Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál ilyen politikai...

Támogatnál ilyen politikai irányvonalat, intézkedéseket az ország számára?

Figyelt kérdés

-Köztársasági elnök és miniszterlnök tisztségének eltörlése, tanácselnök bevezetése


-Ország államformájának megváltoztatatása Föderációra, minden megye egy szinte önálló országként működhetne, melynek élén a helyi ispán állna. Az ispánok együtt alkotnák a Magyar Nemzeti Tanácsot, ezeknek a vezére lenne a tanácselnök



-Nagymértékű általános deregularizáció. Személyi igazolvány és lakcímkártya eltörlése, kötelező TB eltörlése, USA-beli fegyvertörvények bevezetése, minden drog legalizálása, magán szerencsejátékok legalizálása, bordélyházak legalizálása


-Kilépés az EU-ból


-Atomerőművek építése


-Űrprogram indítása


-Újraiparosítás, mezőgazdaság növelése


-A gazdaságban szolgáltatási szektor háttérbe szorítása, ipar és mezőgazdaság előtérbe helyezése


-Propagandaműsorok, melyek az ipart és a mezőgazdaságot népszerűsítik



-Polkorrektség eltörlése, gyűlöletbeszéd, rágalmazás, becsületsértés fogalmának eltörlése, bárki mondhat bármiről és bárkiről bármit következmények nélkül



-Egyes esetekben a bíróság legálisnak ítélhet önbíráskodásokat



-Rendőrök jogkorének növelése, korporális büntetés legalizálása



-Halálbüntetés legalizálása



-Számüzetés legalizálása



2013. nov. 25. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Az első három pont megegyezne az USA-val.

Csak ott nem ispán vezeti a tagállamokat, hanem kormányzó.


Vannak benne jók, de némelyik kicsit olyan szovjetesen hangzik:D

2013. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
nekem ez egy kicsit már diktatórikusnak tūnik, meg egykicsit jobboldalú.
2013. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Normális vagy?


Atomerőművek építése: semmi értelme


Űrprogram: minek? miből?


Propagandaműsorok, melyek az ipart és a mezőgazdaságot népszerűsítik: Mi ez Észak Korea?


Kilépés az EU-ból: Nem az Eu-ból kellene kilépni, hanem az eu-val való kapcsolatunkat kellene átalakítani


Rendőrök jogkorének növelése: Ezzel egyetértek


Halálbüntetés legalizálása : Nem jó, az Usa-ban minden 3.-ik halára ítéltről a kivégzés után kiderül hogy ártatlan volt


gyűlöletbeszéd, rágalmazás, becsületsértés fogalmának eltörlése: Te se vagy normális, már megbocsáss


mezőgazdaság növelése: A mezőgazdaságot fejleszteni kell ez tény, én támogatom a dán mezőgazdasági modellt


Ezek magvalósíthatatlan és buta elképzelések, én is politizálok, és egy pártot is létre szeretnék hozni, de nekem teljesen más az elképzelésem.

2013. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

-Köztársasági elnök és miniszterlnök tisztségének eltörlése, tanácselnök bevezetése


Semleges (Mint az USA-ban? Miért lenne jó?)



-Ország államformájának megváltoztatatása Föderációra, minden megye egy szinte önálló országként működhetne, melynek élén a helyi ispán állna. Az ispánok együtt alkotnák a Magyar Nemzeti Tanácsot, ezeknek a vezére lenne a tanácselnök


Inkább Igen.



-Nagymértékű általános deregularizáció. Személyi igazolvány és lakcímkártya eltörlése, kötelező TB eltörlése, USA-beli fegyvertörvények bevezetése, minden drog legalizálása, magán szerencsejátékok legalizálása, bordélyházak legalizálása


NEM.



-Kilépés az EU-ból


Inkább nem (hajlandó vagyok változtatni az álláspontomon, de egyelőre nem.)



-Atomerőművek építése


Igen.



-Űrprogram indítása


NEM. (Minek? Így sincs túl sok fölög pénzünk...)



-Újraiparosítás, mezőgazdaság növelése


Igen.



-A gazdaságban szolgáltatási szektor háttérbe szorítása, ipar és mezőgazdaság előtérbe helyezése


Inkább igen (jelenlegi tendenciákhoz képest, de nem drasztikusan).



-Propagandaműsorok, melyek az ipart és a mezőgazdaságot népszerűsítik


Semleges (Mit értesz azalatt, hogy népeszerűsítik? Hogy az emberek oda menjenek dolgozni?)



-Polkorrektség eltörlése, gyűlöletbeszéd, rágalmazás, becsületsértés fogalmának eltörlése, bárki mondhat bármiről és bárkiről bármit következmények nélkül


Megreformálnám, de így nem...



-Egyes esetekben a bíróság legálisnak ítélhet önbíráskodásokat


Nem. (Túl sok lenne a visszaélés... Akkor már inkább a jogszabályokat kéne megváltoztatni, nem?)



