Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, amiért a baloldali...

Mi az oka, amiért a baloldali ellenzék képtelen a normális összefogásra (DK, Együtt, MSZP, stb. )?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Mert mindegyik csak a hatalmat akarja és tojnak arra, hogy közösen jobbá tegyék az országot. A hatalom meg nem lehet egyszerre 3 emberé.
2013. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hatalmi harcok.

Egyébként miből gondolod, hogy a teljes összefogás, szövetség lenne a normális?

Lehet, hogy így jobban jönnek ki a végén.

És egyébként sem lehet, mindenkinek (Mesterházy, Bajnai, Gyurcsány, Fodor, Bokros stb.) megfelelő, tetsző szövetséget létrehozni, az egész nem lenne működőképes.

2013. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nem egyformán imádják Viktort.
2013. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
Inkább mi az oka annak, hogy 2014 ben is ezek a sz-rháziak akarnak kormányozni és ti is elfelejtettétek már kik is ők.
2013. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szövetséget éppen létre lehet hozni, volt már példa rá, hogy intelligens emberek egy konkrét dologban együttműködtek, miközben sok más konkrét dologban nem értettek egyet.

Ezen kívül az összefogáshoz megfelelő légkör kell. Ha van három ismerősöd és valamiben össze akarnál fogni velük, én meg folyamatosan világgá kürtölném, hogy mennyire kijátsszátok egymást, hogy hazudtok egymásnak, hogy nyúljátok le egymást, vajon mennyire jönnétek össze? Egyik másik biztosan hitelt adna nekem, és lőttek a bizalomnak. Főleg, ha eredetileg se voltatok nagyon jóban.

De kétségtelen, hogy a felsoroltak mindössze egyben gondolkodnak azonosan, a DK egy csomó dologban biztosan másképp, mégpedig nagyon. Ez érthető, ha nem így lenne, nem váltak volna külön. Egyébként Gyurcsány szellemes és lehengerlő tud lenni, ha akar, de nem biztos, hogy jó szövetséges, és biztos, hogy nem jó miniszterelnök. Ahhoz túlságosan gyakran változik a véleménye.

2013. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Joe Makepeace ***** válasza:

Nem nagyon értik sokan ezt az "összefogást", de a magyar emberek általában a politikai rendszerek működését sem értik csak hozzá akarnak szólni, de van egy kérdésem amit még a kormánypártiak agyát sem fogja talán meghaladni:

Egy KDNP-tagnak megvan a KDNP pártkönyve? (segítek: tuti)

Egy KDNP-tagnak van Fidesz párttagságija? (segítek: tuti nincs)

Az "összefogás" nem pártegyesülést jelent, hanem egy fúziót, egy szövetséget, aminek ebben esetben az értelmét én a mai napig nem is értem, még az új választási rendszer szerint sem!

Ha koalícióra lesz szükség, azt utána is lehet csinálni! Mi volt 1994-ben? A Hornéknak abszolút többsége volt (50%+), és hírhedt az "eset", hogy mégis bevették az SZDSZ-t, hogy 2/3-ad legyen (amivel szerintem nem igazán éltek vissza szerintem), a Fidesz meg eleve múltkor együtt indult a KDNP-vel, de minek?

A másik probléma, hogy én egyedül a Bajnai és a Gyurcsány között látok néha-néha esélyt arra, hogy együtt tudnának működni, de az MSZP és a többiek utálják egymást, csak egy olyan helyzetben vannak, amit őszerintük nem lehet máshogy megoldani, de amúgy ez a legszarabb megoldás, több szempontból is, csak ezt ezek szerint ember nem vette még észre!?

Együtt jutunk hatalomra? Ok.! De mi lesz utána? Majd együtt boldogan uralkodunk? Aztán mi lesz 2018-ban? Most a pártszövetség újra együtt fog indulni, vagy mi?

A jobboldal pedig csak egy, na maximum kétpártrendszerben tud gondolkodni!

Persze a másik véglet sem ok., a száznyolcvanötpártrendszer, mert lehetséges, csak épp szükségtelen!

Az összefogásra éppen a mostani bűnbanda kényszeríti az ellenzéket ha nem vettétek volna észre!

Az emberek nem azért vannak egy oldalon, hogy összetömörüljenek, mint a jobboldalon a Fidesz aki bekajálta már a MIÉPet az FKgP-t, az MDF-et, most épp a KDNP-t próbálja harapdálni, de már ott a tányérjukon a jobbik is az tuti (legalábbis egy része)

2013. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!