Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tudja még növelni a...

Meddig tudja még növelni a Fidesz a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés

2013. okt. 4. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%
Nem bőcsészdiplomát kéne szerezni és csak és kizáólag jól fizetett irodai munkát vállalni és lenne munkád :)
2013. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Ja és hajlandónak kellene lenni oda költözni ahol van munka. Sok ismerősöm van aki falun él nincs munkája 5-8 éve de nem hajlandó arrébb költözni 200 km -t, hogy legyen munkája, inkább kivárja amíg árverezik a házát... A sült galamb ugye.
2013. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Az megvan, hogy épp most sikerült végre újra 10% alá vinni a munkanélküliséget, miután 8 év alatt sikerült előtte 15%ra tornászni?
2013. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Nem bőcsészdiplomát kéne szerezni és csak és kizáólag jól fizetett irodai munkát vállalni és lenne munkád :)"


Nekem mindig is volt, mert én asztalos vagyok, ráadásul a saját műhelyemben, úgyhogy még kirúgni is csak én tudnám magam. Viszont nem érem ez most hogy jön a fideszes kártékonysághoz.

2013. okt. 4. 12:20
 5/16 A kérdező kommentje:

"Ja és hajlandónak kellene lenni oda költözni ahol van munka. "


Munka mindenhol van, amiatt csak a bolond ember menne akár egyetlen métert is, de még mindig nem ez volt a kérdés.


Átfogalmazom:


Mikor szűnik meg a Fidesz kártékony, munkahely és bércsökkentő hatása?


Így már érted a kérdést?

2013. okt. 4. 12:23
 6/16 anonim ***** válasza:
9%

Mióta fidesz kormány van a bérem 140.000 ft-al nőtt :) Persze ehhez egy fővárosba költözés is hozzátartozik, de nem igazán érzem ezt a bércsökkentő vonalat amit mondasz :)

És nem, nem vagyok fidesz bérenc, jobbikos vagyok.

2013. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Te nem érzed, 300 ezer ember meg igen.
2013. okt. 4. 12:33
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
A végtelenségig. Amíg Fidesz kormány van a foglalkoztatottság mindig is csökkenni fog. Újabban a közalkalmazottakat degradálják módszeresen közmunkássá, de számtalan céget, vállalkozót is tettek tönkre, utcára juttatva alkalmazottaik. A Fidesz kártevése -bár nem hittem, hogy valaha is ilyet fogok mondani- messze felülmúlja még az MSZP-t is.
2013. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért az is hozzátartozik, hogy a munkanélküli segélyért folyamodók száma csökkent le, nem pedig a foglalkoztatottak száma növekedett meg. Hogy értsd, mi a különbség a kettő között: aki közmunkaprogramban van, nem jelenik meg munkanélküliként; aki közmunkaprogramban volt, az pár hónapig még nem jelentkezik a kimutatásban; aki kiment külföldre, az szintén nem jelenik meg; és még lehetne folytatni, hogy mi minden játszik közre az értékek „javulásában”. Nem tagadom, jobb a helyzet, de azért nem olyan fényes, ahogy azt kommunikálják…
2013. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Épp erről van szó. A Fidesz álláshelyeket szüntet meg mind az állami, mind a versenyszférában és közmunkássá tesz kiváló szakembereket akik végig tanulták az életük és lényegesen hasznosabb munkát is végezhetnének. Létezett valaha ennél pazarlóbb, semmikelőbb kormány?
2013. okt. 4. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!