Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az álláspontomról, hogy a nagykorúságot, ugyanúgy mint ahogy állítólag az USA-ban 21. -év betöltésétől kellene számítani, s nem a mai magyar gyakorlat szerint 16-18. -évtől?

Figyelt kérdés

én személy szerint a tankötelezettséget is 20-éves korig tolnám ki,de legalábbis 18-19-éves korig,mert szerintem nonszensz az a gyakorlat,hogy ma Magyarországon,a tankötelezettséget 16.-éves korig tartják fenn.

Én e nagykorúság megállapítását az egyén értelmi-szellemi-érzelmi érettségétől is függővé tenném,amit le lehet szűrni a viselkedésből,s a gondolkodási képességből,s ma már biztos vannak megfelelő módszerek arra,hogy ezt "vizsgálni"lehessen,mert tapasztalható az,hogy még sok 18-19.éves ember sem képes még a korának megfelelően gondolkodni,s viselkedni,s felelősséget vállalni!


2013. okt. 18. 14:42
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Egyrészt Magyarországon a nagykorúság nem 16-18 évesen kezdődik, hanem (néhány kivételtől eltekintve) pont 18 évesen. Másrészt elég érdekes lenne, ha a lakoság mondjuk 16 év feletti részét rendszeresen (évente?) megvizsgálná valami bizottság a tekintetben, hogy elég érett-e már ahhoz, hogy nagykorúnak minősítsék.
2013. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
lakosság
2013. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is, valaki már 16 éves korára érett, felnőtt emberré válik, más meg 30-40 éves korára sem.

Valahol meg kell húzni a határt a törvényben, a 18 év a legelterjedtebb, szerintem megfelelő.

2013. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, az emberek többsége 50 éves korára sem tud felelősségteljes döntéseket hozni, azon a 3 éven meg semmi nem múlik.
2013. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dick Esmen ***** válasza:
26%
Jó a 18. év
2013. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!