Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nyer a Fidesz a...

Szerintetek nyer a Fidesz a 2014-es választásokon? Érdemes elmenni egyáltalán szavazni?

Figyelt kérdés
Nyernek, vagy esetleg lesz egy párt aki feléjük tud kerekedni. Sok elkeseredett, Fideszben csalódott embertől hallottam, hogy nem szavaznak a Fideszre.
2013. nov. 6. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Az szerintem nem kétséges, hogy nyer a Fidesz. Az kérdéses, hogy 2/3 meglesz-e. Minél kevesebben mennek el, annál biztosabb újra a 2/3. Ha nagyon kevesen, akkor még a 4/5 sem elképzelhetetlen. Ha másért nem, akkor a 2/3 miatt érdemes elmenni.
2013. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom érdemes-e elmenni. Én mindig kiálltam amellett, hogy a választójog egy demokratikus dolog, és élni kell vele, de jövőre nem megyek el. Nincs olyan párt ami mellé jó szívvel oda tudnám tenni az X-et...
2013. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Emberek, én elmegyek, és a Jobbikra szavazok, csak azért, mert az én szavazatom semmit nem fog érni. Ugyanis a Fideszeseknek is nagyon jó nyomtatójuk van, és ugyebár nem kell folytatnom. Nem kérdés nyernek-e! Úgy csinálták a választási rendszert, hogy nyerjenek!
2013. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

A Fidesz fog nyerni de már nem 2/3-dal, ezt korábban több fideszes is már elismerte. Viszont a többiek feljönnek. A 2. helyre a Jobbikot várom, mivel a baloldal szétaprózódott, a bal oldali emberek sem tudják majd hová kell szavazni. Az összefogással is baj van mert nem tudnak megegyezni.

Érdemes elmenni és a Jobbikra szavazni, hogy megszorongassa a Fideszt.

2013. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A Fidesz fog nyerni de már nem 2/3-dal, ezt korábban több fideszes is már elismerte"


A helyzet az, hogy matematikailag 40% körüli szavazati aránnyal simán elérhető a 2/3. 2010-ben 53% szavazott a Fideszre, úgy lett meg a 2/3. Ha "csak" 13%-ot esnek, akkor még mindig megvan a 2/3. Ez az új választási rendszernek köszönhető, ami a nagy, egységes párto(ka)t támogatja. És jelenleg csak a Fidesz nagy.


2/3 40%-kal: 40% Fidesz, 20% Jobbik, 10% kisebb erők, pl DK, LMP, 30% MSZP-Együtt. Egyéniben így a 106 körzetből 100-at simán nyerhet a Fidesz. hasonlóan 40% körüli eredménnyel a 93 listás helyből 38-40 helyet szerez a Fidesz. Ez 138-140 kéviselő, 133 lenne a 2/3.


53%-kal: szinte biztos, hogy minden körzetet nyer a Fidesz, de "adjunk" 3-at másnak valami anomália miatt (pl Bp XIII. kerület). Tehát 103 hely. 53%-kal listán 93-ból 49-50 helyet szerez a Fidesz. Ez 152 hely a 199-ből. 3/4. 159 lenne a 4/5, azért elég közel van...

2013. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, nyerni fognak.
2014. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!