Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz-e alapjában véve a...

Igaz-e alapjában véve a következő? : "Magyarországon nem a rezsi magas, hanem a bérek nagyon alacsonyak. "-Bajnai G.

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek vele, bár távol áll tőlem Bajnai.
2013. nov. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm: Ugyanez a véleményem,tőlem is távol áll.
2013. nov. 5. 17:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Relatív.

Ha azokat az országokat vesszük, ahol a miénknél nagyobb a jólét, akkor igaza van.

De ha kevesebb lenne a rezsi ugyanilyen fizetések mellett, akkor szerintem az sem zavarna senkit.

2013. nov. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az élelmiszer az ami nagyon drága sajnos ezekhez a fizetésekhez.Nyugati országokban hasonló árak vannak de fizú az ötszöröse egy dolgozónak.
2013. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A mondat lényege,hogy így is meg lehet fogni a kérdést.

A béreket is kéne már fejleszteni,nem csak szajkózni a rezsidíjakat.Ha magasabb lenne a bérszínvonalunk,nem 350 Eur,-netto,,felőlem maradhatna a rezsidíj.Valahogy ezt az oldalát a dolognak nem firtatja a kormány.Lehet hogy kényes,nem vág bele a komunikációjukba.

2013. nov. 5. 17:40
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg NEM Magyarországon alacsonyak a bérek, hanem külföldön magasak. De ezek a külföldi fizetések 10 éven belül 50% -kal fognak csökkenni. A kínaiak ugyanezt amit mi csinálunk megcsinálják egy tál rizsért.
2013. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már nem.Ott is nőnek a bérek. A kínai már nem akar biciklivel járni,hanem kocsit akar,mert ezt látta.

Meg tudja keresni,és meg is veszi azt. Just du it"-szlogen.

Az egy marék rizs az igaz volt,de 1970-es években.

2013. nov. 5. 17:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szomorú az, hogy én 2007-ben kezdtem ezen a munkahelyen ahol vagyok, nettó 85-90 fizetéssel.

Most ugyanitt, több munkával keresek nettó 70et.

Sajnos nem tudok mit csinálni, még örülök hogy van munkahelyem. Pedig 2007-ben azért lássuk be jóval többet ért a pénzünk, mint most...

2013. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen,a fő gond hogy a bérfejlesztés,ami régen folyamatos volt -TELJESEN ISMERETLEN- lett.

Én is hasonló cégnél vagyok,ugyanannyi a bérem,mint 2009-ben amikor odamentem.Jó ha nem fog csökkenni,lehet hogy a rezsicsökkenés azért lesz,mert megkezdődnek a bércsökkenések,annyira nincs ez embereknél pénz????

2013. nov. 5. 18:00
 10/14 fospuska ***** válasza:
Igaz, de ezt nem Bajnai találta ki. Kb. minden épeszű ember tudja, aki egyszer megfordult külföldön és ott élt életvitelszerűen.
2013. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!