Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják megválasztani...

Polarbear kérdése:

Miért akarják megválasztani ismét a Fideszt?

Figyelt kérdés

Miért akarják sokan ismét megválasztani a Fideszt?

Hála Istennek lekopogom, szüleimnek biztos állásuk van, mégis egyre rosszabbul élünk meg. Az árak emelkednek, a fizetés egy csepppet sem nő. Sőt, leépítés van mindenütt. Sarkallni akarják a diákokat hogy semmi pénzért gályázzanak napi 12 órát. A forint persze a béka segge alatt van, ez is ez alatt a kormány alatt történik...Csodálkoznak hogy a fiatalság itt hagyja Magyarországot? Nincs pénz és stadionokat építgetünk? Miért nevezik "kis" diktátornak nyugaton miniszterelnök urat? Miért akarják kiűzni a multikat, mikor rengeteg munkahelynek felel meg?

Egyelőre ennyi. Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 17. 23:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
30%

A választók fele van olyan ostoba, hogy nem megy szavazni, ezzel is a fidesznek aszisztál.


A másik felének egy része pedig ostoba, vagy egyszerűen ezeket gondolják példaképnek. Passz. Az emberek többsége megérdemli az egész szívást. A maradék pedig szív miattunk.


Végül is ez a demokrácia.

2013. okt. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Sokan gondolják, hogy még a Fidesz a legjobb vagy legalábbis legkisebb rossz. A Fidesznek van egy széleskörű biztos szavazótábora, ők biztos nem fognak a baloldalra szavazni, még ha valami nem is tetszik nekik.

Vannak a radikálisok, akik átpártoltak a Jobbikhoz, de a többség mérsékeltebb, így megmarad a Fidesz-KDNP mellett.


Olyanok is vannak, akik nem úgy gondolkodnak, hogy mennyi baj van az országban (munkanélküliség, stagnálás, alacsony bérek, létbizonytalanság, devizahitelek, bűnözés stb.), ezért le kell váltani a kormányt. Az utóbbi 6 választásból 5-öt az ellenzék nyert Magyarországon, mert az emberek mindig úgy érezték, hogy rosszul mennek a dolgok és azt hitték, hogy ha elzavarják a kormányzó politikusokat, akkor majd minden jobb lesz.

De az emberek fele már nem csak a problémákat nézi, hanem azt is mit lehetne tenni ezek ellen, melyik politikai erő tudná ezeket legjobban kezelni.

A balliberális oldal viszont még megosztott, viszonylag friss a 2006-2010 közötti kudarcok emléke, talán még nem képes meggyőzni az embereket, hogy ők jobban tudnának kormányozni és jobban kezelnék az ország problémáit.

2013. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%

"balliberális oldal viszont még megosztott, viszonylag friss a 2006-2010 közötti kudarcok emléke, talán még nem képes meggyőzni az embereket, hogy ők jobban tudnának kormányozni és jobban kezelnék az ország problémáit."


egyetértek a 2010-napjainkig még frissebb így jelenleg is a többség érzi a nyomort

nem tudom mért kéne aggódni a fityisz újraválasztásán hisz egyetlen pozitív dolgot sem csináltak


ami el volt rontva azt még jobban elrontották ami meg még működött azt tönkretették


majd jól le leszek ballosozva pedig csak az idiótákat nem tolerálom

2013. okt. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
35%

2014-ben eldől, hogy sikerült-e az MSZP-nek 2010-ig megnyernie a 2014-es választást. Ugyanis 2006-ban Gyurcsány öszödi beszéde után eldőlt, hogy 2010-et elvesztik. Így csak akkor nyerhették meg a 2014-es választást, ha a fölégetett föld taktikáját folytatják. A maradék kormányzási idő alatt a legvéksőkig eladósították az országot, de úgy, hogy minden hitelt a Fidesznek kelljen kigazdálkodnia, törlesztenie, 2014-ig futottak ki a hitelek. Magyarországon az EU-ban elsőként dőlt be a gazdaság 2008-ban, fél évvel előztük Görögországot, Bajnai bábkormányzásával eltolták az országot 2010-ig, hogy lehetőleg az égvilágon semmi esélye se legyen a következő kormánynak bármi féle eredményes politizálásra.

