Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Villányban fizetni kellett a...

Villányban fizetni kellett a városba való belépésért 1500 Ft-ot egy fesztivál miatt, mennyire oké ez?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy hová helyezzem a kérdést, de mivel az utca az közterület, ennek a használatáról bizonyos szinten politikai döntés születik.

A szinte az egész város központi részét rácsokkal elkerítették és belépőt szedtek. Az ide megváltott belépő jogosított a város határában lévő rendezvényterületre való belépésre is. Terveztük, hogy barátainkkal összefutunk, de tekintve, hogy csak néhány deci bort szerettünk volna meginni a pincesoron, erre nem voltunk hajlandóak kifizetni 1500 Ft-ot. Ugyanis az 1500 Ft-os belépőbe semmilyen fogyasztást nem foglaltak be.

Szóval mennyire elterjedt az, hogy városrészekbe való belépésért pénzt szednek. Amikor jöttünk haza, szégyelltem magam a sok külföldi buszt látva, hogy így kifosztjuk az idelátogatókat.

Vagy csak bennem kelt ez rossz érzést? Amúgy a rendezvény mindig igen kiváló volt, a borok nagyon finomak. De, hogy a városba való belépésért 1500 Ft-ot kérjenek az nekem kiverte a biztosítékot? Ti mit szólnátok, ha mondjuk legközelebb mondjuk a mohácsi busójárás idején, 1500 Ft lenne a Mohácsra való belépés? Vagy augusztus 20-án lezárnák Budapest közepét, és 1500 Ft-ért lehetne csak bemenni a Dunaparta?



2013. okt. 6. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy egy rendezvényre belépőt szednek elég ismert dolog, ezen kér kiakadni.
2013. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy Velencébe se kérnek el külön belépőt a Karnevál idején, ez egy picit képmutató dolog.
2013. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ebben semmi extra nincs, talán azon is felháborodsz, hogy a szintén közterület Hajógyárira nem mehetsz be ingyen a Sziget alatt?
2013. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem normális, viszont sajnos egyre elterjedtebb szokás ez. Talán van belőle egy kis bevétele a városnak/falunak, az rendben van... De taszítónak tartom, hogy a település egy részét elfoglaló rendezvény miatt az egészet lezárják és belépőt szednek. Ha engem nem érdekel a rendezvény, takarodjak a búsba, ne is akarjam betenni a lábamat a faluba?
2013. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

A Budai Vár egy részét is le szokták zárni libamáj, meg csoki fesztivál miatt. A Halászbástya "emeletére" sem lehet felmenni bármikor. Sőt Prágában az Arany Utcácska (régen közterület volt, mos nem tudom, mert nem mentem be) állandóan el van zárva a közönség elöl, oda csak (nem olcsó) belépővel lehet bemenni.

Bevett szokás, törvénybe nem ütközik. Aztán hogy mennyire "etikus", az már más dolog.

2013. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!