Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen emberek mennek el...

Ilyen emberek mennek el szavazni? Ti is ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés

Persze nem arról van szó, hogy valaki ezzel vagy azzal szimpatizál...


De vagy én vagyok nagyon okos, de amikor emberekkel beszélgetek a kultúráról, történelemről, gazdaságról, poltikáról, egyszerűen olyan tájékozatlanok és buták, hogy hihetetlen, viszint vélemény meg nagy száj megvan hozzá (mint mondom, pártszimpátiátó függetlenül). Szinte tényleg csak amiről a TV beszámol!


Az, hogy az Árpádsávos zászló egyenlő a színtiszta nácizmussal, a jómódúak mond csaló zsidók, meg stb... Ezt már meg is szoktam szinte... De mégis a legdurvább eset, ami többször (!) is előfordult, az alábbi beszélgetés volt:


A- Hallom van barátnőd...

Én- Hát igen!

A- És... Hol lakik?

Én- Szlovákiában.

A- Te jó ég, akkor hogy beszéltek?

Én- Magyarul, magyar a barátnőm.

A- Akkor ugyan miért költöztek ki pont oda?

Én- Történelem óra, Trianon, megvan?

A- Ne nagymagyarkodj már megint, nem foglalkozom ilyenekkel!!!


2013. okt. 22. 09:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Az ország vezetésére sem politikusok, hanem szakértők kellenének."


Ezzel csak egy baj van: szinte minden államformának ez a célja (a demokráciát is beleértve)

arisztokrácia lényege az volt, hogy a nemes, okos, önzetlen emberek irányítsanak - csak kiderült, hogy az evolúció nem ilyen egyszerű, és az elitek is elkorcsosulhatnak egy idő után, meg beszivároghatnak közéjük az alávaló, önző, buta, romlott emberek.


az úgynevezett "diktatúrák" lényege az volt, hogy valaki, vagy valakik, akik nagyon akarnak valamit, van egy tervük, egy szakértői gárdájuk, a talpukra állnak, és erőszakkal véghez viszik amit akarnak - mindenféle finomkodás, meg hosszútávú áskálódás meg intrika nélkül. A probléma csak az, hogy nem biztos, hogy tényleg jó az, amit a diktátor akar csinálni, ráadásul egy diktátor után jön a másik, a harmadik, és ez elég kellemetlen a népnek, mert sok vér folyik így, és sok szenvedés jár vele.


A demokrácia lényege pedig az, hogy nekünk, a népnek ugye nincs nagyon ideje szavazgatni, meg tesztelni, meg megvizsgálni, hogy ki a legjobb, de mégis békésen szeretnének megegyezni, hogy valakinek irányítani kéne. Ezért a legkézenfekvőbb, hogy akkor válasszunk valakiket, akiknek ez lesz a dolga, hogy megkeresik, tömörítik a legjobb szakértőket. És aki a legtöbbünk szerint a legalkalmasabb, legerkölcsösebb, legokosabb, az válassza ki ezeket a szakértőket. - Ennek a dolognak a hátrányait pedig látjuk, szerintem, nem kell magyarázni :)

2013. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kérem ne térjünk el a témától, köszönöm!
2013. okt. 22. 12:52
 13/15 Vadkan01 ***** válasza:
Ja, ismerek párat.
2013. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es az 1-es vagyok és csak megemlítem, hogy Te sikeresen összevontál két nem összetartozó idézetet, majd közölted, hogy jó magyar szokás szerint ferditek. Most erre mit irhatnék? Az általad idézet rész teljes egészében:

"Many forms of Government have been tried and will be tried in this world of sin and woe. No one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time."


Bocsánat az off-topicért, de nehezen viselem, ha valaki úgy javít ki, hogy amúgy lövése nincs a témáról, ha szabad idéznem "jó magyar szokás szerint".

2013. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igen, valóban magyarázatra szorul a "ferdítés".

A kérdés egy valós helyzetet vet fel, miszerint rengeteg ember úgy szavaz egy ország sorsáról, hogy fogalma sincs, miről szavaz. Erre válaszként egy idézettöredék következik, amely (nekem) azt sugallja, a felvetés megoldása, ki kell zárni ezeket a szavazókat. Úgy gondolom, ez hibás megoldás, ezért említettem (és egészítettem ki) Churchill szellemiségét, gondolkodásmódját pontosító véleményével.

Azt kell mondani, Churchill szavai mára eredeti értelmükben elavultak, ami nem Churchill tévedése, hanem a technika általa nem ismerhető, azóta bekövetkezett fejlődése. Arról van szó, hogy a fejlődés oly mértékben felgyorsult, az emberek pedig annyira sokfélék és sokféle helyzetben vannak, hogy kormányok szándékától független trend az egyes ember ismeretei ollójának óriási szétnyílása. Ez az oka a kérdésben felvetett jelenségnek, és a megoldás nem ezen személyek kizárása a szavazásból (emiatt tiltakozom), hanem a szavazás - helyesebb a kormányzás kialakításának megszervezéséről beszélni - átalakítása az új helyzethez illeszkedően.

Az átalakítás pedig azt jelenti, a választásos képviseleti demokráciáról - ellentmondásai miatt - fokozatosan át kell térni a képviseleti demokráciára. Ennek jellemzése több oldal, de vázlatosan a következő. Minden ember elvehetetlen joga a dolgokhoz való hozzászólás. De ehhez a fontosság függvényében felelősség is tartozik. Ezért az élet minden területén csoportok szerveződnek, ez ad egy hierarchiát, és az egyes ember a hierarchiában a hozzászólásai fontosságának és hasznosságának mértékében foglal helyet. A kormány és annak működése e csoportok javaslatai, illetve ellenőrzése mellett folyik, képviselő pedig nincs. Például egy kormánytag neve úgy merül fel, hogy valahol javasolják (mert ismerik a tevékenységét). A javaslat meghatározott rend szerint végigfut a csoport hierarchián, és ha eljut a "tetőre", akkor a jelölt egyben elfoglalhatja posztját (természetesen rengeteg részletkérdést kell megválaszolni, ezért a le nem írottak alapján bele lehet kötni, de jelzem, hogy nagyon komoly tanulmányok foglalkoznak a működésének lehetőségével. Bevezetésének komoly nehézsége a világ összes képviselőjének ellenérdekeltsége).

2013. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!