Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arról miért nem beszél egyik...

Arról miért nem beszél egyik politikus sem hogy annyira rosszul csinálják az ország dolgait hogy a magyarok erősen elkezdtek fogyni?

Figyelt kérdés

Még egyik oldaltól sem hallottam azt hogy igyekeznek itthon tartani az embereket hogy ne menjenek ki külföldre.

Az a szégyen hogy a politikai teljesítmény egy rohadt nagy karóval ér fel, mert fogy a dolgozó magyar, aki meg itt van, az is kifog menni külföldre ha még nem ment ki.


Ennyit tudott az egész paletta hogy ugyanúgy tönkre vágták ezt az országot mintha egy sereg óvodást bíztunk volna meg az ország irányításával.

Egyiknek sincs annyi önkritikája hogy beszéljen arról hogy gyakorlatilag ország irányításból az egész politikai elit megbukott? Az lenne a céljuk hogy a nép számban, vagyonban, tudásban növekedjen, erre pont az ellenkezőjét látjuk.

Annyira tud mindegyik pofázni fent az emelvényen hogy a másik szintén bukott politikus mennyire rossz, de valahogy arról egyik sem beszél ő maga szintén ugyan annyira bukott, ha nem jobban, és ő ugyanúgy tönkre tette ezt az országot.

Csak megy itt a nép butítása, meg a gyűlölettel való manipulálás.

Persze ezért a nép is felelős mert ahelyett hogy elkergetné ezeket, belemegy a politikai hazugságok,átverések,megtévesztések,ármány világába, és mint birka béget hevesen.


Ilyenkor szoktam elgondolkodni rajta hogy ez az én Magyarországom? Vagy kié ez?

Itt akarok én gyereket felnevelni ahol a birkák egymást tapossák és eszik, a politikusok meg egy asztalnál jót nevetnek rajtuk?

Itt akarom én a jövőjüket biztosítani ahol erősen afelé haladunk hogy 20,30 év múlva tele lesz erőszakos gyilkos rabló primitívekkel az ország ha semmi nem változik?

Itt akarok én nemzeti tudatban boldogan élni, ahol szégyen szeretni a hazát, és szégyen magyarnak lenni?


És sajnos nem lehet azt mondani hogy várjunk még egy kicsit, mert ez a birka nép majd a következő helytartó választáson is aláírja az újabb rabszolga szerződését, újabb 4 évről.


Valahol megvetem azokat is akik elmennek ebből az országból, de lassan kezdem átérezni a döntésüket.

Itt vagyok magyarként, ahol a saját fajtámat uszítják ellenem, az meg birkaként önszántából teszi amit tesz, még csak kérni sem kell rá.

Tele vagyunk mindenféle idegennel akik csak rontanak a helyzeten.

Arról már ne is beszéljünk hogy nincs munkahely, fizetés, egzisztencia stb...



2013. nov. 3. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Majdnem egész Európában fogynak az embere, úgyhogy ez nem magyar sajátosság.
2013. nov. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Elvétve azért hallani erről a témáról.De valóban nem nagyon akarják hangoztatni a tv-en.A hírekben inkább elmondják minden nap a rezsi csökkentést,hogy inkább pozitív híreket haljunk:).Az árak elégé európaiak a fizetések meg negyed annyi mint a nyugati országokban.Én megértem azokat a fiatalokat aki ki mennek külföldre,hogy egyről a kettőre jussanak.
2013. nov. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyne akarnák itt tartani az embereket. Csak épp ezt a hallgatói szerződéssel akarják megoldani, ami pont az ellenkező hatást váltja ki, már az egyetemre sem maradnak itthon a fiatalok. Mi is megyünk ki a párommal tanulni, fájó szívvel, mert itthon lenne jobb, de ha egyszer ennyire élhetetlen, nem fogunk itt nyomorogni csak hogy megmutassuk, milyen nagy magyarok vagyunk és itthon maradunk. Kint is tudok magyar lenni, nekem ez nem ér annyit, hogy ne tudjam etetni, öltöztetni a gyerekeimet, esetleg ne is engedhessem meg magamnak, hogy gyerekeim legyenek...
2013. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont h jól csinálják, mivel az a céljuk valójában, h fogyjunk.
2013. nov. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mutogatnak egymásra, mert a nép ezt igényli, sőt kifejezetten megvan elégedve az ingyencirkusszal. A másik igen egyszerű ok pedig az, hogy nincs megoldásuk rá, ezért mutogatnak egymásra.

Amíg ki nem termel magából a nép egy olyan csoportot, ami képes az ő érdekit is figyelembe venni, addig nem lesz változás, ezt tudomásul kell venni.

2013. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3 röghöz kötés pontosan a kivándorlást ellen jött létre, én egyet értek vele.

Azok hápognak ellene akik ingyen akarnak neves egyetemen tanulni aztán kimenni vele külföldre.

Olyat még nem hallottam szidni ezt, aki tudatosan ebben az országban akar maradni. Amikor az ilyen hápogót megkérdezem hogy de végül is akkor csak ki akar-e menni, a válaszok közt mindig ott volt a valószínűleg igen.

És ha szembesítem vele hogy pontosan ezért van a röghöz kötés, akkor meg őrjöngenek hogy mi az hogy őket nem hagyják ingyen élni.

2013. nov. 3. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha adott egy jelenség és nem akarjuk, akkor meg kell szüntetni az okait. A tiltás soha nem vezet eredményre.


Röghöz kötni lehet, jó nagy felháborodás a következménye, meg az, hogy az élelmesebbje kicsit alaposabban elgondolkodik, hogyan játssza ki. És ki fogja, ne legyen kétség. Viszont megfelelő munkahely, megfelelő jövedelem, és főleg biztonság esetén csak a világot látni akarók mennek ki, aztán ha világot tapasztaltak, zömében visszajönnek. Mert ez a normális. Csak nálunk nem normálisak az állapotok.

És vegyük észre, ez nem korlátozódik a friss diplomásokra. A jó szakmunkások zöme külföldre ment, maradt a gyengébb minőség (tisztelet a kevés kivételnek). Az ilyen problémákat a munkahelyek teremtésével, a munka megbecsülésével (ezen belül a megfizetésével) lehet elérni. A kormányoknak ehhez a teljes törvénykezési lehetőség és a teljes éves (helyesen elkészített) költségvetés a rendelkezésére áll. Ha ez nem elég, akkor alkalmatlan a kormányzásra. Nemcsak itt, mindenütt.

2013. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!