A kormányváltás után pedig azonnal rázendített a baloldal, hogy szorítson meg a Fidesz, megszorításokat kell alkalmaznia....

Ennek ellenére az ország eltávodott a válságzónától egyre többet és többet sikerül juttatni az embereknek, ha nem is rögtön Ausztria szintjén, de kezük lábuk összetörik, hogy valahogy összerakják ezt az országot és sínre kerüljön.

Van elképzelésük az országról, koncepciójuk keleti nyitás, munka, termelés, ipari központ, csak munkáért járjon pénz, családok, gyermekvállalóknak minden támogatást megadni... A támogatásokat csak akkor odaadni, ha jár a gyerek iskolába, a segélyeken élők csak akkor kapjanak segélyt, ha rendben a portájuk...

Ha lassan is, de állunk fel, az MSZP pedig belelökött minket a sárba, szépen mosolygott egyett és azt mondta 2010-ben, na ezt egyétek meg, ha tudjátok. Őket kellene újra visszaszavazni a hatalomba?!

2013. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%

Összegezve Kamumail egyébként nagyon helyes meglátását:


A demokrácia az ostobák rémuralma az értelmesek felett.

2013. okt. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
12%
Én is egyetértek az elsővel. Ha 2014-ben is a fidesz nyer,akkor meg is érdemli ez az ország a sorsát.Sajnos már akkor sem tudunk jól választani,amikor lehetőségünk van rá. Túl sok a hiszékeny ember és ezt orbán nagyon jól tudta mindig. Ő ezt csak kihasználja és nem érdekli hogy ezzel az országnak árt. Sokkal fontosabb neki a hatalom és a pénz!
2013. okt. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
65%

Azért akarják sokan megválasztani ismét a Fideszt, mivel az egyetlen számításba vehető, megbízható politikai erőt képviseli a hazánkban. A baloldali összefogás haldoklik, az LMP szétszakadt, és az egyéb pártok sem voltak képesek nagyobb befolyásra szert tenni a politikai életben, a szavazótáboruk sem nőtt.


"Az árak emelkednek, a fizetés egy csepppet sem nő. "

Az árak nem emelkednek olyan drasztikus mértékben, hiszen az infláció közel 40 éve nem volt olyan alacsony, mint most. A rezsicsökkentés és a családi adókedvezmény pedig segíti azt, hogy az embereknek több pénzük maradjon otthon. Továbbá, idén 4,6 százalékkal növekedett az átlagbér, és minimálbér-emelés is történt, 2010 óta 24500 Ft-tal nőtt egészen pontosan.


"Sőt, leépítés van mindenütt."

Bizony ám, volt az MSZP 8 éve alatt bőven, de most hadd beszéljünk 2013-ról, ugyanis 5 százalékkal csökkent a munkanélküliek száma a kormány intézkedéseinek köszönhetően, idén pedig 56 ezer emberrel több kapott munkát, mint tavaly, ez úgy érzem, magáért beszél. A Mercedes, Opel és a Lego például szintén teremtett rengeteg munkahelyet, de nem ők voltak az egyetlenek.


"Sarkallni akarják a diákokat hogy semmi pénzért gályázzanak napi 12 órát."

A közoktatás színvonala az MSZP ideje alatt sikeresen lecsúszott arra a szintre, hogy már szinte semmi használhatót nem tanulnak a diákok az iskolákban, ha tudnának, akkor sincs rá lehetőség a kevés óraszám miatt, a felsőoktatásba/egyetemre pedig nevetséges érettségi pontszámmal be lehet jutni az államilag támogatott helyekre, majd a megszerzett diplomával szinte semmit se tudnak kezdeni, mivel annyira nincs értéke a munkaerőpiacon... Ez ellen tett intézkedéseket a Fidesz, és úgy érzem, ha nem is azonnal, de kb 1 évtized alatt meg fog látszani az eredménye. Szóval erre térjünk vissza majd akkor!


