Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Progresszív adózás, támogatod?

Progresszív adózás, támogatod?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 16:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%
Ja. Minden fejlett, nyugati országban ez van. Biztos nem véletlenül.
2013. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
6%
Igen, mert igazságos, és minden demokratikus államban progresszív adózás van.
2013. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
2013. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Egy jól kereső így is jóval többet tesz a közösbe, mint mondjuk egy minimálbéres. Nem értem miért kellene csak azért valakinek azért magasabb adót fizetni, csak mert többet keres?
2013. dec. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Magyarországon amúgyis nagyon magas az állami elvonás, csökkenteni kellene, nem növelni, bár ezt a nyugdíjasok, munkanélküliek, feketén dolgozók nem fogják akarni, és mivel ők vannak többségben, nem is lesz belőle semmi.


Az egykulcsos előnye az egyszerűsége, amivel rengeteg adminisztrációt spórolni, ami szintén rekordmagas Magyarországon. Itt nem arra kell gondolni, hogy egy szorzással és összeadással kevesebb, az nem számít. Az számít, hogy nem kell összevonni a jövedelmeket.

2013. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Miért kellene büntetni, visszafogni a sikeres embereket?


Ez olyan, mint amikor a marxista tanárok nyomták a tehetséges diákok fejét le az átlagosak közé.

2013. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
14%

4/4. A gazdaságilag fejlett, demokratikus államokban tudják, hogy az állam az adóbevételekből fedezi a szociális és egyéb kiadásait. Ebbe nem csak a segélyek tartoznak, hanem az iskoláztatás, egészségügy, közlekedés, tűzoltók stb. is. Azonfelül minden állampolgárnak biztosítanak olyan jövedelmet, amiből emberi módon meg tud élni.

Akinek magas a jövedelme, az a magasabb adózás mellett is jobb körülmények között él, mint egy kis jövedelmű.

Egy demokratikus államban a szociális érzékenység alapvető dolog. Akkor is, ha nem hirdeti magát keresztény szellemiségűnek.

2013. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

"Egy demokratikus államban a szociális érzékenység alapvető dolog."


Én nem vagyok demokrata, de szociálisan érzékeny vagyok.

2013. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%

Én sosem értettem ezeket a "miért kellene a sikeres, tehetséges emberek büntetni"- típusú válaszokat. Ne legyünk már ennyire álszentek, szerintem mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy manapság Magyarországon baromira nem a tehetséges és szorgalmas emberek keresnek sokat, hanem azok, akik beleszülettek a családi vállalkozásba, beházasodtak a pénzes családba vagy valamilyen tisztességtelen utat választottak.


Én több nyelvvel, diplomával és rengeteg szorgalommal a belemet kiköptem, mire sikerült egyáltalán munkát találnom, miközben napi szinte azt kellett látnom, hogy az egyébként is pénzes ismerőseimet a rokonok beteszik a jól fizető munkahelyekre. Aki megbukott magyar érettségin, az milliókat keres a családi vállalatnál, a másik komplett vendéglátóhelyiséget kapott szülinapjára, és még sorolhatnám mindezeket.


Az én környezetemben konrkrétan csak azok keresnek 200-300 ezer forint felett, akik alapból jómódú családokból származnak, és még véletlenül sem a szorgalmas, okos és törtető ismerőseim - ők feladták és kimentek külföldre.


Szóval, ha annyira igazságtalan ez az egy kulcsos adó, akkor kérdezem én: az állam mégis mi mással tudja egyensúlyozni azt, hogy a szegényebb családok gyermekei jóformán behozhatatlan hátránnyal indulnak az életben?

2013. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

9: A problémát jól látod, ha túlozva is. Ezt úgy hívják kontraszelekció. De semmi köze a progresszív adózáshoz, maximum annyi, hogy ez aztán még sokkal jobban visszafogja a gazdaságot.

A lineáris adózásnál is 10 ember helyett fizet az, aki tízszer annyit keres. A szegény diákoknak van kitalálva a diákhitel. Úgy tudom működik.

2013. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!