Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a Nemzeti...

Mi a véleményed a Nemzeti Internetfigyelő lenti cikkéről? Tényleg szükség van arra, hogy a politikai csatározásban a külhoni magyarokba rúgjanak? Ez lenne a nemzeti oldal?

Figyelt kérdés
[link]

#nemzet #Internetfigyelő
2013. okt. 17. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem is felül kéne vizsgálni ezt a dolgot
2013. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez a dolog már hónapok óta kering a NET-en SPAM minősítéssel!

Nekem is jött már levélként kétféle variációban, egyikben szlovák, másikban román helyszínnel!

Ettől függetlenül még igaz is lehet(a kormányt ismerve én magam is el tudom hinni!), de tenni ellen nem tudsz semmit.

2013. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem van vajdasági ismerősöm, aki ott kint tanul, és kap havonta 100.000.- Ft ösztöndíjat az Államtól.

Ez is igaz lehet.

Mindent a szavazatokért!

2013. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Emberek, a határon túli magyar oktatásban részesülő tanulók támogatásáról van szó, ez hosszú évek óta működik, nem újdonság.

Ha ez gondot okoz az anyaországi magyaroknak akkor kívánom azt, hogy egyetlen ilyen támogatást se kelljen küldjenek határon túli magyar gyerekeknek, olvadjanak be mind a többségi nemzetbe. Akkor aztán nem lesz lehetőség 15 millió magyarral sem dicsekedni.

Könnyebb lenne nekünk románoknak lenni mint egy ilyen acsarkodó, kicsinyeskedő nemzet tagjaiként kisebbségben élni.

2013. okt. 17. 15:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: ezzel a támogatással az a baj, hogy az itthon rászoruló diákok csak sok utánjárással, és legfeljebb 25.000.- Ft ösztöndíjat kapnak.

Először az itthon adót fizető szülők gyerekeit kellene támogatni, nem azokat, akik külföldön élnek. Ha marad rá pénz,m akkor kaphatnak ők is.

De miért kell hátrányba hozni azokat, akik itthon élnek?

2013. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pusztulásra ítélt az ilyen nemzet. Nem is értem, hogy miért ragaszkodom ahhoz, hogy magyar vagyok. Ez a nép megérdemelte Trianont. A következő feldaraboláskor kívánom, hogy kisebbségbe kerüljetek Romániában vagy Szerbiában. Aztán majd a megmaradt anyaországiak románozzanak benneteket és azt mondják, hogy az ő pénzüket nem a ti oktatásotokra kell költeni. Őszintén kívánom nektek.
2013. okt. 17. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ragaszkodsz a kettős állampolgársághoz, hogy kapjad a kedvezményeket! Nem hiszem, hogy kettős állampolgárként könnyebb a helyzeted Romániában, mint eddig. Aki eddig bántott, az ezután még jobban fog.

Ami pedig az itthoniakat illeti: Nem kekk új Trianon, hogy a fiatalok és a közlépkorúak többsége kisebbségben érezze magát Magyarországon. Elég ehhez Orbán is! Nem véletlen, hogy egyre többen mennek ki valamelyik nyugati országba, mert itthon nem találnak munkát, vagy csak olyan keveset keresnek, hogy abból nem lehet megélni!

Ne a Fidesz önmagát dícsérő hazugságait hidd el, hanem gyere át és próbálj itt megélni. De legalább hallgasd meg az itt élőket.

2013. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Pusztulásra ítélt az ilyen nemzet. Nem is értem, hogy miért ragaszkodom ahhoz, hogy magyar vagyok. Ez a nép megérdemelte Trianont. A következő feldaraboláskor kívánom, hogy kisebbségbe kerüljetek Romániában vagy Szerbiában. Aztán majd a megmaradt anyaországiak románozzanak benneteket és azt mondják, hogy az ő pénzüket nem a ti oktatásotokra kell költeni. Őszintén kívánom nektek."


Na látod, ez az "igazi" magyaros megnyilvánulás!

Szégyen, hogy te is magyarnak vallhatod magad!

2013. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kettős állampolgárságom. Nem is akarok magyar állampolgárságot. 20 éve nem voltam az országotokban, miattatok nem is kívánkozom oda.
2013. okt. 17. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem kicsit felidegesít, hogy nem kevés tanulással egy kis pesti műszaki egyetemecskén, ahol ilyen 60-70%-os bukási arányú tárgyak vannak tömegével, és a karon beletartozom a "felső" egyharmadnyi hallgatóba, kapok vagy 10 000 Ft ösztöndíjat. Persze, én is kaphatnék akár 50 000-t is, ha 6-os lenne az átlagom... A kintiek bármi pluszt csinálnak az egyik válaszoló által felvázolt 100 ezerért? Vagy csak annyit, hogy magyarok? Kérlek szépen, én is az vagyok, nekem mégsem fizetnek. Ez miért is igazságos?


Van ám szociális alapú ösztöndíjunk is! Ha az egy főre jutó jövedelmünk 40 000 alatt lenne, akkor már kaphatnék havi TÍZEZER forintot. Szoc ösztöndíjat maximum 40 000-et adnak havonta, de ahhoz már kb. mélyszegénységben élő 15 gyerekes fogyatékos családban kell élned Budapesttől 300 km-re. Itthon aztán nagyon ki vagyunk segítve!


Ha te a pénzért vagy magyar, akkor takarodj a közelünkből! Legyél csak román, nem vagyunk rád kíváncsiak. Az ilyenekért mint te, nem kár.


És a sok szánalmas hozzászólás a cikk alatt... Felháborodnak azon, hogy valaki szerint nem kéne különbnek tekinteni a külhoniakat, mint az itthoniakat. Néhányan már a fanatizmus határát súrolják...

2013. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!