"A forint persze a béka segge alatt van, ez is ez alatt a kormány alatt történik..."

Ez koránt sem igaz, erősödik már jó ideje, az pedig, hogy az államcsőd hírére gyengült, várható volt sajnos. Bajnainak kellett volna beszámolnia őszintén az ország helyzetéről, de ő helyette hallgatott, majd olyan állapotban adta át az országot a Fidesznek, hogy akár egy államcsőd is bekövetkezhetett volna. Kósa Lajos őszintén kiállt a magyar emberek elé, és elmondta az igazságot, hogy hova juttatta Magyarországot az előző kormány. Nem ő a hibás a forint akkori gyengüléséért. És nem lehet örökké titkolni azt se, hogy szarban vagyunk, elnézést a kifejezésért. Szerencsére azóta már kihúzta a Fidesz az országot a süllyesztőből.


"Csodálkoznak hogy a fiatalság itt hagyja Magyarországot?"

Azért ez túlzás, de ha valakinek külföldön vannak tervei, akkor megvan a lehetősége rá, hogy ott éljen és/vagy dolgozzon. Nem tarthatunk mindenkit erőszakkal az országban, ez nem diktatúra. Egyébként aki külföldi és ideköltözik Magyarországra, az azért teszi, mert pl. Anglia, esetleg Ausztria egy rossz hely és az ottani kormányok tönkreteszik az emberek életét? Ugyan már.


"Nincs pénz és stadionokat építgetünk?"

A magyar labdarúgást már majdnem fél évszázada olyan szinten kezelték, hogy mára az összes stadionunk elavult, omladoznak a lelátók, a pályák állapota katasztrófa, egy szóval az infrastruktúra szörnyű állapotban van. Ilyen körülmények között a labdarúgók képtelenek normálisan felkészülni egy mérkőzésre, ez pedig meg is látszik a moráljukon és az eredményeken.

Külföldön örülnének az emberek annak, hogy stadionok épülnek, itthon a fejlesztésekre csak köpködni tud mindenki, tisztelet a kivételnek.


"Miért nevezik "kis" diktátornak nyugaton miniszterelnök urat?"

Azért, mert nem szolgálja ki az érdekeiket, sőt, Európában egyedülálló módon nálunk vannak a legjobban megadóztatva a bankok és a multinacionális cégek, valamint a rezsicsökkentést is az elsők között vezettük be. Egyértelmű, hogy miért utálják Orbán Viktort, hiszen ő Magyarországot és a nemzetet támogatja, nem pedig azokat, akik kirabolják az országunkat. A nyugati hatalmaknak a baloldali összefogás kellene, hogy hatalmon legyen, de annak nagyon megfizetnénk az árát...


"Miért akarják kiűzni a multikat, mikor rengeteg munkahelynek felel meg?"

Szó sincs kiűzésről, egyszerűen csak nézz rá az országra: olyan tempóban és méretben terjeszkedtek a multinacionális cégek az országban az elmúlt egy évtizedben, hogy a hazai kereskedők sorra mentek tönkre. Ha a hazai kereskedőnél vásárolsz, akkor a pénzed az országban marad, de ha egy multinál, akkor az külföldre vándorol. Ezt megakadályozva vetette ki a különadót a multikra a kormány, így ha már jelen vannak az országunkban, ne vihessék ki az összes pénzt külföldre.

2013. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
75%

"Összegezve Kamumail egyébként nagyon helyes meglátását:


A demokrácia az ostobák rémuralma az értelmesek felett."


Ez (is) csak Magyarországon van így, meg más balkáni államokban. Ha nem az ostobák lennének többségben, akkor nem lenne baj a demokráciával.

