Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nacionalisták...

Magyarországon a nacionalisták mikor fognak már végre letenni erről a nagy kereszténykedésről?

Figyelt kérdés

Már nem 80 évvel ezelőtt élünk, fejlődött a világ.

Már tudjuk, hogy nem létezik a képzeletbeli, mindenható barátunk, nincsen szakállas bácsi a bárányfelhőkön, aki mindig mosolyog és jót akar nekünk.



2013. dec. 1. 23:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
72%
Értem tehát ateista lettél, gratulálok, nagyon okos ember vagy. (A későbbiekben majd: ezen az oldalon kérdéseket szokás feltenni, nem a világnézeted reklámozni)
2013. dec. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
50%

Kifejtem a kérdező problémáját azoknak, akik nem értenék:

A magukat jobboldalinak, nacionalistának valló pártok (Jobbik, Fidesz-KDNP) ma Magyarországon egyaránt erősen vallásosak, de a magyar társadalom nagy része, ha nem is ateista, a mindennapi életvitelében messze van a vallásosságtól, mint Makó Jeruzsálemtől.

Különösen a Jobbiknál nagy az ellentmondás, ugyanis a parlamenti képviselők közül a Jobbikosok összességében a legvallásossabbak, leginkább kereszténységhez kötődők, de ezzel szemben a magyar szavazók között a Jobbikra szavazók között a legnagyobb az ateisták aránya. Nyilván sok ateista szavaz(na) rájuk, de sokukban ez a vallásosság ellenszenvet kellt.


A kérdésre válaszolva: szerintem azért, mert a nacionalista pártok általában azokra a történelmi időszakokra tekintenek példaként, amikor a legerősebb volt Magyarország, ez pedig jellemzően a Honfoglalástól Mátyás király haláláig tartó időszak, mely során az emberek és az állam életében a vallás fontos szerepet játszott. Ezt még felerősítik a fennmaradt ereklyék (pl: Szent Korona, kettőskereszt), a "szent" címet viselő uralkodók nagy száma, és ezek miatt úgy gondolják, hogy ha amikor régen Magyarország erős volt vallásos is volt, akkor ma is csak úgy lehet erős, ha vallásos. Ezért is az "Apostolis Magyar Királyságot" akarnak létrehozni, nem pedig valami szekuláris államot.

2013. dec. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
73%

1) nacionalista nem vagyok, nem is voltam

2) hitem az van!

Kedves kérdező: nem feltétlenül függ össze a két dolog. Amúgy a nacionalista oldal kereszténykedését (sőt keresztyénkedését esetleg) mindig is visszásnak, visszataszítónak tartottam.

Kedves barmok akik a második pont miatt leszavaztatok: sót meg sünt...

2013. dec. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Köszi 12-es.

A sok normálatlan között végre akadt egy értelmes válasz.

2013. dec. 2. 06:33
 15/40 anonim ***** válasza:

"Már nem 80 évvel ezelőtt élünk, fejlődött a világ. "


Egy több, mint 2000 éves dologról beszélsz.


"Már tudjuk, hogy nem létezik a képzeletbeli, mindenható barátunk, nincsen szakállas bácsi a bárányfelhőkön, aki mindig mosolyog és jót akar nekünk."


Igazából kaptál egy tudományos magyarázatot, amit logikusan könnyebb elfogadni és megérteni, mint a vallásos magyarázatot.

2013. dec. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
65%

"Kifejtem a kérdező problémáját azoknak, akik nem értenék: "


Miért, a kérdező nem tanult meg írni?

2013. dec. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

" nem létezik a képzeletbeli, mindenható barátunk, nincsen szakállas bácsi a bárányfelhőkön"


De van, de van, de van!

2013. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Mi a gond azzal, hogy a nacionalisták "kereszténykednek"?


A nacionalisták általában konzervatív eszméket vallanak, tehát a hagyomány tisztelői és sokszor követői is. Európa történelme szétválaszthatatlanul egybe forrt a kereszténységgel, köztük a magyar történelemmel is.


Az pedig, hogy mi létezik és hogy mi nem azt senki sem tudja.

A jelenlegi tudomány amely a világunk születésével foglalkozik is nagy részben tudósok által megfigyelt törvényszerűségeken alapuló feltevések (tehát még nem bizonyítottak).

A fejlődés (amivel te szeretted volna magyarázni a kereszténység elavulását) pedig pont ellenkezőleg járt el ahogy azt te feltételezed. A fejlődés a vallások elterjedéséhez vezetett, azoknak a különféle válfajainak megalkotásához vezetett és új vallás/spirituális eszmék megalkotásához vezetett. Sokkal több vallás létezik ma mint akármikor máskor a történelem során.


Az emberek nagyon elenyésző százaléka csak igazai megrendíthetetlen ateista.


Például itt egy felmérés:


[link]

2013. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
42%

kérdező, te pedig egy libbolsi vagy! csak a libbolsik mocskolják a kereszténységet!

ha nem libbolsi vagy akkor mi?

2013. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


a szélsőség mindig irracionális és következetlen, ha nem így lenne, nem szélsőség lenne


1. így ne akard bármilyen érvvel meggyőzni, mert nem tudod

2. nem tudjuk, senki nem tudja, soha senki se tudta, és soha senki se fogja tudni

2013. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!