Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valaha olyan magyar...

Lesz valaha olyan magyar kormány, amelyik oda mer állni a nép elé azzal, hogy a nyugdíjakból bizony vissza kell venni valamennyit?

Figyelt kérdés

És el kell törölni a 65 éven felüliek ingyenes utazásának "feudális" kiváltságát?


Vagy erre majd csak az államcsőd után kerülhet sor?



2013. nov. 17. 14:20
1 2 3 4
 21/35 homo ludensz ***** válasza:
8%
Hát leírom az én esetemet ha elolvassátok.1958 szeptemberében 15 éves srácként menet inasnak persze ezt is beszámolták a nyúdíjszámításkor.58 évesen lerohadtam mert kalapáltam tartályokat,majd végigcsúsztam guggolva a járművek oldalát mert azt javítottuk. Így is kijött a 40év ledolgozott idő de ma már szarnak sem vagyok jó. Novemberi gyógyszereim 11 ezer forintba kerültek s most azt eszegetem bízván abban hogy holnap is rám virrad.Soha semmilyen párnak tagja nem voltam csak szakszervezeti tag azzal meg kitörölhettem a valagam.Betöltöttem a 70 et de a sok fényes szelek lekoptattak olyannyira hogy talán kicsi gödörben is elférek. Nos akkor a kérdésfeltevőnek adom a papucsom és a kinyúlt melegítőm amiben ingyen elbuszozok a darab kenyérért meg néha a dokihoz.
2013. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Macungo ***** válasza:
4%

Én inkább egységesíteném a nyugdíjakat.. Meglepődnétek milyen magas nyugdíjak vannak és nem kevés...


Nyugdíj plafont vezetnék be.. De egyébként a nyugdíj összegét a felnevelt gyermekek számától tenném függővé..


Akkor talá nem lenne gond a nyugdíjjal a jövőben, ha mindenki legalább 3 gyereket vállalna és nem nyafogna.. Elmondom, hogy egy autóhitel havi törlesztéséből két gyereket fenn lehet vidáman tartani..


Tudom, most az jön hogy erre a világra meg miből tartom fenn, de valójban nem ezért nem vállalnak az emberek több gyereket... Nagyon kitóljuk a gyerekvállalást, és mire rájövünk, hogy milyen jó dolog már nincs idő 3 vagy több gyereket csinálni. Na meg olyan felelősségteljes emberek vagyunk, hogy képtelenek vagyunk hosszútávon együttélni a párunkkal és olyan önzőek, hogy nehogymár mással kelljen foglalkoznom magamon kívül..


Na ezért van gond a nyugdíjakkal és ezért nem lesz nekünk nyugdíjunk.. Szóval a felnevelt gyerekek számához kötném a nyugdíjbavonulás korát és az összegét is.. Ozt mindjárt nem lesz itt gond.. Persze vannak a melegek, velük valahogy kivételt tennék, illetve akik orvosilag igazoltan meddők..

2013. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van kérdező,aki egy ledolgozott élet után nyugdíjas, attól vegyék el egy részét,adják oda a henye segélyezetteknek!
2013. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
31%

A kérdés provokatív!


a nyugdíjakat nem szabad még ennél is jobban levinni,a több ezer-több tízezer forintos gyógyszerárak mellett örülnek,ha kihúzzák a hónap végéig. Tapasztalatból mondom az én nagyszüleim is így vannak,h az egyikük elmenne akkor még azt a két és félszobás panelt sem tudná egy ember fenntartani. És akkor mivan a külföldi nyugdíjakkal? ahol 600.000 ft-ot kapnak kézhez? 30-40 évnyi munkáért itt is járhatna nekik ennyi,mert kidolgozták magukat 3 műszakban ennyi éven át. Gondolkodj kérdező,jelenleg nem a nyugdíj a legnagyobb probléma Magyarországon..

2013. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
43%
A kérdezőnek igaza van. Sok nyugdíj aránytalanul magas a fizetésekhez képest. Főleg azoké, akik alig dolgoztak életükben. Aki pedig fizikai munkával tényleg ledolgozta a 40 évet, sokkal kevesebbet kap. Sajnos nincs igazság, és tényleg a nyugdíjasok a legnagyobb szavazótábor..
2013. nov. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
83%

Inkább tedd össze a kezed, te szabadnapos hintaló, hogy a nyugdíj még legalább biztos jövedelem!

Nézz körül!Rengeteg családban a nyugdíjasnak kell kisegíteni a felnőtt gyerekeket, mert azoknak nem jut munkahely, a nagymama, nagypapa nyugdíja nélkül éhen halna a család.Rengeteg ilyen van!

És rengeteg nyugdíjas, akinek el kell gondolkoznia, hogy ennivalót vásárol-e, vagy a gyógyszerét?Farháton, kutyaszalámin élő nyugdíjasok, akik -ezért??!!-dolgozták le az életüket!Gyalázat!

Azt kellene csinálni, hogy aki többet keres, az adózzon többet.Jobban odafigyelni az elsíbolt, külföldre menekített milliárdokra.A honatyák, képviselők, meg anyám tyúkja költségtérítéses ingyen lakhatását, luxuséletét visszafogni.Az nem csípi a szemed??

Pitiáner emberek szokása, hogy nyugdíjasok, segélyezettek, szegény emberek zsebében kutat, miközben nyakkendős tolvajok lopják a háta mögött a sok százmilliót!

2013. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Az általános jövedelem elképzelését pedig támogatom!Nem is tudtam, hogy OV-nak is megfordult a fejében.A szocializmus pedig semmivel sem rosszabb, mint a rablókapitalizmus.Mindenkinek járjon esély!
2013. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
47%

"Akkor talá nem lenne gond a nyugdíjjal a jövőben, ha mindenki legalább 3 gyereket vállalna és nem nyafogna"


Még egy észlény!

És az átlag pógár mi a frásznyvalyára vállaljon gyereket?Minimálbérre??

És ha anyagi vagy e.ü okok miatt nem tudott gyereket vállalni, akkor büntessük meg kis nyugdíjjal, dögöljön éhen?

2013. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

15:38

Önzőek a párok, mi?Meg kitolják a gyermekvállalást...

Azt viszont nagy ívben elfelejtetted a felsorolásból, hogy a"tisztelt" munkáltatók úgy néznek a gyermekes, várandó, egyéb, családot alapítani szándékozó nőkre, mint a leprásra.Így a gyermekvállalás és a munka a többségnél kizárja egymást!!

2013. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Biztos be fog következni. A következő kormánynak a választások után szembesülni kell ezzel.Az igaz,hogy ez nehéz döntés lesz,mert sok nyugdíjas támogatni tudja manapság a fiatalokat. Különösen azokat,akik fizetik a teszem 100 ezer forintos devizahitelüket havonta. Azon is el kell gondolkodni,hogy ezt az "öregek" nélkül hogyan lehet majd ezt rendszeresen befizetni?

Azért aki ezeket felvette,ott nem volt ki a 4 kerék,az biztos! A kényszerrel nem lehet mindent magyarázni,mert akkor hol a józan paraszti esze az embereknek?

2013. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!