2013. okt. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
71%
Miért? Azért mert a többség azért felfogja, hogy a mostani ellenzék még Orbánéknál is katasztrofálisabb lenne.
2013. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%

Én azt nem értem, miért akarná bárki az MSZP-t, ha ennyire leszerepelt???


Valaki írta, hogy a Fidesz nem csinált egy pozitiv dolgot sem. Nos, nyilván nézőpont kérdése, de leírok néhány döntését, mellyel szimpatizálok, annak ellenére, hogy tudom, hogy sok "vörös" szemellenzőt visel, mint pl az anyám. Vagyis, akármilyen gondolatmenetet , kész érvet, kimutatást, hivatkozást mutatsz be, nem érti, nem akarja érteni , hogy mit akarok kihozni, hiszen meggyöződése, hogy neki van igaza. Egyetlen jó döntést sem fogadna el, még akkor sem, ha pisztolyt tartanának a fejéhez.. Sajnos több ilyen van az oldalon, mint aki azt kérdezte a minap, hogy miért nyaljuk a Fidesz seggét. Nos, én nem nyalom, vannak érdekes húzásai is, és visszaélései is,amivel szintén tisztában vagyok, azonban SOKKAL több pozitívumot tudok felsorakoztatni, mint az MSZP-nél és én sokkal inkább Fityeszt akarok!


- Pl, tetszik az, hogy nem segélyezéssel ösztönzi a gyerekvállalást, hanem adókedvményel. Vagyis a dolgozó ember jut kedvezményhez, és ez nagyon fontos.


- Én értem a felsőoktatásban behozott változtatásokat. Lehet most nem tetszik az érintettnek, de jobb lenne, ha letenne egy szakmát, amiben később nem tudna elhelyzkedni? Szerintem reális megközelítés, hogy azokat a pályákat támogatja amiből hiány van ergo: hosszú távon akarja rendezni a munkaerőpiacot. A házonkívülben láttam erről egy adást, mindenki arról dumált, hogy most akkor mi lesz vele,meg el kell mennie dolgozni, vagy más szakmát kell választania: Hát igen! Válasszon olyan szakmát, ami jövedelmező, ez senkinek nem lehet ellenére. Ha pedig ragaszkodik az eredeti szakmához, akkor még mindig ott a levelező tagozat, ha anyucijék nem tudják kiperkálni a nappalis ktgeket, mint ahogy az anno én is, és sok-sok tanulni akaró tette.


-Én azzal is viszonylag egyetértek, ha valaki az állam pénzén tanul, akkor igenis maradjon itthon néhány évet, úgymond ledolgozni az árát. Ez cégeknél is így van. Ha fizetnek neked egy sulit, akkor legalább annyi ideig még a cégnél kell maradni. Ez így fair, azonban az egészségügyben muszáj lenne némi fizetésemelés.

(nem tudom, a vizitdíj jobb döntés volt anno, aztán meg arról a népszavazás az állam pénzén, vagy ezt elfelejtettük?)


-Kétlem, hogy a legvadabb Mszpsnek vagy bárkinek ellenére lenne, a bűnözésben a "Ludas Matyi" törvény, azaz, hogy a visszaeső bűnözőnek erősbödik a büntetése. (vagy ez is negatív döntés?)


-Sokan felháborodtak azon a lépésen, hogy kirúghatják a gyedes kismamát. Legalábbis ez volt az újságokban. De nem így van: Az anya, a gyermeke 3 éves koráig idáig is védett volt és most is, a különbség ott van, hogy a munkába visszaállás előtt is értesíthetik az anyát, hogy a gyermek 3 éves kora után már nem tudják alkalmazni. Szerintem (gyeden vagyok), nekem előnyösebb, ha tudom, hogy nem várnak vissza, minthogy - ahogy eddig volt - visszamész dolgozni, aztán kirúgnak. Idáig is megoldották a cégek a kirúgást, eztán is, csak legalább most van esélyed IDŐBEN másik állást keresni.

