.

Te tényleg azt hiszed hogy akik mannát ígérnek a proliknak azok majd tartják a szavukat?


"60 éve hülyítik a népet ezzel a tragikomédiába illő "politikának" nevezett bábszínházzal, ami ezer sebből vérzik, és egy kicsit is tudatos ember hamar felismeri hogy egy országszintű rabló banda által eljátszott színjáték az egész. Cirkusz van, kenyér nincs.

A sok amnéziás meg 23 év alatt, 4 évente cserélget 2

kazettát amin ugyan az a kész átverés van.

Miért érzem úgy sokszor hogy a majmom bolygóján élek?

Pedig én csak annyit várnék el a többi embertől hogy legyen lelke, esze, jóindulata.

Nem azt mondom hogy nincsenek ilyenek, csak azt hogy kevesen sajnos.


Nem 60 éve tart csak 23.

Előtte 50 évig sem volt tejfel az élet, de élhetőbb a kisember számára és ugye nem irritálta a tudat hogy a nagyokhoz képes ő csak kétdimenziós lény.

A politikusok mindenütt bábszínházat játszanak a világon.

Mi vagyunk a hülyíthető közönség ők a bábok, és természetesen őket is mozgatják.

Ezért nem is nagyon van egy egy lokalitásban 2 egymást váltó politikai erőnél több. Minek? Hogy több szálat keljen tartania a bábot mozgatóknak. A választás illúziója így is meg van, és bár az illuzionistának már kilátszik szinte mindene de neve még ma sincs. (és nem is lehet) Elvárni? Kitől és mit? Igaz hogy te választhatsz a földünk nagy éttermében de a menüt mások írják.

A recept egyszerű. Kétféle szépen körített étel romlott alapanyagokból aminek a nagy része nincs is a tányérodon csak úgy látszik. Jahh és ugye nem a kaja van lemérgezve, hanem már eleve a tányér.


Remélem megértettél.

2013. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt lepontoztam, mert túl hosszú.
2013. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ezt lepontoztam, mert túl hosszú.


A te dolgod haver. Az is hogy nem tudsz elolvasni egy 2 perces írást.


Nem érdekelnek a pontok.


De nem is értem hogy lehet egy 10mondatos kérdésre röviden de kimerítően válaszolni.


Persze megszoktam már mert sokan a név alapján pontoznak.

Nem tudnak velem mit kezdeni és azt hiszik hogy ezzel eret vágnak rajtam.

2013. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A megfelelő oktatás kétségtelen feltétel. Akkor is, ha sokan nem akarják tudni, mit kell érteni "megfelelő" alatt. De van egy fontos másik kritérium is (és még hány más kritérium). Nevezetesen tanítani azt lehet, aki akar tanulni. Ehhez motiváció kell. Társadalmi szinten ennek megvalósításához évtizedek kellenek. Nem az a gond, mennyi idő alatt lehet megtanulni illemet, szakmát, a társas együttlét alapelemeit. Hanem az, mennyi idő és mennyi más dolog kell, hogy a döntő többség akarja ezt. További gond, hogy évtizedes szokásokat nem lehet vezényszóra megváltoztatni. Ahhoz sok sok türelem és idő kell. A ki nem hiszi, próbálja ki, és ha sikerült véglegesen, terjesztheti a módszert.
2013. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen.Lásd én,aki koxol olvasni,legfeljebb a kérdés nagybetűs részét.Eltörött a szemügém.
2013. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
JAhh,sok gyenge elme mellett,miért is generálódna az élethez színvonal?...
2013. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó példa ez az olvasni nem akaró, csak akkor meg ne pontozzon le, és ne írja le hogy lusta olvasni mert kit érdekel?


A tudatosságnak igenis van köze a felelősséghez, mert aki tudatos az ismeri a felelősségét is.

Nem azért nem dobom el a szemetet mert ez csúnya dolog, hanem mert tudom hogy annak mi lesz a következményre rám és a környezetre nézve, és megpróbálok a leghelyesebben cselekedni, én ezt tartom felelősségnek.

Azaz ember aki csak úgy él bele a mába tudatlanul, az rendszerint felelőtlen is.

Aki az egész hétvégéjét azzal tölti hogy hány helyen részegedjen le, azt valószínűleg nem fogja meghatni hogy ne dobja el a sörös kupakot az utcán, vagy az sem hogy a májának mennyire árt evvel, vagy vehetjük akár a cigizőket is. Így kapcsolódik össze ez a három dolog.

Ha a 100-150e-t fizetésre értetted, akkor 1 az még tök jó fizetés ha nettó, 2 nem fizetés kérdése hogy nem szemetelek, nem rongálok, nem sz.rok a köztulajdonra másokra.

2013. szept. 29. 23:30
 10/10 anonim ***** válasza:
kacx - FELpontoztam, mert alapos. 4/9 - LEpontoztam, mert túl bunkó. Szerintem pont rád gondolt az értelmi elkövető, a majmokkal meg prolikkal. Kitalálom, Fideszre szavazol?!
2013. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!