Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság miért nem vezet be a...

Manapság miért nem vezet be a Nemzeti Bank ezüst forgalmi pénzérmét?

Figyelt kérdés
Pl kiadhatnának nagy méretű ezüst 2000 vagy 5000 forintost nagy példányszámban, amit a pénzforgalomban használnának nem? Azt hogy vannak ezüst emlékpénzérmék arról tudok, engem kifejezetten a mindennapi fizetőeszköz szempontjából érdekel most a dolog, mert pl a Horthy-korban volt egy csomó fajta ezüst forgalmi érme

2013. dec. 7. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Így is többe kerül a pénzérmék verése, mint amennyi a névértékük. Nagyon drága lenne, és semmi értelme sem.
2013. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor régen miért érte meg? pl 100 éve?
2013. dec. 7. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Eleve azért lettek leváltva az ilyen érmék, mert unpraktikusak voltak és könnyű volt hamisítani őket, ellenben a papírpénzzel, mellesleg az ezüst szép lassan kiáramlott az országból, amitől az még drágább lett és eléggé leabálta a bankók értékét.
2013. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert 100 éve csak minimális embereknek volt ilyen pénze, a parasztoknak, jobbágyoknak, munkásoknak semmijük sem volt. Az egy kizsákmányoló társadalom volt. A Horthy-fasizmus szintén. Ott nem kellett 3 millió koldus számára ilyen pénzeket verni.
2013. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
lol, eléggé más ma már a történésztársadalom véleménye a Horthy-korról, arról ne is beszéljünk, hogy szinte az összes híres magyar politikus nemes volt, még maga Kossuth is:D Amúgy a neten utánanéztem, csak az 1930-as ezüst 5 pengősből több millió darabot vertek
2013. dec. 7. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező. A 4/5-ös igazat írt a Horthy időkről. Csak ma vannak olyan történészek, akik mosdatják.
2013. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, hogy miután bevezetnének itt ilyen ezüst pénzt szépen lassan kiszivattyúzzák az országból a multik meg a többi mágnások. Utána meg bevezetnék a szar papír euróst. Még csak az kéne. Maradjon az ezüst a földben ott van annak a helye és ne vándoroljon csak senki zsebébe szerintem. Ha ezt meglépnénk akkor rosszul járnánk szerintem.
2013. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert a fémpénzt ezerszer könnyebb hamisítani, mint a papírt, ezt a történelem is igazolta:

[link]

[link]

2013. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anti paladin ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy milyen kényelmetlen lenne a nagyméretű fémpénz. Van fém 500-as érménk, abból két-három darab már nehezen fér bele egy normál tárcába. Akar a franc külön táskát cipelni a szajrénak.
2013. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 polarbeer válasza:

Régen azért voltak aranyból / ezüstből a fizetőeszközök, mert ezzel azt akarták mutatni, hogy a pénznek valóban van értéke. Amikor elkezdtem a régi pénzek gyűjtésével foglalkozni, és felkajtattam a rokonságnál az összes ilyesmit, egyszer ezt mesélte nagymamám: "Emlékszem, mikor kislány voltam, apu kihajtotta az állatokat a piacra, és egy zacskó aranyat kapott érte". Valószínűleg 10 koronások lehettek...

De dédnagypapám parasztember volt, olvasni sem tudott, nem foglalkozott azzal, mi van a pénzen. Neki az arany maga volt a garancia, hogy az tényleg pénz.

Továbbá jelentős volt régen, hogy a többi ország is lássa, hogy nekünk milyen jó gazdaságunk van, az apróbb pénzeink ezüstből, a nagyobb pénzeink aranyból vannak. Gyakorlatilag megvalósult az egységes pénzrendszer: Európában az 1800-as évek közepén-végén minden ország 10-es címlete 3,1 g, és minden 20-as címlete 6,2 g 22 karátos aranyból készült. Egyenértékű volt 20 magyar arany korona 20 német márkával, vagy 20 olasz lírával, vagy 20 francia frankkal. Az EURO nem olyan friss, modern gondolat ám...


Szóval a régi értékrend, miszerint a pénz tükrözi az ország gazdasági jólétét, azt hozta, hogy nemesfémekből készültek a pénzek. A mai banki, elektronikus pénzforgásos bizalmi rendszerben ilyen irányelvek már nincsenek, ezért inkább a lehető legkevesebbe kerülő pénzek kerülnek forgalomba.


Üdv.:

polarbeer

2013. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!