(esetleg jobban tetszett az, hogy "csak" 2 évig maradhat otthon az anya, utána vissza KELL menni dolgozni, de bölcsöde meg nincsen?? Ezt is elfelejtettük?)


Nem láttam tiltakozást egy baloldali felöl sem, amikor bevezették a 40 év ledolgozott év után a nyugdíjbavonulást...


A rezsicsökkentés tipikus példája annak, hogy a Magyarnak semmi nem jó. Az igaz, hogy a rezsicsökkentés alig éri el azt a díjat, amit a tranzakciós díj elvisz, de mégis mindenki azt hangoztatja, hogy nem elég, nem jó , nem így, de akkor hogy?? Szerintem mindenképpen korlátozni kell a rezsiktgeket, mert europa szerte nálunk nagyon magasak.


Diktátor szöveggel meg tele van a hócipőm. Jobb lenne, ha medgyesi féle bólogatós kutya űlne ott aki egy ép mondatot nem tudott megfogalmazni? Én személy szerint jobban szeretem a munkahelyemen az olyan főnököt is, aki kiáll az embereiért, és megteszi a szükséges lépéseket akkor is, ha másokkal szembe kell szállnia. Ha munkahelyen ez elvárható, akkor ország szinten ez követelmény lenne!!


Akárki- akármit mond, igenis kihúzták a szarból az országot. Mindenki négy év alatt csodát vár, ami nyilván nem lesz, de legalább nem 6 évig vakarjuk a seggünket és az utolsó 2 évben próbálunk valamit tenni... Azt senki nem mondhatja , hogy tétlenek voltak.



Multikról meg: Az jobb volt, amikor 5 év adókedvezményt adtunk a multiknak, míg a magyar ember csalás nélkül nem maradt talpon? Aztán ha letelt a kedvezmény, akkor kihúzott a cég, és maradt a sok munkanélküli. Miért a külföldieket támogatjuk a magyarok helyett? Nem az lenne a legnagyobb nyereség, ha magyar alkalmazná a magyart??


Továbbá a F. nem hitelből próbálja megoldani a problémát, és nem áll ki mosolyogva a nép elé, hogy bizony meg kell húzni a nadrágszíjat, és hogy fájni fog, hanem cselekszik is.


És végül, ezzel biztosan kiverem a biztosítékot: Szerintem sokkal igazságosabb az egykulcsos adórendszer: sok-sok évig tanultam és dolgoztam egyszerre. Kőkemény munkával értem el magasabb fizetést, nem érzem úgy , hogy igazságos lenne többet fizetnem. Továbbá, míg volt az a nagy szakadék az adórendszerbe, sokan azért ragadtak meg egy munkahelyen, hiszen minek váltani, mert 40 ezer bruttó csak kb 10 nettó többletet jelentett és ennyi pénzért nem mertek váltani. Nem tudom, nekem az volt igazságtalan.


Előttem már jobban és átfogóbban megfogalmazták a választ a kérdésedre. Kérdem én, van olyan mondat szó, vagy bármi, amivel fikarsznyit is egyet értesz? Ha nincs, akkor több ilyen kérdést ne tégy fel, mert csak szítod a kedélyeket és a saját igazadat akarod hallani, mint az anyám... :-) Továbbra is osszátok a fb-on a mocskolódásokat, meg a vicces karikatúrákat mert azzal lehet ám előrébb vinni az országot. Meg tapsikoljuk meg a Bajnait, akik széttörték az orbán szobrot. Hát komolyan, egy politikai képviselőnek így kell viselkedni? Hol vagyunk az állatkertben? De mi hülye birkák, csak tapsikoljunk, és mutassunk ilyen példát a gyermekeinknek, mert úgy látszik ez a normális....2006-ban ki volt székház ostromon?? Azt is elfelejtettük, hogy akkor mennyire volt elégedett a nép, és most mégis őket tapsoljuk vissza!?

2013. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!