Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014-es választás látens...

2014-es választás látens módon Soros György és Simicska, Csányi között fog eldőlni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ők csak kampányolnak, lobbiznak, de végül úgy is a szavazók döntenek.
2013. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi dőlne el közöttük? A sorrendet világosan, és feltehetőleg helyesen írtad fel, pénz tekintetében. Tehát, amennyiben a helyi érdekeltségeik nagyjából megegyeznek, a befolyásuk is ilyen sorrendben lesz.


De ne gondold, hogy csak Ők hárman élveznének ekkora befolyást. A mai világban már nem csak személyeket áld meg az állam privilégiumokkal hanem "jogi személyeket is".

2013. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz hozzászólva én úgy tudom Magyarországon az USA-val ellentétben vállalatok nem finanszírozhatnak pártokat, kampányt. Bár a rendszer elég átláthatatlan, biztos vannak kiskapuk, amit ki is használnak a bennfentesek.
2013. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az előzőhöz hozzászólva én úgy tudom Magyarországon az USA-val ellentétben vállalatok nem finanszírozhatnak pártokat, kampányt. Bár a rendszer elég átláthatatlan, biztos vannak kiskapuk, amit ki is használnak a bennfentesek."


Magyarországon talán jobb a helyzet ma még, mint az Egyesült Államokban, de azért én nem maradnék naiv, ha követed az aktuálpolitikát... Minden pénztárgép bekötve a NAV-hoz, stb. Szó sincs szabad piacról és demokráciáról. Itt állami támogatásnak örvendő monopóliumok vannak, aki nem helyezkedik jól, az pedig el van takarítva. Nem is véletlen, hogy annyian szavaznak lábbal.

2013. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Félreérted. A hangsúly a "dőlni" szón van! Az pedig a mi kezünkben van. A felsoroltak összesen 3 szavazat. Van (lehet) ellenében úgy nyolcmillió. Na persze, ha ez a nyolcmillió túlnyomó többségében így úgy lefizethető, lekenyerezhető saját érdekei ellenében is, az egy más helyzet. De akkor is ez a nyolcmillió döntött, nem ők hárman! Ezt célszerű az elmébe vésni.
2013. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!