Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szlovák és a cseh külön...

Ha a szlovák és a cseh külön nyelvnek számít, akkor a magyar és a székely, esetleg a csángó is?

Figyelt kérdés
2013. nov. 18. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
'szekely' nyelv nincs, az magyar egyik nyelvjarasanak tekintheto, rengeteg roman jovevenyszoval. a csango ellenben kulon nyelv.
2013. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor a csángó a magyar legközelebbi rokona?
2013. nov. 18. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:

olyan nyelv, és nép hogy csángó nincs


az Erdély területén néha ide-oda vonuló népcsoportokra értik (lásd: bukovinai székelység), csángó a román is a magyar is a székely is, lényeg, hogy vonuljon


csellengőt jelent a szó


a székely külön népcsoport, nem is hívják magukat magyarnak, hunoktól és avaroktól származtatják magukat, de nyelvük már magyar


a cseh és a szlovák viszont két külön nép és nyelv

2013. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
"A nyelv az a dialektus, amelyiknek hadserege és flottája van"
2013. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell mindig példát vennünk a Szlovákoktól, mert ők nem tudják, hogy csehül beszélő magyarok. Tudom, hogy a wikipedia, meg hivatalos verzió szerint sokféle nyelvjárásunk van, szerintem nincs, ha esetleg lenne, akkor a csángó is egy magyar nyelvjárás. Én elfogadnám helyesnek a csángó használatot is a magyar nyelvben, ahogy a többit is.
2013. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
" székely külön népcsoport, nem is hívják magukat magyarnak, hunoktól és avaroktól származtatják magukat, de nyelvük már magyar " . Érdekes elmélet , Székelyföldön közel 700 000 En vallották magukat magyarnak , és 160 an székelynek . Te viszont biztos jobban tudod ki minek hiszi magát , de egyébként az hogy másak az őseik , annyira jelentéktelen , annyi hogy csak 99,64738838583937737% ban magyarok és nem 100% ban , és egyébként a székelyek egy része igyekszik mellőzni a románoktól átvett szavakat , van maximum 30 amit mindenki használ , viszont a román nyelv szavai közel 10% magyar eredetűek . Forrás : Wikipédia , Erdély.ma
2013. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szlovákiában lakom. Az, hogy az a cseh, aki beszél magyarul, az a szlovák, az nem igaz. Ezt mondd meg egy szlováknak, rögtön mennek Bpestre tankokkal. Azok a szlovákok utálják a magyarokat, akik nincsenek kapcsolatban magyarokkal és csak a politikusok hülyítik őket, hogy milyen "gonosz" a magyar ember, mivel elveszi a szlovákok földjeit, munkáját, stb. A szlovák és a cseh nyelv különálló, úgy ahogy a lengyel, orosz, horvát, stb is. Csak a nnyi a közös bennük, hogy mindkettő szláv nyelv. Máshogy ragoznak, vannak teljesen különböző szavaik, és írásjeleik. A helyesírásik is más. És persze sokkal dallamosabb a cseh, mint a szlovák. Kb olyan, mint az olasz, szinte énekelve beszélnek. Az más lapra tartozik, hogy a szlovák megérti a csehet és a többi szláv nyelvet, legalábbis a legtöbbjük, de Szlovákiában is vannak olyan nyelvjárások, amelyiket még egy igazi szlovák sem ért meg, főleg a keletieket. Az már olyan oroszos.
2013. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Én azt mondtam, hogy csehül beszélő magyar(magyar nyelvet nem tudó, magyar származású :)) a szlovák. Genetika szerint nincs különbség magyar és szlovák közt. (Persze tudom sok az indiai genetika ott is)Szóval megtébolyodott magyarok a szlovákok, mert szlovákul beszélnek :) Várom a tankokat, fő a humor... Illetve hát én gondolom egyenlőnek magamat egy szlovákkal, ha ez sértő az az ő bajuk. Mondom meg vannak tébolyodva.
2013. nov. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
7-es, igazad van, csak a keleti szlovák egyáltalán nem oroszos. Egy orosz (és cseh is, vagy nyugatszlovák) a falra mászna inkább mint hogy kimondja: šidzemstošidzemdzejšatšidzem (777) ☺ (de a lengyel az minden probléma nélkül)
2013. nov. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A csángók a mádéfalvi veszedelem után Bukovinában menekült székelyek leszármazottjai, és mint ilyen, nem önálló nép, vagy nyelv.
2013. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!