Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Havonta 2-3000-rel él kevesebb...

Havonta 2-3000-rel él kevesebb ember Magyarországon. Ti ezt észreveszitek a lakóhelyeteken?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy fogy a lakosság, a szomszédok. Ez csak a természetes fogyás, nincs benn az elvándorlás. Ez évi 30-40 ezer ember. Ennek elég látványosnak kéne lennie, nem?
2013. nov. 28. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
a kis faluk fogynak nagyon
2013. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pesten lakom, és én is látom. Szomszédok fogyatkoznak.
2013. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még mindig ugyanannyit állok sorban a boltokban mint ezelőtt 1 évvel, és a busz ugyanannyira tömött reggelente, szóval nem :(
2013. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég látványos. Ha sokat utazol akkor a falvakban alig látsz embert, és rengeted eladó, lakatlan régebbi ház van.

De nem csak a falvakba, hanem a kisebb városokban, is egyre több üresen álló ház van.


A falvak nagy része szerintem 5 éven belül majdnem teljesen ki fognak halni. Mivel az öregek kihalnak, a fiatalok meg elmennek onnan, a városokba, mert nem tudnak megélni ott.

2013. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyes helyeken és egyes esetekben észre lehet venni, máshol és máskor nem. A fogyás nem egyenletes, és van mozgás is. Észre ott lehet venni, ahol a fogyás eléri a közösség 10-15%-át. Ha pedig 30% fölé kerül, az szembetűnő. Vannak falvak, ahol 30-40% a fogyás, jó része persze elvándorlás, mert nincs munkalehetőség.
2013. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, én egy tízezres városban lakok a Dél-Alföldön, itt évente több, mint fél százalékkal csökken a lakosság. Néhol még épülnek házak, de a környékbeli falvakban már nem építkezik senki, ott gyorsabban fogy a lakosság, rengeteg üres ház van, nem lehet őket eladni. Ezekben a falvakban az iskolák is sorra zárnak be.
2013. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony érezni. Ha leutazunk a vidéki rokonokhoz, a beszélgetéskor hosszasan sorolják, ez meghalt, azt eltemették, sok ház üresen áll. A fiatalok sokan külföldön vannak. Csak a bajuszos svédek virágzanak.
2013. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A falvak nem (csak) azért haltak ki, mert csökkent a lakosság, hanem mert az emberek városba költöztek. Pl. apám szülőfaluja 2 ezres volt anno, most 500-an laknak kb. és majdnem mind idős ember. De van arrafelé több 100 alatti falu is, amelyekben anno 600-700-an laktak.


Közben a városok lakossága azért nem csökkent, mert a városokból meg az agglomerációs településekbe költöztek sokan, nem csak Budapestre értem ezt.


Így összességében egy városi ember nem érzékelheti a népesség csökkenést az utcákon, környezetében, egyedül az egyre kevesebb gyerek az árulkodó.

2013. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, természetesen az kisvárosokra nem igaz ez, amit írtam, de 50 ezer fölött mindegyik város környékén komoly családi ház építkezés volt az elmúlt 15 évben.
2013. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

oszd el azt a 2-3000 embert az egész országra és az már nem is olyan sok


30 év múlva feltűnő lesz mert 30X35000 (30-40 000)=1 050 000


de most komolyan ki akar gyereket szülni ebbe a nyomorba?

melóhely nincs ha mégis van 60k val kiszúrják a szemed

2013. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!