Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságosnak tartod a 65 éven...

Igazságosnak tartod a 65 éven felettiek ingyenes utazását?

Figyelt kérdés
Miért igen vagy nem?

2013. dec. 4. 18:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

Azért mert visszaélnek vele sokan.


Szerintem a nyugdíjasoknak 50 százalékos kedvezmény elég lenne.

2013. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
igen is meg nem is. emberfüggő. vannak emberek, akik igazán megérdemlik, például az olyanok, akik családja(fia, lánya, unokái) munka miatt kénytelenek voltak messze költözni, és tegyük fel nincs idejük az idős szülőkhöz elutazni, a szülőknek pedig mondjuk kisebb a nyugdíja. de abban az esetben bosszantó, amikor valaki ezt arra használja, hogy szabadidőt céltalan utazgatással töltik, bár ha talán ezt még elnézhetőnek tartjuk, legalább ne harcolnának a fizető utastársaikkal. sajnos túl sokan vannak ilyenek, akiknek az is baj, ha hangos a zene a fülhallgatóban, az is, ha az ajtóhoz legközelebbi ülésre én ülök le az üres buszon(speciel ez történt már meg velem).
2013. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem. A nálunk jóval gazdagabb országokban is fizetnek az utazásért a nyugdíjasok, legalább 50%-ot! Ennyit minden nyugdíjas ki tudna gazdálkodni! (Az pedig nem érv, hogy kevés a nyugdíja, mert bejelentve kellett volna dolgozni, nem feketén, akkor lenne rendes nyugdíj is. Ha valaki fiatal korában átbass*a az államot, az később ne csodálkozzon, ha kevés a nyugdíja.)
2013. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
15%
Igazságtalan!! Ha nem lenne milyen jokat lehetne röhögni amikor a jegyellenörök a 70 éves nénikét hajkurásszák mert otthon felejtete a bérletét. Meg amikor jol lebüntetnék 40 eFt-ra a 60 eFt nyugdijjábol. Majd legfeljebb jol éhendöglik. Hahaha!
2013. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Igen, adóztak már eleget.
2013. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
én igazságosnak tartom. Már 60 éves kortól kellene. Egy mai 60 éves dolgozott eleget, és ha teljes árú jegyet is fizetne akkor sem lenne előrébb senki, csak az aki ellopná ezt a pénzt.
2013. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Igen, bár valóban van, aki nem érdemli meg, csak kihasználja, sajnos.
2013. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek!

Ne hagyja otthon a bérletét. Ha én meg tudom csinálni, ő is meg tudja. Ha mégis otthon hagyja, kibírja egyszer a vonaljegy árát.

A büntetés pedig nem 40 ezer forint. Helyközi járatokon ennek csupán ötöde, helyin (ahol én lakok) pedig negyede.

Na, de hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak. Én adnék nekik korlátlan jegyet féláron, mint a diákoknak van, meg évi néhány (mondjuk 4 út oda-vissza) ingyeneset, így nem lehetne vele visszaélni, de mégis lenne egy határig. Vagy lehetne minden nyugdíjasnak az, mint a 65 éven aluli nyugdíjasoknak.

2013. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar. A gond inkább az, hogy a sokuk szándékosan olyan időpontokban utazik, amikor az iskolások, munkába járók mennének a dolgukra. Élvezik, hogy útban lehetnek, keresik a feszültséget. Persze az olyan idős emberek, akik egész délelőtt lesik a kukásokat, hogy 1 órával előbb, vagy később jönnek, meg hogy hova rakják vissza az üres kukát, azoktól nem várjunk mást. A lényeg, hogy utazzanak ingyen, de értékeljék, és ne elvárják ezt. Ezt le kellene kommunikálni a médiában, és rögtön csökkenne a feszültség. Esetleg bevezethetnének egy olyan rendszert, hogy például reggel 5-9-ig, és délután 3-5-ig csak pénzért utazhatnak. Ez feloldana rengeteg feszültséget... bár lehet hogy még többet teremtene.
2013. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a diákoknak és iskolásoknak, 18év alattiaknak akik tanulnak ő nekik tenném ingyenessé az utazást és a tömegközlekedést.
2013. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!