Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jogosan van...

Szerintetek jogosan van szavazati joguk a határon túli magyaroknak?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki félreértene. Nekem tiszta szívemből fáj Trianon. Rengetegszer gondolok arra hogy mi lett volna ha én sem élhetek az anyaországon.Rengetegszer jártam erdélyben, felvidéken, és beszélgettem igazán tiszta szívű magyarokkal...tisztelem őket és tudom hogy sokan közölük nagyobb Magyar mint mi vagyunk! Tökéletesen egyetértek azzal is, hogy kaptak állampolgársági jogot. De nem itt élnek, nem tudják mi történik éppen itt, akkor miért befolyásolhatják az én életemet?

Véleményeket szeretnék erről, különösen a határon túli magyaroktól! Köszönöm.



2013. nov. 23. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem jogos. Milyen alapon szavaz meg nekem valamit egy olyan ember aki nem is itt él? Persze aztán majd én szívok helyette ha pl. magas az adó nem?
2013. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem tartom jó ötletnek. Eleve egy másik kormány irányítása alatt élnek, akik minimális szinten ugyan, de ez által befolyásolni tudják az itteni szavazást. Elég csak annyi, hogy szavazz pl. a Fideszre, vagy az MSZP-re, akkor kapsz 20 lejt. Nem érdeke a román kormánynak, hogy a szomszédságába egy nacionalista banda legyen a góré, aki valószínűleg leredukálná az országok közti kapcsolatok számát.
2013. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem itt él, az ne szavazzon helyettünk. Azért nem helyeslem a kettős állampolgárságot sem. Miért van több joguk nekik, mint azoknak, akik itthon élnek?
2013. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Ozmium42 ***** válasza:
26%
BÁRCSAK!!! határon túli magyarok döntenének a sorsomról! Ingyenélő cigányok, szélhámos zsidók, meg mindenféle magyarkodó jött-ment parvenü fog dönteni helyettük. Mert ők itt élnek, és képben vannak!
2013. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Mivel magyar állampolgárok, így megvan a joguk arra, hogy szavazzanak.

De ettől függetlenül nem tartom helyesnek, hogy olyan magyar ember szavazz Magyarország sorsáról akik nem Magyarországon élnek. itt nem csak a határon túli magyarokra gondolok, hanem azokra is akik Magyarországon élnek, de valami okok miatt külföldön dolgoznak, élnek hosszabb ideje. Azokra akik Angliában, Németországban vagy Ausztriában vagy bármely más országokban dolgoznak, élnek.

Mondom ezt úgy hogy jó magam is budapesti vagyok, de évek óta Angliában élek, dolgozom. Szavazhatnék, de nem fogom megtenni, mert nem otthon élek, nem élem át azt a helyzetet ami jelenleg otthon van..

2013. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Már a kérdés magyarázata is önmagáért beszél. Ebben az országban immár nem lehet kérdéseket feltenni úgy, hogy az illetőt ettől ne tartsák komcsinak, nácinak, hazaárulónak. Lehet választani. Aki kérdez, észre sem veszi, hogy magyarázkodik. Fölösleges. Aki nem érti a lényegét anélkül, úgysem ad korrekt választ, tehát figyelni sem érdemes rá.

A kérdés a szavazati jog, mint elv helyességét, vagy helytelenségét firtatja. Nem érdemes, mert a létrejötte nem elvi okokból történt, hanem hatalmi politikai számításból. Akik ezt a szavazati jogot elrendelték, mindössze attól félnek, idehaza túl sokan érzik a saját bőrükön, hogy nem jó ez így. Külföldről ez nem látszik, azt az eget nyugodtan és következmények nélkül lehet rózsaszínre festeni. Nemzettestvéreink "testvér" mivoltát - az ottani nyomorúság miatt is - könnyebb üres, szemhomályosító szövegekkel "bizonyítani. A szívós politikai munka, hogy szülőföldjüket hazájuknak is érezhessék, miközben tudják, hogy ide is "haza" jönnek, kicsit nehezebb. Ahhoz nem kéne folyamatosan a szomszédba belerúgni. Gerincet mutatni nem lábbal kell.

2013. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 rajcziz ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Kisebb képzavarban élsz. Az állampolgársággal együtt jár a szavazójog (már ha az illető betölti a 18. életévét). Külön-külön nem megoldható a jelenlegi jogi keretek között. Szóval ha szerinted jogos volt az, hogy állampolgárságot kaptak, akkor a szavazójog is ugyanennyire jár nekik.
2013. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2013. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

hát ez elég egyoldalú szavazás volt :D

egyébként én is csatlakozom a többséghez

ha nem itt él, milyen jogon mondaná meg, hogy ki kerüljön nálunk hatalomra?

én sváb vagyok, ennyi erővel felvenném a német állampolgárságot és kimennék szavazni oda is

mondjuk kérdező, az a megjegyzésed kicsit szúrja a szemem, hogy sokan közölük nagyobb magyar mint mi vagyunk

mit értesz nagy magyarságnak?

az tény, hogy ami nálunk természetes, azt ők háromszor is meg kell gondolják, de mitől is lennének nagyobb magyarok mint mi?

2013. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha én is szavazhatok az ügyében.
2013. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!