Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan merészeli a kormány...

Hogyan merészeli a kormány megtenni, hogy mialatt a közalkalmazottak zöme 2008 óta nem kap egy fillér béremelést, addig a nyugdíjakat évről-évre pofátlanul emelik?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 07:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy még egyetem közelébe sem voltál mert akkor tudnád, hogy mit jelent a tanársegéd munkakör.
2013. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Te tényleg nem tudod, mit jelent a TÉNYLEGES és az ÁTLAGOS nyugdíj közötti különbség?


Ugyanis azok a nyugdíjasok, akik átlagos munkások voltak, az átlagosnak a negyedét sem kapják, viszont a nyugdíjas katonatisztek meg rendörök az átlag többszösét is.


Másrészt mire megy egy nyugdíjas az utaázási kedvezménnyel, ha nem tudja igénybe venni. Ugyanis ahhoz, hogy valahová elutazzon egy ember, NEMCSAK utiköltésre van szüksége.

2013. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Undorító!!! Fiatalok hónapok óta nem kapnak munkát, ha találnak, akkor 47-70-80 ezerért dolgoztatják őket. De a nyugdíjakat emelni kell minden évben 4-5%-al. Hát gratulálok! A nyugdíjasok lassan már jobban élnek, mint egy középvezető. A fizetések csökkennek, mindenhol bérbefagyasztások vannak.

Én csak azon csodálkozok, hogy ez az idióta rendszer még működhet egyáltalán! Eleve csak az inflációt veszi figyelembe a nyugdíjemelésnél, a bérnövekedést és az ebből befolyó járulékokat nem. Még is mit gondolnak meddig fog ez menni? Egy 2. osztályos is látja, hogy fenntarthatatlan. Ha egy medencébe 9 liter vizet folyatok percenként, de alul 10-et engedek le akkor valamikor csak elfogy nem? Előbb utóbb vége a játéknak, ha homokba dugjuk a fejünket, ha nem.. Jó pár országban már megtették a lépéseket, nálunk mire várnak?


A "ledolgozta a 40 évet, becsületesen befizette az adót" szöveggel meg ne jöjjön nekem senki. Reálértéken ma sokkal többet kap, mint amennyit aktívként keresett! Másként, hogy fordulhat elő az, hogy egy egész életében betanított gyári munkás (operátor), vagy takarítónő 110-130 ezres nyugdíjakat kapjon, mikor ezekre ma fizetnek 65-80 ezreket?

2013. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 homo ludensz ***** válasza:
Reálérték? A nejem meg jómagam meg az akkor 15 éves fiam aki karosszérialakatos tanuló volt felépítettük apránként a családi házunkat úgy hogy szombat s vasárnap is kötelező folyamatos üzemben dolgoztunk. Csak úgy pihenés képen. Kérhettem volna fizetetlent az építkezésre de akkor az anyagot miből vettük volna meg? Sosem kaptam még egy szöget sem senkitől,igaz nem is vártuk hogy valaha kapjunk egy panelt. "Reálértéken" álltam az udvaron és azon gondolkoztam egyek e vagy összesek.Most meg "urizálok" mint nyugdíjas.Ingyen megyek havi 10-11 ezerért gyógyszer íratni. Dőzsölök mert fél maréknyit bekapok reggelente.
2013. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hurrá! A kormány dörzsöli a kezét, kiváló munkát végzett. Emberek, akiknek fogalmuk sincs, miről beszélnek, talán éppen ettől olyan hatalmas az öntudatuk. Amelyet arra használnak, hogy habzó szájjal egymás nyakát tekerjék ki, ha lehet minél előbb.

Nagypofájú fiatal magyarázza az eutanázia szükségességét 50 felett, miközben az ország érdekében semmit nem tett (úgy tűnik a sajátja érdekében se). Mások a közalkalmazottakat gyalázzák, de fogalmuk sincs, hányféle közalkalmazott van, hányféle fizetéssel és körülményekkel. Nem, ők csak szimplán irigykednek, miközben a saját munkahelyükön hagyják, hogy azt tegyenek velük, amit akarnak.

Igen, itt már megvalósult a Kánaán - a kormány szempontjából. Tennie semmit nem kell, időnként (jó sűrűn, mert a zsebükön nem érzik az emberek) elmondja a rezsicsökkentést, időnként megereszt egy két uszító, de ártalmatlannak tűnő észrevételt, időnként rágalmaz és gyaláz, akikkel pedig mindezt teszi, kitekerik egymás nyakát. Gyurcsány a Bajnaiét, Levitézlett SzDSz-esek az MSZP-t, azok nyammognak, öreg szidja a fiatalt, hogy milyen neveletlen (fiatal korában ő is az volt), fiatal gyilkolná az öreget, mert azt képzeli, az veszi el az életterét, szóval itt párt a pártot, ember az embert irtaná, ha tehetné. De akik miatt az egész van, azok nyugodtan dőlnek hátra, tenniük nem kell, félniük nem kell, kinyírja egymást az ostoba bagázs.

Jól van ez így, kérdező, te is csak uszítasz (elhiszem, hogy nem így gondoltad), mégis, mit gondoltok, mitől lesz jobb. A hőzöngéstől, egymás marásától? Ugyan már!

2013. dec. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
merészeli! így! sajnos! köztudott hogy Viktorunk nem kedveli a nyugdijasokat, csak szükséges rossz! látszik is! ez van, sajnos, ...majd a szavazásnál is jusson eszünkbe!!
2013. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
ez a trükkje a gazember dagadt despotának, hogy cigánykodva kijátszik mindenkit egymás ellen és azt hisszük vki legalább jól jár, pedig az csak a csókos maffiabarátai, seggnyalói járnak jól, mind milliárdos már... börtönben a helyük!!!
2014. febr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!