-Rendőrök jogkorének növelése, korporális büntetés legalizálása


Igen, DE csak rablókkal / gyilkosokkal / erőszak elkövetőkkel szemben!



-Halálbüntetés legalizálása


Igen, DE előtte mondjuk 10 évet várni, nehogy ártatlan embert ítéljenek el...



-Számüzetés legalizálása


Inkább igen (itt is félek a visszaélésektől)...

2013. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"-Űrprogram indítása "


Hogyne :D. Magyarországnak kell űrprogram. Stadionépítésből a lovét át lehet csoportosítani azt a közmunkások űrhajókat építenek.


Hova mennénk, mars hold?

2013. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ŰRPROGRAMM FICK DICH :D Azt minek/miből?Miért? ..... termelés,munkahely,mesteremberek megtartása..talán itt kezdődne,a fejlődés...
2013. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ConnectCare ***** válasza:
100%

Az, hogy van külön köztársasági elnök és miniszterelnök szerintem jó dolog. A köztársasági elnök egy fontos kontroll lehet azzal, hogy pl. visszaküldheti az aggályos törvényjavaslatokat újbóli megfontolásra az Országgyűlésnek, de pl. a választásokat is ő írja ki (ezt a politikában inkább érdekelt miniszterelnök lehet, hogy nem erőltetné). A külügyekben is fontos szerepe van, általában a köztársasági elnök fogadja a látogatóinkat, ami azért jó, mert ha egy adott ország vezetőjének a miniszterelnök politikájával vannak problémái, attól a politikától távolabb álló köztársasági elnökkel még tarthatja a kapcsolatot, így megtartva a kapcsolatot az országok közt is.


A Nemzeti Tanács rendszere eléggé visszavetné a demokráciát, hiszen csak azok lennének képviselve, akik az adott ispánt választották. Ennél szerintem a mai pártok rendszere jobb.


A deregulációt támogatom, sőt, tőlem bárki, aki kisebb állami beavatkozást csinál azonnali hősi címet kap :).


Az EU-val nem tudom mi a gond állandóan, hiszen az EU-n belül tudunk hatékonyan együttműködni Európa más országaival. Mióta európai integráció van, Európában nem volt háború!


Az atomerőművekben sem vagyok biztos, mert az atomenergia azért rejt veszélyeket és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a hozzá szükséges fűtőanyag mindig elérhető lesz. Megújuló energiaforrások inkább?


Űrprogram? Először én a Föld ránk eső részén raknám rendbe a dolgokat inkább, aztán más bolygón!


A szolgáltató szektor minden fejlett országban kiemelkedett, természetes gazdasági folyamat. Divatos gondolat, hogy legyen munkás-paraszt paradicsom egy ország sok gyárral és traktorral, de általában egy ország szintjén nem az hozza meg a jólétet, ha csökkentik a szolgáltató szektor nagyságát.


Propaganda? Dereguláció és agymosás? Most akkor akarjuk a polgáraink szabadságát vagy nem?


gyűlöletbeszéd, rágalmazás, becsületsértés...ezekről éveket lehetne filozofálni szerintem és van alapja annak, hogy miért kellene eltörölni őket, azonban komolyan végiggondolva a megtartásuk mellett is komoly érveket lehet felhozni. Passz.


Ha lehet önbíráskodni, felesleges a bíróság. Ha van bíróság, felesleges önbíráskodni. Van nekünk egy pár évezredes jogi tudásanyagunk, hagyjuk azt működni a maga embereivel!


Rendőrök jogköre...szintén nehéz kérdés. Addig OK, hogy hadd legyen hatékony bűnüldöző, de mi van akkor, ha téged kezd el püfölni csak úgy vagy ha átveszi a bíróság szerepét?...Hogy oldod meg, hogy jó legyen?


A halálbüntetés nem jó semmire. Ha gyenge a rendőrség, senkit nem érdekel és tart vissza semmitől, ha erős, akkor meg kevesebbnél is csökken a bűnözés. És jogelméletileg is aggályos kicsit.


Száműzetés? Hova? Vagy ehhez kell az űrprogram? :) És ki fogja megmondani, hogy ki való ide és ki nem? És milyen alapon? Az állampolgárság meg már ma is megvonható egyes esetekben.

2013. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

végigolvastam, de nem igazán találom a listádban azt az intézkedést, amely nyomán beindulna a gazdaság, az emberek vállalkoznának, munkahelyek jönnének létre, nőne a GDP, növekednének a munkabérek, kiszámítható gazdasági és jogi környezet lenne

melyik ez az intézkedés?

2013. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Odáig olvastam, hogy kilépni az Eu-ból, de ennyi elég is volt. Egyáltalán nem támogatnám, mert hülyeség.
2013. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
hát az előttem szólók már leírtak szinte mindent, amit akartam, így a válaszom : NEM, nem támogatnék ilyen intézkedéseket, politikai irányvonalat
2013. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!