Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetek Jobbik-képviselő,...

Nem lehetek Jobbik-képviselő, ha felmenőim között volt Kádár-pártjában dolgozó ük nagyapám is?

Figyelt kérdés

A kommunizmus idején az üknagyapám kádár pártján állt, de segítette a vidéki paraszt-embereket amennyire csak tudta. Ez kizáró ok lehet, ha Jobbikos képviselő szeretnék lenni?


20


2013. nov. 30. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Lehetsz Jobbik képviselő, nem számít mit csinált az apád a nagyapád vagy az ükapád.


Még zsidó származással is lehetnél Jobbik képviselő, csak azt nem korrekt reklámozni.

2013. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nincs se tóth, se szász, se német, se zsidó, se orosz felmenőm. A Családunkról 1321-tól van íráros dokumentum.

Én úgy tudom, hogy zsidó leszármazott nem lehet képviselő...

2013. nov. 30. 15:22
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

"Én úgy tudom, hogy zsidó leszármazott nem lehet képviselő..."


De lehet, csak ne reklámozza és ne viselkedjen úgy, mint Szegedi Csanád.


Morvai Krisztina is zsidó származású, de a vallását tekintve nem zsidó.

2013. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Az igazság az, hogy semmiféle következetesség nincs a Jobbikban a tagság és a képviselők rostálását illetően. Jó időben kell lenni jó helyen, kellő mértékű törtetés és gátlástalanság kell, és akkor haladsz előre. Ugyanúgy, mint a többi pártban. Mellesleg a jelentkezési lapon, a senki által nem ellenőrzött, pártállami múltról kérdező rész rád vonatkozik, és nem a felmenőidre.
2013. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 30. 15:29
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Hülyeség az, amit írtál, kérdező. A Jobbikban nem számít a származás és a politikai előélet. Jó példa erre Morvai Krisztina - ultraliberális előélete ellenére EP képviselőt és Jobbik köztársasági elnök-jelöltet csináltak belőle.


A Jobbik erősen antikommunista retorikát folytat, viszont a programjában nem egy, nem két marxista elem található, pl. államilag támogatott lakásépítés, ez tipikusan a kommunista pártok sajátja.

2013. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dick Esmen ***** válasza:
Lehetsz,csak ne derüljön ki.
2013. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy egyik pártban sem,úgy a Jobbiknál sem számít az ilyen. Ha számítana,akkor nem működhetnének demokratikus pártként. És tanultak a hibáikból,próbálnak elszakadni a szélsőségektől.
2013. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Zázrivecz Gabit is kib.asznák azonnali hatállyal, ha ilyesmi számítana.
2013. dec. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

"Nincs se tóth, se szász, se német, se zsidó, se orosz felmenőm." Jó tudni, hogy csak az lehet Jobbikos, aki most jött át Árpád vezér mellett menetelve a Vereckei-hágón. Ezek szerint pl. Imre herceg (anyja, Gizella, II. Civakodó Henrik bajor herceg és Burgundi Gizella lánya), vagy a horvát származású Zrínyi, vagy a szerb származású Petőfi (Petrovics), vagy az aradi vértanúk jó része sem lehetne Jobbikos (és még bőven folytathatnám sort).


Tehát a Jobbikos csak az lehet, aki 100% szittya-sumér-szíriuszi, jurtában lakó és lótejet ivó bőszmagyar.


Nagy sz*rban lennétek, ha a genetikai markerek alapján kezdenétek el szűrni a pártagokat, mert elég jelentősen megcsappanna a létszámotok, már csak annak a fényében, hogy a génjeink alapján a legközelebb a környező szláv népekhez (legfőképpen a lengyelekhez, az ukránokhoz és a horvátokhoz) állunk a világ összes népe közül. A mai magyar annyira "turáni", mint amennyire én vagyok eszkimó fókavadász. Pl. a szlovákokban több közép-ázsiai gén van, mint bennünk.


Az se zavarjon titeket, hogy a Tatárjárás idején a magyarok háromnegyedét elpusztították, és IV. Béla a környező szlávokkal és németekkel pótolta a lakosságot, vagy Mária Terézia a török hódoltság, és Rákóczi-szabadságharc idején jelentős számban elpusztult magyarokat szintén a környező népekkel, főleg a németekkel pótolta. És ezeken a történelmi eseményeken kívül is, hosszú évszázadok alatt folyamatosan érintkeztünk a környező népekkel, ezáltal keveredtünk velük (már a Kárpát-medencébe történő bevonulásunk előtt!).


Bebizonyított tudományos tény, hogy a világon genetikailag tiszta nép nem létezik, és nem is létezhet, már csak a hosszú évezredek óta tartó permanens népmozgás miatt sem. A magyarra pedig ez hatványozottan igaz, ami Európa egyik legkevertebb nemzete. A Kárpát-medence a kelet-közép-európai népek olvasztótégelye.


"A Családunkról 1321-tól van íráros dokumentum..." Szúrd tökön magad! Elég szánalmas nacionalista vonás, hogy arra veritek magatokat, hogy ki volt ükapátok és mit cselekedett, és ezáltal feljogosítva érzitek magatokat, hogy különbnek, magyarabbnak kiáltsátok ki a személyeteket, olyan dolgok miatt, ami nem a ti érdemetek. Nálunk fejeltebb nemeztudattal rendelkező, kulturáltabb népeknél, magasról f*ssák le, hogy milyen családfával rendelkezel. A nemzethez tartozást a tudat és a nyelv dönti el. Ha valaki azt mondja, hogy: "én magyar vagyok", és az a valaki magyarul beszél, és így magyarul gondolkodik, ebből következően magyar, lehetnek annak valakinek akár szuahéli ősei is!

2013. dec. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!