Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok,2002-2010...

Mit gondoltok,2002-2010 között vagy 2010-2013 között volt élhetőbb hely Magyarország?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A válság miatt nem lehet összehasonlítani. De nem lennék büszke egyik pártvezető helyében sem a válság előtti évekre...
2013. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Az ismerőseim, családomban tapasztaltak szerint 2002-2010 között éltünk jobban. Ha nem is nagyon jól. Akkor nem is ment ki annyi ember külföldre, mint most.

2010 óta csak azoknak "élhető hely" az ország, akik jól keresnek.

2013. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy rövid időszakot kivéve én végig kb ugyanazon a színvonalon éltem, fokozatosan egy kicsit jobban. És ez nem a válság időszaka volt, hanem még előtte.
2013. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
89%
2002-2007 között. Amíg nem volt válság.
2013. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

2-es


"" Akkor nem is ment ki annyi ember külföldre, mint most""


Úgy tűnik a baloldal ezt a "külföldre menést" nagyon jól belebeszélte az emberekbe.


A rendszerváltás óta minden évben mennek ki külföldre dolgozni Magyarok a legtöbben 2007 és 2008-ban azóta a tendencia valamelyest csökkent.

2013. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lindmayer ***** válasza:

nem a válság miatt mentek ki főleg az emberek nyugatra, hanem azért, mert akkoriban nyíltak meg a magyarok előtt a nyugati munkaerőpiacok; a válság egy kicsit rátett, de azóta a tendecia egy kicsit lankadt: sőt, vannak ismerőseim, akik inkább visszatérnek, mert nem érzik jól magukat kinnt, hiába kerestek többet(igaz, azért kersetek annyit, hogy a félretett pénzből aztán itthon valamiylen ingatlant vegyenek hitel nélkül)

de a kérdés eléggé pontatlan, hisz még mindig 2013 van

és nem a politikát kéne hibáztatni, hogyha valakinek nem megy jól a szekere, vagy csak az állását vesztette el

meg aztán ez a kérdés inkább jóléti kiadásokat érint leginkább: mivel most válság van(vagy abból lábalunk ki), ezért ezekre kevesebbet fordítunk, ami nem baj, hisz a hitelek sem erre fordítódnak(háztartási)

igazából két csoport van, akinek az életszínvonala drasztikusan csökkent: akik devizában eladósodtak(felelőtlenül és\vagy fölöslegesen vették fel a hitelt), és azok, akik a munkájukat elvesztették, és vagy nem találtak, vagy csak jóval kisebb fizetésű munkájuk lett

őszintén megmondom, én nem éreztem meg úgymond ezt a válságot, mert a családban senkinek nincs semmilyen hitele, és mindenkinek van munkája, igaz, hogy kevesebbszer megyek moziba, színházba meg étterembe is, de ettől függetlenül nem éhezek, nem fázok, és még jól is érzem magamat

2013. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
én egyértelműen jobbnak tartom a 2002-2010 közti éveket, sokkal több lehetőség volt mint most, de a legfontosabb, hogy sokkal jobb volt a légkör
2013. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!