Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Budapesten kiállított...

A Budapesten kiállított menórák miért nem minősülnek provokációnak?

Figyelt kérdés

Olvastam itt minden féle választ, hogy hát ezt el kell fogadni, te is ehetsz disznóhúst Tel-Avivban, stb...de ez nem erről szól, állítson bárki menórát a saját házában, még az ablakába is kiteheti, szerintem mindenki le fogja szarni, de az,hogy kiállítják egy csomó helyen,közterületre ,szerintem nem fér bele.

Főleg,hogy azt állítják,hogy itt micsoda antiszemitizmus van, hát így meg főleg provokáció, de bezzeg a Horthy-szobor milyen felháborító dolog, az nem magánügy, hát az ilyet hogy lehet...nagyon érdekes az ilyen fajta állásfoglalás...mindkettő egy kisebb rétegnek szól, a Horthy szobor azoknak akik kedvelik Horthyt a menóra meg a zsidóknak van kint, de a Horthy-szobor megsérthet magyarokat és zsidókat egyaránt, míg a menóra zavarhatja például a keresztényeket(magyarokat), de még az ide tévedő muzulmánokat is.

Akkor mitől jobb az egyik mint a másik?Vagy mit szólnának,ha én karácsonyfát állítanék Izraelben?Lehet,hogy több százan elsétálnának mellette, de van aki biztosan megrongálná mert provokálja őt.


2013. dec. 2. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Mert zsidó államban élünk.
2013. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
És most minek írod ide ezt a kérdést, ha már magad is tudod a választ? Most akkor cserébe te akarsz provokálni? Minden 2. kérdés ezen a rohadt oldalon valami ilyen, ahol egyik oldal cseszteti a másikat.
2013. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
...*vagy hanukiák ha úgy jobban tetszik.
2013. dec. 2. 20:33
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es


Ha ennyire zavar, akkor egyrészt minek válaszolsz, másrészt pedig minek vagy ezen az oldalon?

2013. dec. 2. 20:34
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Hmmm. Alapvetően semmi bajom nincs a menórákkal, az viszont érdekes szempont, hogy Izarelben engedélyezett-e vagy sem. Hirtelen csak ezt találtam:


[link]


Én azt mondom, hogy ha a zsidók tiltják a karácsonyfát nyílvános helyeken, akkor jogos lehet nálunk is tiltani, de ha engedik, akkor nincs értelmes ok a tiltásra nálunk sem. Horthyt meg ne keverjük már ide, nem csak a zsidók életét keserítette meg az a lovastengerész.

2013. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Azért válaszolok, hogy az értelmesebbje figyelmét felhívjam arra, ha hibázik. Az oldalon amúgy azért vagyok, hogy kérdésekre válaszoljak, amire valaki nem tudja a választ, illetve más témákban meg tanuljak.

Ezért is szeretném ha kevesebb lenne a bullshit provokáló, egymást szapuló álkérdés, és ezáltal átláthatóbb és könnyebben kezelhető lenne az oldal.

2013. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem akarlak elkeseríteni, de ehhez kevés vagy.

Továbbá erről szól az oldalon, én nem értem miért engednek ilyen jellegű dolgokat közterületeken, akár Izrael zászlaját ki is tűzhetnék a parlamentre, gondolom az sem zavarna senkit mert csak egy zászló, de annál több a jelentése.

Egy "antiszemita" országban nincs helye ilyennek, ha pedig nem vagyunk antiszemiták akkor miért járatják le rendszeresen ezzel a dumával az országot a balliberálisok meg a zsidók?Akkor meg ezt kérdezem.

Erre nincs válasz, tehát provokáció az,hogy kint vannak ezek a szarok, és ne csodálkozzanak azon ha megrongálják ezeket.

2013. dec. 2. 20:40
 8/19 rajcziz ***** válasza:
93%
Megpróbálom az adott jelkép jelentésétől elvonatkoztatva leírni az én állásfoglalásomat. Először is fontos tudatosítani, hogy nem találsz ezen a világon semmit, ami valakit ne provokálna így vagy úgy. Másodszor pedig véleményem szerint nem azt kellene megengednünk, amit a többség elfogad, hanem azt, ami senkinek sem árt. Vagyis ha ki lehet tenni mindenhova karácsonyfákat (Magyarországról beszélek), akkor szerintem a zsidó vagy bármely más vallás követői is tehessék ki a saját jelképeiket. Abból mindenki csak tanulhat, mivel ezek mindenki számára bírnak valamilyen mondanivalóval.
2013. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Veheted annak, ha akarod, tiltakozhatsz is ellene, amit a felállítók meg nagy ívben le fognak tojni, ezt megjósolom Ahogy a Horthy szobornál is ilyesmi történt, tiltakoztak, morogtak néhány napig aztán abbahagyták.


Viszont rongálni, attól még nem rongálhatsz meg semmit, mindegy hogy provokál téged vagy sem.

2013. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

"Másodszor pedig véleményem szerint nem azt kellene megengednünk, amit a többség elfogad, hanem azt, ami senkinek sem árt."


Bennem félelmet kelt a menóra és rossz lesz tőle a közérzetem, hasonlóan több százezer magyarhoz. Szóval ne tegyük ki.

2013. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!