Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidja mindenki a...

Miért szidja mindenki a multikat, amikor messze jobban fizetnek, mint a hazai vállalkozások vagy a magyar állam?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azt állítom, hogy a multicégeknél ne lennének minimálbérért güriző emberek, de nem kellene megfeledkezni arról, hogy a diplomával rendelkező vagy több nyelvet beszélő dolgozók normálisan meg vannak fizetve, és sokszor lehetőségük van a továbbképzésre, előrejutásra, fizetésemelésre.


Ezzel ellentétben a magyar vállalat vagy a közszféra kiszórja havi 100-110 ezer forinttal a képzett, diplomás emberek szemét, az érettségisek meg ott sem kapnak többet havi 75 ezernél.


Ezzel arra akarok utalni, hogy a pótolható, csak érettségivel rendelkező emberek sehol nem keresnének jobban (illetve bocsánat, én dolgoztam gyógyszergyárnál, ahol mindenki minimálbér felett keresett), a diplomásoknak viszont legalább LEHETŐSÉGÜK van arra, hogy normális fizetést kapjanak a multiknál.


2013. nov. 19. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert ez egy ilyen ország. Minden, ami nem csak nekem jó, az rossz.
2013. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Mert bizonyos politikusok ezt mondják, a birkák meg beveszik.
2013. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Macungo ***** válasza:
57%

Én CSAK a pótólható érettségizett vagyok némi mennyiségű szakmával és magyar cégnél dolgozom jó pénzért, ne általánosíts Te se..

És továbbképzésem is volt..

Az üzemanyagot 100 %-ban fizetik...


De tudom, hogy ez sem általános, de a Tesco pénztárosok fizetése nem túl versenyképes tuttommal.. Szerintem nem kell a diploma a nyelvtudás viszont igen és legyél értelmes és akkor lesz jó meló itthon is..

2013. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

"Mert bizonyos politikusok ezt mondják, a birkák meg beveszik."


Azt, hogy jobban keresnek? Azt bárki megmondja, akinek van mindkét helyen dolgozó ismerőse, és tudja a fizetésüket. Ehhez nem kell politikusnak lenni. Szidás közben a magukat magyarnak gondolók összemossák a multinacionális cégeket és a multinacionális kereskedelmi üzletláncokat.

Meg uyge a multi az rabszolgatartó. Mert a magyar vállalkozó aztán maga a becsület, és az összes dolgozójának minimum BMW-je van. Kiplakátolva a falra otthon...

2013. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Macungo ***** válasza:
67%
Egyébként nem azért szídják mert egyes dolgozóit megfizeti, hanem azért mert a magyar vállalkozásokat tönkreteszik, lenyomják a béreket általában és adót sem szeretnek fizetni...
2013. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Mert egy vérszívók. Ingyen vagy annál olcsóbban dolgoztatnak embereket rabszolga körülmények közt.
2013. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

"Miért szidja mindenki a multikat..."


Nem szidja mindenki. 15 éve dolgozom, ebből egyetlen évet dolgoztam magyar cégnél (a legelső munkahelyem volt). Soha nem vágyom vissza abba a kisszerű, sz@rrágó környezetbe, ahol egy nyomorult szerszámért is könyörögni kellett, ráadásul fizetéskor bele voltak bújva a kollégáim a borítékomba (akkor még mindenki láthatta a másik fizetését), meg nyavalyogtak, hogy nekem hogyhogy ezer forinttal több van benne.


"amikor messze jobban fizetnek, mint a hazai vállalkozások vagy a magyar állam?"


Persze, tudom. Ezért is dolgozom multinál.

2013. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Azért érdemes lenne megnézni abból a szemszögből is a dolgokat, hogy ne multit hasonlítgassunk össze egy vállalkozással, amikor eleve tőkeerősebb a multi, és a "vállalkozásbarát" államot még nem is említettük!


Persze ez nem jelenti azt, hogy nincsenek zsugori vállalkozások.

2013. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez elég jól szemlélteti a bérviszonyokat:

[link]

2013. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk nekem eddig az a tapasztalatom, hogy tipikusan a multi az, aki bejelenti a dolgozóit normálisan, és a magyar kisvállalkozó az, aki esetleg próbaidő után talán majd minimálbérre, ja de csak 4 órában, a többi meg megy zsebbe...
2013. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!