Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén, szerintetek kinek...

Őszintén, szerintetek kinek van értelme ma Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

Mivel én a keleti régióban három nyelvtudással, szakképzettséggel nem találok munkát, már nem tudom tovább fizetni a tandíjam és sajnos lépnem kell külföldre...


Ha a szívemre teszem a kezem, tiszta lelkiismerettel mondom el, hogy én mindent megtettem a helyzetem javulásáért (szegény családból származom), igyekeztem jól tanulni és minden munkalehetőséget megfogni, abszolút korrekt és normális voltam másokkal, de a jelek szerint ez már nem elég.

Akkor kinek....?


2013. dec. 6. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
a nyaloncbrigád egymás sarkára taposva fog jelentkezni
2013. dec. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
32%

"Próbálkoztál már a nyugati régióban vagy Budapesten?"

"Itt hiány van normális szakemberekből. "


A legtöbb ehhez hasonló kérdést nem a "normális szakember" teszi fel, én ezt tapasztalom. Nem mondom, hogy jelen kérdező sem az, értem én, hogy papír, de ma már nem a papír a lényeg, hanem a tudás. És ez mégcsak nem is tanulmányi eredménytől függ. Az elméleti tudás nem sokat ér.

2013. dec. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

12 -es választ én nem értem. Mit jelent az, hogy nem a normális szakember teszi fel a kérdést?


Nyilván egy olyan régióban kőműveskedni például ahol nincs munka és mindenki igyekszik eladni a házát és eljönni, nem lehet olyan sikeres életforma, mint egy olyan régióban ahol építkezések zajlanak. Én erre gondoltam, semmi többre.


Éppen tetőt akarunk csináltatni. Két jó szakembert találtunk. Árról még nem is beszéltünk, az egyik azt mondta egy éven belül nem tud nekiállni, a másik ősszel azt mondta, hogy talán a nyár végén. Ennyire el vannak havazva és ennek az oka az, hogy sokan a jobbak közül kint dolgoznak Ausztriában havi 2-3000 euróért, mások meg az újgazdagok prémium tetőit csinálják horror árakon, aki meg marad és jól dolgozik az ilyen elfoglalt és még a silány szakembereknek is jut munka bőséggel (pl. akinek sürgős az rájuk bízza, mert neki tudnak rövid időn belül állni).


Persze nem tudjuk, a kérdező képességeit. Mennyire beszéli azt a három nyelvet pl.? Logisztikai ügyintézőnek ideális és szerintem fel is vennék, de valószínűleg Ózdon nem találna állást, Győrben meg lehet, hogy igen. A szakmáját sem ismerjük. Szakmája válogatja mik a lehetőségek, meg attól is függ van-e tapasztalata, hogy dolgozik, de mindezt csak ott tudja bizonyítani ahol lehetőséget kap.

2013. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Külföldre kell menni. Diplomával jól fogsz keresni, majd ha itthon jobb lesz a helyzet hazajössz. Addig is lesz pénzed és nem itthon tátod a szádat mint sokan munkanélkül van gyatra munkával
2014. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerű a képlet. Vársz egy hónapot, szavazol arra az egyetlen pártra, amelyik erre a problémára megoldást kínál, aztán mehetsz. Aztán ha ez a párt történetesen meg is csinálja, amit mond, akkor később haza is tudsz jönni. Ha nem, akkor kint maradsz, és ugyanott vagy. Semmit nem veszítesz, ugyanakkor adsz egy esélyt másoknak és magadnak is a jövőre nézve.
2014. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%
Költözz fel Pestre vagy a nyugati országrészre és ne itt durciskodj.
2014. márc. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%
"És majd ha jobb lesz a helyzet hazajössz" - aha, mi 11 éve vagyunk kint, még akkor jöttünk, amikor még nem volt ilyen durva mint ma, de hiába várjuk, nem lett jobb, csak rosszabb. Ha van alapod, érdemes elindulni, a világlátás is sokszor hatásos. Viszont megértelek, hogy visszakozol, végülis magyar vagy, és nem azért vagy magyar, hogy máshol lakjál, ez most egyszerű így, de akkor is igaz, szóval az is lehet, hogy előbb a többi megyében próbálkoznék, és csak utána a külföld. Ne kapkodd el, azt mondjuk.
2014. márc. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%

Változtass, ha nem akarsz külföldre menni mert nem szívesen vágnál neki az ismeretlenek akkor maradj Mo., de lehet, hogy el kellene költöznöd ahogy az előttem szólók is írták Nyugat Mo-ra vagy Bp.re.

Gondold azt is át, hogy tudnál-e egyedül dolgozni vagy társként saját vállalkozásban attól is függ, hogy mi a szakmád.

2014. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

Lássuk a mai programomat:


2-re megyünk apósomékkal kutyázni.

Utána kimegyünk a szüleimhez, meg bátyámékhoz megköszönteni édesanyámat, és a sógornőmet, és a tündéri 9 hónapos unokahúgomat.

Este pedig jönnek hozzánk a barátaink, sütünk pizzát, beszélgetünk, sörözünk, ilyesmi.


Ezt hány külföldön dolgozó tudja utánam csinálni?


Hogyan élek meg? 27 éves vagyok, 6 éve kezdtem vállalkozni. Két főiskolát is elkezdtem, de sem a közgázt, sem a TTK-s matekot nem fejeztem be, csak egy érettségim van. Első 2 évben kis piacokon árultam zöldséget. A 2. évben elkerültem egy faluba, ahol az év végére kibéreltem napi 1500 forintért egy kis üzlethelyiséget. 2 évvel ezelőtt megvettem a falu főutcáján egy tip-top családi házat 3 millió forintért, és kb 500 ezer forintból faterommal ketten átalakítottuk üzletnek. Idén pedig megvettem ennek a háznak a szomszédját, ami szintén tip-top 2.1 millió forintért. Az idei feladat ennek a háznak a felújítása, és a beköltözés lesz, szeptemberben ráadásul megházasodom, és 2-3 éven belül gyereket szeretnénk. Párom építész lesz, idén végez, az én boltom nagyon jól megy (már a mi igényeinkhez mérten, persze). Sokat kell dolgozni, de megéri. Nem kellenek 10 milliók a boldoguláshoz. Ennek töredéke is elég lehet, ha az ember okosan költi a pénzt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy csak magamnak köszönhetem, ahol tartok, de anyagi segítséget soha nem kaptunk, és később sem fogunk elvárni senkitől. Kizárólag a munkájukkal járultak hozzá a szüleim a boldogulásomhoz. De ha külföldön lennénk, akkor még ennyivel sem tudnának.

2014. márc. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19: Ez mekkora hülye…
2022. aug. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!