Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel változtak az életkör...

Mennyivel változtak az életkörülményeid a mostani kormány alatt az előzőhöz képest?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 21:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem változtak.
2013. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Semennyivel
2013. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

Annyira összecsaptak a fejem felett a hullámok, hogy bármikor elveszíthetem a házamat.


Fodrászhoz kb. egy évben egyszer megyek vágatni, korábban kéthavonta festettem... kozmetikusnál 3 éve nem jártam, előtte az is rendszeres volt.


Fogalmam nincs, télire miből veszek magamnak kabátot, és csizmát.

És fogalmam sincs, miből veszek tüzelőt...


Ha nem lenne egy lányom, akiért felelős vagyok, már rég a vonat alá ugrottam volna....


És mindez úgy, hogy a férjemmel mindketten dolgozunk.


Csak vettünk fel hiteleket - nem plazmatévére, hanem egy egyszerű házra, és a felújítására - amiknek a törlesztését az akkori fizetésünkhöz kalkuláltuk...


Törlesztés megnőtt, közbejött pár hónap munkanélküliség, majd munka alacsonyabb fizetésért... a család jövedelme kb 80 ezerrel kevesebb, mint akkor...

2013. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Annyira nem drasztikusan, mint amikor egy ember Trabantból ül át egy Ferrariba, de érezhetően jobban élünk a jelenlegi kormány alatt. És biztos vagyok benne, hogy ez így is fog maradni.
2013. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%
Rosszabbodtak
2013. okt. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az előző kormány alatt még csak éppen hogy bekerültem az életbe mármint a saját életembe amikor már dolgoztam és külön költöztem, de őszintén szólva nagyon siralmas a fizetés hiába kapok 110-120 ezret, igazából 70 ezret kapok csak a sok pótlék rá jön végül is ezeknek köszönhetem azt hogy éppen hogy el éldegélek, a barátnőm sajnos nagyon keveset ad, mindenféle pótlék nélkül, keres meg picivel többet 60 ezer ft-nál. A kettőnk fizetése elég nekünk mindenre, élünk, pici szórakozás is belefér, de sajnos nagyon lépni nem tudunk, nyaralás is csak úgy jön össze hogy az ismerősömék balatoni házába letudunk menni kb 3-4 napra és ennyi volt, de 2 éve még annyira sem tellett. Van saját örökölt családi házam jó helyen van bár a falu szélén, könnyű bejárni onnan dolgozni mindkettőnknek, csak annyira lelakott állapotban van hogy kb lehetetlen normálisan rendbe rakni. Most is a szüleimnél vagyunk mert a fűtés rendszerünk siralmas, központi fatüzelés van a vízteres kandallónk viszonylag a ház közepén ami önmagából ontja a meleget plusz még a radiátorok, de a szigetelés rossz, ablakok katasztrófálisak, még ha nagyon begyújtok talán szélcsendes időben elviselhető de ha komolyan beüt a tél akkor már felejtős. Mellesleg a kéményt is vissza kell bontani és újrahúzni, mert nagyon halványan mondta rá a kéményseprő hogy az még használható de erősen mondta hogy amint vége a mostani fűtésszezonnak gondoskodjunk arról hogy normálisan meglegyen csinálva, mert legközelebb már nem fogja átengedni ha ugyanígy meglátja. A másik pedig az hogy egyik nagyszobánk vizesedik, jó hogy nagyjából meglett oldva de az kevés, plusz a vízvezetékek sem a legjobbak már, a villanyvezetékek is a 60 as évek végén lettek bekötve és azóta is ugyanúgy vannak, a szerencsénk az hogy van egy rész ahol már fel lett újítva kb 5 éve ott használtuk a nagy teljesítményű dolgainkat többnyire mert a régieken már nem merjük, de még szerencsére nem volt probléma.

Pénz ugye nincs hogy alapanyagot vegyünk, a villanyszerelést ismerős megtudja oldani, de az új vezetékeket, konnektorokat, kapcsolókat nekünk kell megvennünk, parkettázást, én is megtudom csinálni meg a burkoláshoz is értek valamelyest tehát már csináltam is de ez sajnos kevés, és magasak az árak fizetések sem a legjobbak, és most a szüleinknél talán összetudunk jövő áprilisig, májusig spórolni annyit hogy a sürgős dolgokat megcsináljuk, de utána megint nullán lennénk mert a szigetelés és ablakcserék vagy legalább a felújításuk még hátra lenne, aztán még a többi. Tehát megélni megtudunk de nagyon lépni nem, és most a szüleimnél való élésünk az ami picit megtudja oldani a dolgot. Néha kinézek a házhoz mert nincs innen messze, meg ami értékünk volt azt mind lehoztuk ide anyámékhoz, meg apóséknál is van csomó dolgunk, csak hogy ha betörnek ne vigyék el az összes nem túl fontos dolgunkat, így csak a bútorok meg az evőeszközök azok amik otthon vannak, még a hűtőnket is elhoztuk azt mondjuk használjuk is, mert anyáméknak is kicsi miénk is így a mi kajánkat abba tároljuk, de a mikró, meg a többi mind a kazánházban van bedobozolva, tehát most ott vagyunk hogy sehol, semmit nem tudunk csinálni. A házat nem lehet eladni annyiért hogy jobbat vegyünk mert 4-5 millióért is necces lenne főleg az állapota miatt és annyiért olyan házat nem kapunk, maximum ugyanolyan állapotban lévőt, de olyan szomszédokkal akik ott vannak olyanok még egyszer biztos nem lesznek. És ezért baromira nem mindegy hogy csak éppen hogy eléldegél az ember vagy ezek mellett tud spórolni és fokozatosan lépni előre. Gyerekvállalás csak megfordult a fejünkben de ilyen körülmények mellett nem merjük bevállalni, nem tudnánk jó dolgokat biztosítani egyenlőre, anyámék nyakán sem lehetünk örökké, egy leharcolt házba meg gyereket nem viszek az is biztos.

2013. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
Én úgy vélem, jobban élek mint a másik kormány ideje alatt. Szóval pozitív irányban változott.
2013. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Sokkal. Az előző kormány alatt simán meg lehetett élni.
2013. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Összejöttek a Fideszesek és a jómódúak.

Sokkal rosszabbul élünk, mint a rendszerváltás óta bármikor.

2013. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokat javultak.


Mondjuk annak semmi, de semmi köze nincs az előző, vagy a mostani kormányhoz, csak most jöttek össze a dolgaim :D

2013. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!