Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Újabb rezsicsökkentésre van...

Újabb rezsicsökkentésre van kilátás, még a választások előtt. Sőt, megmentik a devizahiteleseket is. Mit fog szólni majd az EU, hogy a magyar emberek érdekében ismét lépett a kormány?

Figyelt kérdés

"Ha november elejéig nem érkezik javaslat bankoktól a devizahitelesek megmentésére, a kormány pillanatokon belül be fogja nyújtani saját megoldását.

Varga Mihály arra a kérdésre, reálisnak tartaná, hogy a 2014-es választás előtt legyen még egy újabb tízszázalékos rezsicsökkentés, úgy válaszolt: "el tudom képzelni. A szolgáltatók az osztalékkifizetéseikben nem reagáltak a változásokra. Még látok tartalékot a rendszerben"."



2013. okt. 12. 14:10
1 2 3
 1/24 Vadkan01 ***** válasza:
53%
Már a kérdést se hiszem el. Az a helyzet, hogy a FIDESZ többet vesz el, mint ad, legalább is a becsületesekkel ezt csinálják, ott van a mostani intézkedés, a tanári fizetés, azt ígérték, hogy nőni fog, de valamiért csökkent, tehát szavahihetőség 0, ez történt az egykulcsos adó bevezetésénél is, azt ígérték több lesz az emberek zsebében, de valamiért nem ez történt(gazdagoknak több is jutott, de nekik eddig se volt gondjuk), tehát kérlek gondold ezt át újra, FIDESZ sajnos csak bajt hozott.
2013. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%

Ez mind csak színjáték, Ezt mind csak azért csinálja a Fidesz, hogy jövőre is ők nyerhessenek.

Ha pedig nyernek, úgyis megemelnek szokás szerint minden adót és rezsit.

2013. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Én devizahiteles vagyok. Engem többet már ne mentsenek meg!!!! Inkább csináljanak normális gazdaságpolitikát aminek hatására a forint erősödik.
2013. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Ezek szerint még sem volt rezsicsökkentés, illetve nem érezhető a hatása sőt, a fizetések vásárlóértéke megint csökkent, mint minden évben. Akkor miről is beszélünk?

2013. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, mit szól az Eu. De mit szólok én? Ez itt a kérdés!

A válasz: sajnálatosan sokan fogják azt hinni, hogy pénzt kapnak, pedig elveszik tőlük. Na nem azonnal és nem ugyanott, de a paletta széles. Ha valaki pontos statisztikát vezet a kiadásairól, és ismeri az összeadást, kivonást és százalékszámítást, ezt rögtön átlátja.

Hogy Varga mit lát a rendszerben, azt nem tudom, de vajon mi "van" a rendszerben? Mert számítani csak ez számít.

2013. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

A kormány eddig sem lépett a magyar emberek érdekében, legfeljebb a gazdagokéban! Sokkal több kárt okozott, mit eddig bármelyik kormány.

Ma már senki nem hisz a dicsekvésüknek!

2013. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Az EU és a baloldal nyomást fog gyakorolni a kormányra és ahogy megbukik a Fidesz, eltörlik a rezsicsökkentést.

Az embereket nem lehet a 20%-os rezsicsökkentéssel megvenni, mivel végül úgy is az államnak és az adófizetőknek kell majd a zsebébe nyúlni.

2013. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"A kormány eddig sem lépett a magyar emberek érdekében, legfeljebb a gazdagokéban!"

Tévedsz, ugyanis amiről most beszélsz, az a Bajnai-kormányra és a Gyurcsány-kormányra volt igaz. Méltatlanul a multik és a bankok a külföldi hatalmakkal egyetemben dirigáltak az akkori MSZP-s kormányoknak, és ők nyugodt szívvel segítettek a lakosság kisemmizésében. Egy olyan ország volt akkor, amiben a dolgozó magyar emberek pénzét azzal az ígérettel vették el, hogy válság van, de később jobb lesz, ebből persze semmi se lett igaz. A válságnak vége lett és csak még jobban emelkedtek az árak.


A Fidesz rengeteg jó dolgot tett a magyar emberekért, de sajnos mindenre ők sem képesek, ugyanis korlátozottak a lehetőségek, még mindig érződnek azok a sebek az országban, amiket az MSZP 8 éve okozott. Csoda, hogy a minimálbér-emelést és mellette még számtalan olyan intézkedést be tudott vezetni a kormány, amivel az embereknek több pénzük maradt otthon.

2013. okt. 12. 21:51
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Tudod, kérdező, én egy 21 éves egyetemista vagyok egy lefelé csúszó társadalmi réteghez tartozó családból. 5 évig jártam egy neves közgazdasági szakközépbe (azért 5, mert nyelvi osztályba jártam). Érettségi előtt 2, azaz KÉT hónappal törölték el a gazdasági szakokon az államilag támogatott képzést. Szerinted ilyen rövid idő alatt egy érettségi előtt álló gyerek mégis mit kezd magával, az, aki 5 éven keresztül gazdasági egyetemre készült? Családi segítséggel össze tudtuk dobni a pénzt a tandíjra, ami 210 ezer egy félévre, de ez se biztos, hogy elég lesz a végéig. Ezen felül, szintén a kormány jóvoltából, nekem mint költségesnek, nincs jogosultságom semmilyen ösztöndíjra. A könyvek rohadt sokba kerülnek. Persze még ott vannak a megemelkedett vizsgadíjak is.

Drága kormányunknak hála a csőd szélén van az iskola, már egyszerű A4-es lapokra sincs pénz, se táblaíró tollakra, mert mégis minek ilyen drága cuccok egy iskolának, ugye? A jövőhavi tanári fizetésekről még nem is beszéltem...

Lehet mondani, hogy fúj közgazdaságtan, telített szakma, csak arról nem beszél senki, hogy Magyarország népessége kezd kiöregedni, és nincs utánpótlás, főképp ekkora migráció után...

A családom is egyre nehezebben jön ki hónapról hónapra, pedig nincs nagy lakásunk, nem fogyasztunk sokat, ott spórolunk ahol tudunk és hitelünk sincs.

Ez mind ennek a mocskos, undorító kormánynak köszönhető.

Ami pedig a rezsicsökkentést illeti. Tisztában vagy azzal, milyen gazdasági következményei vannak, hogy ez milyen mértékben csökkenti a GDP-t, dönti a pusztulás szélére az országot? Mielőtt magasztalod a fidesz ámokfutását nézz utána néhány dolognak.

2013. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

Nálad a pont, utolsó válaszoló!

Gyurcsány és Bajnai idején több lehetőségem volt és tudtam is elhelyezkedni, és szüleim is jobban éltek.

Most, mióta az a hazaáruló, zsarnok, magyar "Ceauşescu" uralkodik, semmi munkahelyem, napról-napra ÉLDEGÉLÜNK, még1x hangsúlyozom, ÉLDEGÉLÜNK!

Van hitelünk, de Orbán NEM VÉDI A BAJBA JUTOTT DEVIZÁSOKAT, pedig MEGÍGÉRTE!

A tisztelt kérdezőtől hadd kérdezzem, tud-e egyáltalán érdemi választ adni a kérdésemre, hogy mi jót tett Orbán?

Hogy Stadionokat építtet, vagy mi jót tett velünk, most őszintén?

Ne legyél már ennyire csőlátó, barátom!

2013. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!