Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen emberek mennek el...

Ilyen emberek mennek el szavazni? Ti is ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés

Persze nem arról van szó, hogy valaki ezzel vagy azzal szimpatizál...


De vagy én vagyok nagyon okos, de amikor emberekkel beszélgetek a kultúráról, történelemről, gazdaságról, poltikáról, egyszerűen olyan tájékozatlanok és buták, hogy hihetetlen, viszint vélemény meg nagy száj megvan hozzá (mint mondom, pártszimpátiátó függetlenül). Szinte tényleg csak amiről a TV beszámol!


Az, hogy az Árpádsávos zászló egyenlő a színtiszta nácizmussal, a jómódúak mond csaló zsidók, meg stb... Ezt már meg is szoktam szinte... De mégis a legdurvább eset, ami többször (!) is előfordult, az alábbi beszélgetés volt:


A- Hallom van barátnőd...

Én- Hát igen!

A- És... Hol lakik?

Én- Szlovákiában.

A- Te jó ég, akkor hogy beszéltek?

Én- Magyarul, magyar a barátnőm.

A- Akkor ugyan miért költöztek ki pont oda?

Én- Történelem óra, Trianon, megvan?

A- Ne nagymagyarkodj már megint, nem foglalkozom ilyenekkel!!!


2013. okt. 22. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Churchill szavai jutnak eszembe:

"A demokrácia elleni legjobb ellenérv 5 perc beszélgetés az átlag szavazóval." :)

2013. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kicsit sem tűnik életszerűnek a példàd, ráadàsul ez többször is előfordult?

Én azért ennyire hülyékbe nem botlok hála az égnek..

2013. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: örülj neki!
2013. okt. 22. 10:09
 4/15 Gauldoth ***** válasza:
100%
Nem ismertem ezt a Churchill idézetet, de minden benne van. Nagyon tetszik, bevésem a memóriámba, a legnagyobb kincs-mondatok közé :)
2013. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A szavazók többsége ilyen. A gond igazából az, hogy mindössze szinpátia alapján szavaznak az emberek, komolyabb szintű közgazdasági vagy politikai ismeret nélkül, így nem látnak át semmit azokból a folyamatokból melyek vezetésére embert választanak. Ez nem is várható el mindenkitől. Igazság szerint a demokrácia emiatt elhibázott. Az ország vezetésére sem politikusok, hanem szakértők kellenének.
2013. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Orbán gyakorlatilag tönkreteszi az országot hogy kiszolgálja 100 és 100 évig Simicskát és mégis a Fidesz a legnépszerűbb párt.
2013. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Én sem ismerek ilyen hülyéket, szóval lehet, rossz környezetben mozogsz.
2013. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Gauldoth ***** válasza:
100%

Utópia államban ez úgy működne, hogy a politikus nem "hajrá Magyarország"-gal győz meg, hanem elmondanák a véleményüket, leírnák a népnek, hogy mit hogyan szeretnének elérni (ezt hallják egymástól, és időnként támogatják egymást, vagy tanulnak egymástól), és az emberek pedig arra szavaznak, ami szerintük megvalósíthatóbb, jobb, vagy fontosabb.


Ismétlem, ez egy utópia. Demokrácia sehol sem működik igazából jól, az erős államokban, egyszerűen a gazdasági hatalmukkal kihasználják a többi országot, hogy náluk legyen jólét, és így senki nem kérdőjelezi meg politikájuk helyességét.

2013. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

A Churchill idézet jó. Kár, hogy jó magyar szokás szerint a folytatását lehagyta a kedves elfogult válaszoló. A folytatás ugyanis: ... ami kétségtelen elszomorító, de mégis, e pillanatban ez tűnik a legjobbnak és leghatásosabbnak.

Hogy ne mondjam - mintha a jelentése az ellenkezője lenne. Hiába, mesterei vagyunk a ferdítéseknek.

Ami a kérdésben szereplő idézetet illeti, ez ténykérdés. Nem árt azonban a tényeket elemezni. Elfuserált oktatási rendszer (mindenkori kormányok, de különösen a jelenlegi), elfuserált gazdaság, ahol már kizárólag a túlélés számít (mindenkori kormányok, de különösen a jelenlegi), ellenségképzős szemlélet, torz gondolkodás, azonnali ítéletalkotás, a gondolkodás mellőzése. Ezek a legutóbbi eredmények. A helyzet külföldön is hasonló bizonyos mértékig. Az angol szavazó is csak a saját pártjáig lát, de fogalma sincs, mit miért tesz az. A felvilágosítás azonban mindig hasznos.

AZ alapprobléma azonban nem abban van, hogy ilyen emberek szavaznak, hanem abban, hogy van szavazás, és az ilyen. A technika fejlődésével ez a fajta választási rendszer egyre jobban testidegen, nem képviseleti, hanem részvételi demokrácia képes csak kezelni a mai problémákat.

2013. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gauldoth ***** válasza:

Az érdekes az, hogy az idézet második fele sem (ahogy a tudomány mai állása szerint sem) jó demokrácia működése, és legjobb esetben is csak azt szokták erre mondani, hogy jelenleg nem tudunk ennél jobbat. De egyáltalán nem a demokrácia a jó, maximum a legkevésbé rossz.


Ráadásul, ő nem azt mondta, hogy nem kell demokrácia, hanem csak leírta, hogy a legjobb ellenérv ellene mi. A mondat többi része, jelenleg irreleváns volt, hiszen nem akart mélyen belemenni, csak leírta, a demokrácia egyik árnyoldalát frappánsan. Ez pedig kétségtelenül, még akkor is, ha ez a legjobb államforma. És azért írt erről az árnyoldalról, mert ez vonatkozott a kérdező által írt dolgokhoz.

2013. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!