Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, szerintetek kinek...

Őszintén, szerintetek kinek van értelme ma Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

Mivel én a keleti régióban három nyelvtudással, szakképzettséggel nem találok munkát, már nem tudom tovább fizetni a tandíjam és sajnos lépnem kell külföldre...


Ha a szívemre teszem a kezem, tiszta lelkiismerettel mondom el, hogy én mindent megtettem a helyzetem javulásáért (szegény családból származom), igyekeztem jól tanulni és minden munkalehetőséget megfogni, abszolút korrekt és normális voltam másokkal, de a jelek szerint ez már nem elég.

Akkor kinek....?


2013. dec. 6. 16:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, hogy mi bajod van.

Beleszakadsz az erőlködésbe és mégse megy, erre még neked van bűntudatod, mert el kell menned.

Nem értelek, ember...

2013. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell külföldre rohanni...Ez manapság egy trend "megyek Londonba"
2013. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mivel senki nem támogat anyagilag,és lassan felélem a tartalékaimat, lehetőségeim pedig nem nagyon vannak, nem értem, mire kellene még várnom.
2013. dec. 6. 17:07
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
Miért kéne várnod? Csak az idióták mondják, hogy itt kell maradni, mert Dicső Legyőzhetetlen Hungária egy über alles faszányos hely. A valóságban ez nincs így, de ők ezzel nincsenek tisztában...
2013. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Valószínűleg nem egy hiányszakmát tanultál ki. Nekem az ősszel négyszer ajánlottak állást, abból három teljes munkaidős, ami suli mellett nem ment volna (kettőhöz felsőfokú végzettség kellett). Mindegyik jóval a minimlbér fölötti fizetéssel. Nyuga-európai szintet persze azok sem ütöttek meg, de ott voltak.
2013. dec. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

"Őszintén, szerintetek kinek van értelme ma Magyarországon maradni?"


Bárkinek, aki érvényesülni tud és akar ebben a kemény világban. Sokaknak összejön, sokaknak nem. És ez igaz azokra is, akik kimennek akárhová.

2013. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

"Nyugat-európai szintet persze azok sem ütöttek meg, de ott voltak."


A magyar ember már a 800 Ft-os órabérnek is örülne, nem kell neki 12 eurós óránkénti fizetés.

2013. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Aki érvényesülni tud az országban az is külföldre indul. Egyre több diplomás megy külföldre a diplomájával dolgozni. Itt már a cél nem a pénzgyűjtés, hanem egy jobb életszínvonal, kiemelkedő fizetés -milliós pl: egy tolmács, közgazdász, mérnök stb,- . De ők már haza sem jönnek, eleve így indulnak útnak.


Én még úgy érzem, hogy megélek, nincs hitelem és van házam viszonylag fiatalon. Nem keresek rosszul, de én is úgy gondolom, hogy honosított diplomával kimegyek egy másik országba, ahol nem probléma egy új autó vásárlása vagy egy nagyobb beruházás....

2013. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Próbálkoztál már a nyugati régióban vagy Budapesten?
2013. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

9 -es válaszolóval nagyon egyetértek.


Itt hiány van normális szakemberekből. Fele Ausztriában, a másik fele milliomosoknak dolgozik méreg drágán, marad ami marad és el van havazva egész évben.


Pontosan mi a szakmád?

2013. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!