Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan származik, az a városi...

Honnan származik, az a városi legenda, hogy BMW-vel járnak felvenni a segélyt dúsgazdag romák?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam betelefonáló adásokban, hogy a hallgatók elmondták, hogy dúsgazdag romák BMW,Mercédesszel veszik fel a segélyt és nem szólnak érte az ügyintézők, mert félnek hogy elverik őket.


Nagyon sokat hallani ezt ma is. Arra gondoltam, hogy ez csak egy olyan mese, ami egy valós vagyoni hátteret akar példázni és nem esett meg sohasem. Ma láttam véletlen egy videot, ahol valamilyen orvos, nem ismerem http://www.youtube.com/watch?v=XUo8pMOCqQI Mondta el, hogy ő is látott ilyet.


Elgondólkodtam, mert gyógyító nem szokott a levegőbe beszélni...Vajon több ilyen eset is volt?


Egyáltalán nem szeretnék semmi fesztivált itt, de valóban érdekel az, hogy ennek a legendának az eredete VALÓS-E? Hol lehet utánanézni?Honnan ered?



2013. okt. 26. 21:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ui : Én eddig csak egy tini szőke plasztik fehér cicáról olvastam, hogy segélyt vett fel Gucciban és több százezres karórában, akinek a pasija milliárdos póker játékos. Valami Britney Spears hasonmás volt. Nevét sem tudom.
2013. okt. 26. 21:30
 2/11 anonim ***** válasza:

Józsefvárosban lakom. Diószeghy utcában ha egy családkának összegyűlik a pénz (vagy ki tudja honnan...), de kerítenek egy Mercit vagy BMW-t amivel fel lehet vágni. Aztán nagyon menők, de mikor részegen összetörik, vagy szervíz kéne vagy ilyesmi, arra már nincs pénz, és hagyják "elrohadni"...


Amúgy persze cigányoknál is megvan a hiearchia. Egy sima putricigánynak mondjuk egy régi Ladája van, egy "komolyabb üzletekket foglalkozóknak" mg bőven belefér egy luxuskocsi...

2013. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2#

Azok a "komolyabb üzletek" általában uzsora , vagy ügyeskedés a vasazással.


Egyébként valós a dolog.


Sok cigány tele van 3 centi vastag aránylánccal meg egyéb fuxxal és márkásabb ruhákat hordanak.Közben segílyből élnek, életükben nem dolgoztak, de a szüleik sem.

2013. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: vidéken igen, de Józsefvárosban nem. Én a prostituáltakra, drogdílerkedésre, autófeltörésekre, ilyenekre gondoltam...
2013. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

nem romák, hanem cigányok


A szart ne szépítsük, nem kakika vagy barna színű folyadék, hanem szar..

Hasonlat között aki némi egyezést talált, azt biztos csak a véletlen műve.

2013. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
igen valós saját szememmel láttam Bp.,csak éppen nem bnw-ből robbantak ki hanem Audiból....és a rafináltja az Önkormányzat elött levette fuxait.....még a járása is sántává változott ....olyan volt mint egy tragikomédia
2013. okt. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy látom.
2013. okt. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem legenda, mert én is láttam. Azt senki ne kérje tőlem, hogy verjem át a saját szemem, mert így van. A roma szót meg cseréld ki kérdező cigányra, mert egymást közt is cigányoknak hívják magukat.
2013. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen.
2013. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendes emberek nem járnak fekete BMW-kel vagy bármilyen lesötétített nagymenő autókkal.

Az egyik ismerősöm is vett, hogy menőzzön vele.Pedig rendes polgári foglalkozása van.De csak a bajt hozta rá.Kezdve azzal ,hogy sem a kedvese sem a szülei ,nem voltak hajlandók beleülni.Folytatva ,hogy sokkal jobb anyagi helyzetet feltételeztek róla és mindenhol csak lehúzni próbálták.Az i-re az tette fel a pontot, hogy többször is drogcsempésznek nézték.Mikor utoljára Horvátországban nyomták a betonba a kommandósok belátta, hogy nem annyira fontos nagymenő maffiózónak látszani.

Az ilyen magamutogató észcsinálókat amúgy is utálja mindenki.Hát még ha cigány és segélyt is akar mellé.

Azt is simán el lehet hinni, hogy vannak olyanok akik félnek az efféléktől és van olyan közalkalmazott aki inkább kiutalja a segélyt csak azért mert nem akar konfliktusba keveredni velük.

2013. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!